Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania

Money and house
6. januára 2010 Zdroj Použité zdroje: www.szrb.sk, www.nadsme.sk vš Tlačiť

Národnú agentúru pre rozvoj malého a stredného podnikania (ďalej len NARMSP) založila vláda SR a Európska únia (ďalej len EÚ) za účelom podpory rozvoja a rastu malého a stredného podnikania na Slovensku.

 

Jej cieľom je prostredníctvom stimulácie rastu sektora, zvyšovania jeho konkurencieschopnosti, internacionalizácie a prieniku na nové trhy uľahčiť prístupu malého a stredného podnikania ku kapitálovým zdrojom a posilniť konkurencieschopnosť sektora v rámci spoločného trhu EÚ a aj na trhoch tretích krajín.

 

Hlavné aktivity NARMSP

NARMSP podporuje malých a stredných podnikateľov rôznymi iniciatívami zameranými na zvýšenie inovačnej a konkurenčnej schopnosti vo firmách. Napríklad:

  • asistovaním podnikateľom pri vyhľadávaní kooperačných partnerov, podávaním informácií o legislatívnych zmenách na vnútornom trhu EÚ a aj na trhoch tretích krajín, 
  • poskytovaním informačných seminárov a školení s cieľom zvýšiť konkurencieschopnosť podnikov a zlepšiť ich flexibilitu na trhu, 
  • podávaním poradenských služieb pre malých a stredných podnikateľov, ponúkaním účasti v medzinárodných projektoch financovaných zo zdrojov EÚ alebo zo štátneho rozpočtu, 
  • realizáciou štátnych programov, grantov štrukturálnych fondov, poskytovaním mikropôžičiek a rozvojom prístupu malých a stredných podnikateľov k rizikovému kapitálu. 

NARMSP svojimi aktivitami prispieva k zlepšeniu a skvalitneniu podnikateľského prostredia a k zvyšovaniu hospodárskej výkonnosti krajiny.V súčasnosti realizuje NARMSP na Slovensku tieto aktivity:

  • Projekt „Podpora podnikania žien na Slovensku“Cieľom projektu je na praktických stretnutiach inšpirovať a motivovať ženy na materskej dovolenke, nezamestnané ženy, mamičky a študentky k podnikaniu prostredníctvom osobnej konfrontácie svojich vlastných predstáv a názorov a predávaní skúseností úspešných podnikateliek. 
  • Projekt  „Podpora maďarsko–slovenskej spolupráce malých a stredných podnikov“Cieľom projektu je posilnenie konkurencieschopnosti malých a stredných podnikov v prihraničnej oblasti, zlepšenie a zefektívnenie služieb poskytovaných pre malé a stredné podniky na prihraničnom maďarsko–slovenskom území a stimulácia aktívnejšej cezhraničnej spolupráce. 
  • Projekt „Globálne vzdelávanie podnikateľov“Cieľom tohto projektu je podporiť internacionalizáciu a expandovanie malých a stredných podnikov do rozvojových krajín. Pomáha zvyšovaním povedomia o problémoch a príležitostiach v rozvojových krajinách a skvalitňovaním prístupu k informáciám na týchto trhoch prekonať mylné vnímanie našich podnikateľov o daných krajinách ako o zdrojoch chudoby a bezpečnostných hrozieb. 
  • Podporný program „Pomoc malým a stredným podnikateľom na trhu EÚ“Cieľom programu je poskytovanie informácií a poradenstva malým a stredným podnikateľom o všetkých záležitostiach súvisiacich s ich pôsobením na vnútornom trhu EÚ a podpora rozvoja ich spolupráce na trhoch v štátoch EÚ a tretích krajín za účelom zvyšovania konkurencieschopnosti, podporovania inovácie a zabezpečenia efektívnej medzinárodnej kooperácie malých a stredným podnikateľov. 
  • Poskytovanie „Rizikového kapitálu“Poskytnutie vkladu finančných prostriedkov investorom do vlastného imania spoločností. Je to vlastne ponuka financovania podnikateľských zámerov s vyššou mierou rizika a vyšším potenciálom zhodnotenia.za účelom zahájenia činnosti, rozvoja alebo transformácie vlastníctva.  Napríklad financovanie dokončenia výskumu, vývoja a dopracovania výroby výrobku alebo služieb. 
  • Mikropôžičkový programRieši problém prístupu malých podnikateľov v regiónoch ku kapitálu formou poskytovania malých úverov používaných na stabilizáciu a rozvoj podnikateľských aktivít a preklenutie dočasných problémov pri financovaní podnikateľskej činnosti. Program podporuje rozvoj malého podnikania a začínajúcich podnikateľov, pomáha udržovať zamestnanosť v regiónoch a tvorí nové pracovné miesta.

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financovanie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X