Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

NN Životná poisťovňa vylepší leto všetkým klientom, ktorým ho pokazí dlhší pobyt v nemocnici. Zvýšenú ochranu pred „pokazeným letom“ im aktivovala automaticky

Shutterstock_1438491011.jpeg
Foto: Shutterstock
2. júla 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

Ak sa klient NN Životnej poisťovne ocitne v lete nečakane v nemocnici, NN mu vyplatí 150 eur v rámci vernostného benefitu k životnému poisteniu. Skrátka, aby si pokazené leto aspoň trochu vylepšil. Ide o bonus nad rámec poistných krytí v rámci poistnej zmluvy a klienti si ho môžu uplatniť, ak hospitalizácia trvá viac ako 10 dní a vznikla z dôvodu úrazu, poranenia alebo vybraného vírusového, bakteriálneho či parazitárneho ochorenia.

Leto patrí cestovaniu, pobytu pri vode, na horách a chvíľam stráveným s rodinou, na ktoré sa väčšina z nás teší. Letné mesiace však so sebou prinášajú aj sezónne nástrahy.

  • V lete rastie počet návštev urgentného príjmu aj následných hospitalizácií. Napríklad v USA pripadá až štvrtina urgentných ošetrení práve na letné mesiace.
  • Najčastejšie situácie, s ktorými sa stretávajú záchranári a lekári v lete na Slovensku sú topenie sa, kolapsy z horúčav, anafylaxia a úrazy pri rôznych nehodách.
  • Podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií 2 z 3 najčastejších príčin hospitalizácií u nás celoročne predstavujú choroby obehovej a tráviacej sústavy. Často sa vyskytujú aj rôzne otravy, infekčné a parazitárne ochorenia, pričom ich počet stúpa i v dôsledku klimatických zmien.

Zvýšená ochrana pri nečakanej hospitalizácii počas leta

NN Životná poisťovňa preto pre svojich klientov aktivovala ďalší benefit (www.nn.sk/dobreleto), na ktorý má klient nárok, ak bude od 1. júla do 30. septembra 2024 nečakane hospitalizovaný dlhšie ako 10 dní v slovenskej alebo zahraničnej nemocnici v dôsledku úrazu, poranenia alebo vybraného vírusového, bakteriálneho či parazitárneho ochorenia (napr. vírusová hepatitída, kliešťová encefalitída, črevné infekčné choroby či mykózy).

Stačí, ak má klient/klientka ku dňu uplatnenia nároku v NN Životnej poisťovni platnú a účinnú zmluvu o životnom poistení a nahlási požiadavku na extra plnenie do 31. 12. 2024.

Existuje množstvo rád, ako si nepokaziť dovolenku a užiť si leto bez starostí. Ponúkame vám niekoľko najdôležitejších tipov:

  • Súčasťou dovolenkového balíčka prvej pomoci by malo byť aj antihistaminikum pre prípad alergickej reakcie na morské živočíchy, slnko, jedlo či rastliny.
  • Základom je piť dostatok vody, pričom v niektorých lokalitách, najmä mimo Európy, sa odporúča požívať len balenú vodu.
  • Preferujte potraviny, ktoré sú dôkladne tepelne spracované.
  • Po pobyte v prírode dôkladne skontrolujte, či nemáte kliešťa. Odporúčané je i očkovanie proti kliešťovej encefalitíde ešte pred letom a pri väčšom výskyte komárov používanie repelentov. Podľa Úradu verejného zdravotníctva má výskyt kliešťovej encefalitídy rastúci trend. Najviac ochorení je u nás zaznamenaných v máji až júli. Európske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb zase upozorňuje, že v Európe sa zvyšuje výskyt komárov prenášajúcich tropické ochorenia.
  • Na kúpanie využívajte kontrolované kúpaliská a vodné plochy. Kvalitu vody si vopred overte na www.uvzsr.sk/web/uvz/zoznam-vuk.
  • Na túry do hôr vyrážajte ráno. Vyhnete sa tak poobedným búrkam, ktoré sú v lete na horách časté. Deň vopred si overte búrkové výstrahy na www.shmu.sk.
  • Klimatizáciu si nastavte tak, aby rozdiel teplôt medzi vonkajším a vnútorným prostredím nebol vyšší ako 5 °C, maximálne 7 °C.

„Prevencia je najdôležitejšia. Ak však nepostačuje a dostanete sa nečakane do nemocnice, vyplatíme vám extra plnenie 150 €, aby ste si zvyšok leta aspoň trocha vylepšili.“ dodáva tlačová hovorkyňa NN Životnej poisťovne, Daniela Tomášková.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

NN Životná poisťovňapoisteniePRživotné poistenie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

07aug8:30Zákon o sťažnostiach v praktických príkladoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

07aug8:30Zákon o sťažnostiach v praktických príkladoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

07aug8:30Ochrana zdravia pri práci s chemickými látkami a zmesami8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:BOZP

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X