Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Obchodníci: máte už vyriešenú optimalizáciu pre vyhľadávače a Google Mapy?

Man searching for shop and restaurant information in city map from the smartphone. Concept of SEO search networking, Searching browsing internet data information and technology from mobile phone.
Foto: Getty Images
30. októbra 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Dnes sa už prakticky akákoľvek oblasť či forma podnikania nezaobídu bez prítomnosti v online priestore. Internet je fenomén s nekonečnými možnosťami, no iba zopár značiek a obchodov to dokáže využiť naplno. Kľúčom k úspechu je optimalizácia a komplexný online marketing. Tu sú 4 body na ceste k vášmu úspechu!

Ponúknite dopyt na to, čo zákazníci hľadajú

Z používateľského hľadiska viete, že ako zákazník vyhľadávate na internete informácie formou zadávania slov a slovných spojení, čomu sa súhrnne a odborne hovorí kľúčové slová. Práve na tie sa preto treba zamerať aj z pohľadu obchodníka.

Tou ľahšou a rýchlejšou možnosťou, ako zistíte, čo vaši zákazníci hľadajú, je na úvodnej stránke Google začať do vyhľadávača písať slová a slovné spojenia týkajúce sa vašej značky. Komplexnejšiu možnosť však ponúka plánovač kľúčových slov v Google Adwords, čiže nástroj, cez ktorý môžete zverejniť aj platenú reklamu.

Kľúčové slová, ktoré takto získate, môžete použiť nielen v Google reklame, ale aj v obsahu vašich webstránok alebo v popise firmy vo firemnom profile.

Google Mapy ako základ lokálnej optimalizácie

Druhou dôležitou súčasťou zvýšenia povedomia o vašej firme či prevádzke sú Google Mapy. Možno ich poznáte ako používateľ navigácie, no majú obrovský význam aj z marketingového pohľadu. Preto je dôležité pridať firmu do máp Google čo najskôr.

Význam pridania spočíva v možnosti bezplatne propagovať vašu značku zákazníkom, ktorí sa budú nachádzať v okolí vašej adresy, budú okolo nej prechádzať alebo budú hľadať produkty či služby, ktoré ponúkate. Firemný Google profil vám dáva mimoriadne široké možnosti, ako osloviť potenciálnych klientov a aj pripomenúť existujúcim.

Môžete tak prezentovať svoje „meno“, opísať svoju činnosť a sortiment, zverejniť fotografie či videá o vašej firme, pridávať konkrétne produkty, pridávať aktuálne informácie pre konkrétne dni a časy a najmä komunikovať so zákazníkmi.

Využite miestne cielenie aj silu recenzií

Práve interakcia s lokálnou komunitou je tretí bod na ceste k úspechu vo vašom podnikaní. Či už ide o sociálne siete Facebook, Instagram alebo iné, ale predovšetkým o Google Mapy, práve takto viete najlepšie udržiavať komunikačný kanál.

Cez Google Mapy môžu existujúci, noví aj potenciálni zákazníci klásť otázky, pridávať hviezdičkové hodnotenia aj obsiahle recenzie týkajúce sa vašej firmy. Platí to o všetky možné témy aj aspekty: aktuálne otváracie hodiny, nedávne skúsenosti, sortiment či služby na mieru. Čím viac interakcií, aj z vašej strany, tým lepšie pre biznis!

V prípade sociálnych sietí využívajte cielenie statusov a príspevkov, aj s pomocou plateného zobrazovania, pre užívateľov vo vašom okolí na základe geolokácie.

Prehľadnosť a optimalizácia na webstránke

Štvrtou časťou marketingovej stratégie musí byť optimalizácia vašej webstránky a to nielen z pohľadu kľúčových slov, ale aj prehľadnosti webu. Zamerajte sa v prvom rade na on-page SEO faktory, v druhom rade na súhru dizajnu a obsahu.

Ak ide o on-page SEO, tu je dôležitá správna štruktúra a obsah meta tagov Title a Description pre hlavnú stránku aj tie ostatné, kde používajte nielen kľúčové slová, ale aj správnu vetnú skladbu pre oslovenie používateľa. Obsah stránok potom musí naplno využívať silu nadpisov, odsekov aj obrázkov s popisom, čo sa využíva v Google vyhľadávaní.

Pokiaľ ide o dizajn, dnes už väčšina zákazníkov vyhľadáva informácie na internete cez smartfón, responzivita stránky preto musí byť samozrejmosťou. Rada na záver: prispôsobte formu a rozsah obsahu tak, aby sa na mobile pohodlne čítal.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Google MapsGoogle MapyoptimalizáciaPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X