Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

NDS začala s distribúciou diaľničných nálepiek na rok 2015

NDS začala s distribúciou diaľničných nálepiek na rok 2015
21. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Diaľničné nálepky je možné zakúpiť a objednať aj cez internet na stránke dialnicnenalepky.sk

Cena diaľničných nálepiek na rok 2015 sa nezmenila

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) začala s distribúciou a predajom nových diaľničných nálepiek na rok 2015. Motoristi si ich môžu kúpiť za nezmenené ceny. „Distribútor diaľničných nálepiek prevzal prvé z nich 8. decembra a postupne ich rozváža na predajné miesta. V priebehu tohto týždňa budú diaľničné nálepky dostupné na väčšine z viac ako 1 200 predajných miest,“ informoval hovorca NDS Michal Fúrik.

Cena diaľničných nálepiek na rok 2015 sa nezmenila. „Motoristi si budú môcť zakúpiť ročnú, mesačnú a desaťdňovú diaľničnú nálepku na hraničných priechodoch, čerpacích staniciach, pobočkách Slovenskej pošty a ostatných vyznačených predajných miestach za rovnakú cenu ako v predchádzajúcom roku,“ uviedol Fúrik.

Ročná diaľničná nálepka stojí 50 eur (platí do 31. januára 2016), mesačná 14 eur a desaťdňová 10 eur. Ročné diaľničné známky na rok 2014 platia do 31. januára 2015. 

Diaľničné nálepky je možné zakúpiť a objednať aj cez internet na stránke dialnicnenalepky.sk. Držitelia parkovacieho preukazu ZŤP (zdravotne ťažko postihnutý), ktorí chcú oslobodiť automobil od povinnosti úhrady, sa po novom musia vopred zaregistrovať zaslaním troch dokumentov poštou na adresu správcu výberu úhrady diaľničnej známky, teda NDS. 

Distribúciu a predaj nálepiek na rok 2015 zabezpečuje Slovenská pošta, a. s. ktorá uspela vo verejnej súťaži s návrhom odplaty, resp. provízie vo výške 5,99 % bez dane z pridanej hodnoty. Počas trvania zmluvy by celková konečná cena zákazky podľa diaľničiarov nemala presiahnuť jej pôvodnú predpokladanú hodnotu 3,5 mil. eur bez dane. Druhú ponuku predložil doterajší distribútor nálepiek Italmarket Slovakia, a. s. s návrhom provízie 6 %. 

„NDS očakáva výnosy z predaja diaľničných nálepiek pre rok 2015 na úrovni 54,6 mil. eur, náklady na tlač predstavujú 250 tis. eur,“ informoval nedávno Fúrik. Mandátna zmluva medzi NDS a Slovenskou poštou o predaji a distribúcii diaľničných nálepiek na rok 2015 je účinná od 29. novembra 2014 a platná do 31. januára 2016.

Za jedenásť mesiacov tohto roku dosiahli príjmy z predaja diaľničných nálepiek 53,85 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Podľa podnikateľského plánu na rok 2014 plánovala NDS príjmy z predaja nálepiek v objeme 53,85 mil. eur. 

Elektronické diaľničné známky, ktoré sa mali pôvodne začať používať od začiatku budúceho roku paralelne s papierovými nálepkami, by mali byť zavedené neskôr buď v priebehu roku, alebo od začiatku roku 2016. Spôsobil to zdĺhavý tender na elektronizáciu predaja diaľničných známok za predpokladanú cenu 35 mil. eur bez dane pre viaceré námietky uchádzačov. Úrad pre verejné obstarávanie mal už o námietkach rozhodnúť, ale zatiaľ nezverejnil ako.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Auto v podnikaní

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X