Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Najchytrejší americkí prezidenti

Abraham Lincoln, Wikimedia Commons
30. apríla 2015 Zdroj Businessinsider Tlačiť

Pozrite si 15 najmúdrejších amerických prezidentov a čo dokázali.

15 najmúdrejších prezidentov ameriky

To, či je niekto skutočne múdry, nezávisí iba od IQ. Týchto 15 amerických prezidentov – okrem toho, že každý z nich mal IQ pomerne vysoké – pôsobilo osobnostne vyzreto. Všetci v očiach ostatných v istom období stelesňovali  moc a zodpovednosť. Činy niektorých osobností z nasledujúceho zoznamu mali dopad nielen na americký, ale aj na celosvetový spoločensko-politický vývoj.

15. Franklin Pierce

Bol to 14. prezident Spojených štátov amerických (úrad zastával počas štyroch rokov v polovici 19. storočia) a podľa odhadov odborníkov mal IQ 141. Po štúdiu na Bowdoin College ho ako 24-ročného zvolili do New Hampshirskeho zákonodarného zboru. O dva roky neskôr sa stal hovorcom tohto orgánu.

14. John Tyler

Úrad prezidenta zastával ako 10. v poradí. Vyštudoval právo na College of William and Mary, čo mu s jeho odhadovaným IQ 142 nerobilo žiadne ťažkosti. Bol to prvý viceprezident, ktorý sa stal prezidentom bez toho, aby bol zvolený. Za svojej vlády schválil mnoho dobrých zákonov vrátane tarifnej platby, ktorá mala ochraňovať výrobcov zo severu.

13. Millard Fillmore

Bol to 13. americký prezident a zároveň posledný liberálny. Jeho IQ dosahovalo podľa odhadov hodnotu  143 a využil ho medziiným na to, aby sa – hoci vyrastal v zrube – ako 23-ročný stal právnikom. Krátko na to bol zvolený do Snemovne reprezentantov. Prezidentoval krátko – len tri roky.

12. Franklin D. Roosevelt

Franklin D. Roosvelt bol 32. americkým prezidentom a krajinu riadil v ťažkých časoch – v rokoch 1933 až 1945. Vyštudoval Harvard a Columbia Law School, čo s IQ 146 zrejme nebolo najnáročnejšie. Tento demokrat vyhral voľby do New Yorkského senátu v roku 1910. Najznámejší je asi jeho program New Deal, ktorým ozdravoval americkú ekonomiku.

11. Abraham Lincoln 

Šestnásteho amerického prezidenta pozná celý svet pre jeho postoj k otroctvu a preto, že ho zavraždili v divadle. Bol jediným prezidentom, ktorý mal patent za vynájdenie parníka, ktorý bol schopný pohybovať sa po plytčine. S IQ 148 patrí ku géniom. V čase Americkej občianskej vojny udržal Úniu celistvú a v 1863 podpísal Vyhlásenie o zrovnoprávnení, čím rozhodne zmenil svet…

10. Chester Arthur

Arthur promoval na Union College v roku 1848, pôsobil ako právnik v New Yorku až kým ho v 1880 nezvolili za viceprezidenta. Po atentáte na Jamesa Garfielda nastúpil do úradu prezidenta, pričom sa prezentoval ako výrazný reformátor, keď sa zaslúžil o celkovú „údržbu“ štátnej služby. Tento republikán mal odhadované IQ 148.

9. James Garfield

V poradí 20. americký prezident neslúžil svojej vlasti ani rok a už ho zastrelili. Napriek tomu stihol toho vo svojej funkcii dosť. „Nakopol“ americkú armádu, poradil si s korupciou na Ministerstve pôšt a podľa záznamov Bieleho domu menoval niekoľko Afroameričanov do vysokých federálnych pozícií. Aj on, podobne ako jeho následník Arthur, mal IQ 148.

8. Theodore Roosevelt

Theodore Roosevelt bol najmladším prezidentom v americkej histórii. Mal „iba“ 43 rokov, keď si ho zvolili za 26. prezidenta. V roku 1880 promoval na Harvarde a potom ešte študoval právo na Kolumbijskej univerzite, ktoré ho však nezaujalo (právo považoval údajne za iracionálne). S IQ 149 mu všetko išlo veľmi ľahko a popri štúdiu stihol písať knihu o vojne v roku 1812. Známy je najmä pre jeho motto „Speak softly and carry a big stick“.

7. Woodrow Wilson

V poradí 28. americký prezident bol najprv prezidentom Princetonskej univerzity a potom guvernérom za New Jersey. Wilson presadzoval protimonopolnú legislatívu, čo v roku 1944 vyvrcholilo podpisom Zákona o Federálnej komisii pre obchod. Vo svojej reči s názvom Fourteen Points, prezentoval kroky, ako ukončiť 1. svetovú vojnu. Na tomto základe sa neskôr vytvorila Liga národov, predchodca OSN. Jeho IQ bolo 152.

6. Jimmy Carter

39. americký prezident, ktorý slúžil v rokoch 1977 až 1981, získal v roku 2002 Nobelovu cenu za presadzovanie ľudských práv vo svete. V roku 1946 promoval na Námornej akadémii a v 1970 sa stal guvernérom štátu Georgia. Potom sa stal prezidentom, keď porazil Geralda Forda. Počas prezidentského obdobia ustanovil niekoľko dôležitých reforiem ohľadom národnej energetiky a štátnej správy. Jeho IQ bolo 153.

5. James Madison

Jeden z otcov ústavy sa podľa odhadov mohol pochváliť výškou IQ 155. Promoval na Princetone v roku 1771 a potom pokračoval v štúdiu práva. Je spoluautorom Listiny práv. Štvrtý americký prezident pôvodne slúžil ako Minister zahraničných vecí za vlády Thomasa Jeffersona.

4. Bill Clinton

William Jefferson Clinton bol 42. prezidentom Spojených štátov, presnejšie povedané, slúžil v rokoch 1993 – 2001. Študoval na Georgetowne, Oxforde a vyštudoval právo na Yale. V 1978 bol zvolený za guvernéra Arkansasu. Medzi jeho zásluhy patrí sprostredkovanie mieru v Írsku a na Balkáne. Tento neslávne známy (jeho pošmyknutie s Monikou Lewinskou máme všetci v čerstvej pamäti) prezident má IQ 156.

3. John F. Kennedy

Americký prezident číslo 35 je známy najmä kvôli svojej smrti. Po troch rokoch vlády ho zabili v Texase. Často hovoril, „nepýtajte sa, čo vaša krajina môže urobiť pre vás, ale čo vy môžete urobiť pre svoju krajinu,“ a toho sa aj snažil držať. Pamätný je jeho úspešný finančný program, ktorý pozdvihol americkú ekonomiku a jeho tlak na zrovnoprávnenie a presadzovanie občianskych práv. IQ nezabudnuteľného 35. prezidenta bolo 158.

2. Thomas Jefferson

Jeden z otcov – zakladateľov bol 3. americkým prezidentom a mal podľa odhadov IQ až 160. Promoval na College of William and Mary a potom vyštudoval právo. Bol zlým rečníkom a nerád vystupoval pred ľuďmi. Bol obhajcom štátnych práv, vystupoval zásadne proti centralizovanej vláde. Keď sa stal prezidentom, ako prvú eliminoval nepopulárnu daň na whiskey.

1. John Adams

Najinteligentnejším bol 2. americký prezident John Adams. Odhadovaná hodnota jeho IQ bola 173. Adams vyštudoval právo na Harvarde. Jeho ambície a intelekt ho predurčili k tomu, aby sa stal vrcholovým politikom. Mal výborné diplomatické schopnosti. Pomohol vyjednať mierový pakt počas Americkej vojny za nezávislosť a takisto sa zaslúžil o to, aby Amerika nevstúpila do vojny s Francúzskom.

Týchto 15 amerických prezidentov možno označiť za géniov. Len samotná výška ich IQ z nich urobila niekoho viac. Každý z nich má nepopierateľné zásluhy pri formovaní Ameriky ako krajiny. Okrem vysokého IQ a istých zásluh má väčšina jednotlivcov uvedených v tomto zozname spoločné i to, že prezidentovaniu predchádzalo štúdium práva. Ak chceli pochopiť štát, museli poznať a pochopiť jeho zákony. A keď ich spoznali a pochopili, až potom mohli zanechať nezmazateľnú stopu v dejinách.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X