Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pochová Volvo sedadlo spolujazdca? Koncept dômyselne usádza bábätká

Volvo
16. júla 2015 Zdroj mashable.com Tlačiť

Automobilka Volvo predstavila inovatívny dizajn, ktorý by mohol prispieť k tomu, že v budúcnosti vstavaná detská sedačka nahradí štandardné predné sedadlo spolujazdca.

Automobilka sa pokúša o svoju vlastnú renesanciu

Spoločnosť zverejnila fotografie a informácie o tom, čo nateraz nazýva Excellence Child Seat. Ide o detskú sedačku, situovanú proti smeru jazdy (dieťa je k ceste otočené chrbtom) a nachádzajúcu sa tam, kde je bežne sedadlo spolujazdca.

Mamička tak môže sedieť na zadnom sedadle a pozerať sa priamo na svoju ratolesť. Tento koncept tak poskytuje možnosť interakcie s dieťaťom tvárou v tvár bez toho, aby sa osoba sediaca vpredu musela počas jazdy obzerať. Pod detskou sedačkou sa okrem toho nachádza úložný priestor na plienky, hračky a rôzne iné detské potreby.

Takáto sedačka je tiež, samozrejme, bezpečnejšia: pre deti s ešte nevyvinutými krčnými svalmi, sediacimi v klasickej detskej sedačke, totiž prípadná havária môže byť fatálna. V prípade nehody by malí pasažieri cestujúci na sedadle „čelom vzad“ pravdepodobne dopadli omnoho lepšie ako tie na klasických sedadlách, sila nárazu by sa podľa predpokladov rozložila rovnomernejšie na celé ich telo.

Nová autosedačka poskytuje tiež možnosť otáčania o 90 stupňov, dá sa skloniť alebo dať ležmo, čo umožňuje prispôsobiť polohu aktuálnym potrebám dieťaťa (hranie a spánok).

Koncept je síce kreatívny a s ohľadom na bezpečnosť dieťaťa pôsobí zmysluplne, v prípade, že by sa začal vyrábať, mohol by paradoxne vyvolať obavy spojené s bezpečnosťou. Riziko totiž predstavuje zatiaľ predný airbag. Ten je vo všeobecnosti uspôsobený pre dospelých a môže im zachrániť život, pre deti však môže byť smrtiaci.

Automobilka Volvo, ako to potvrdzuje história automobilového priemyslu, myslí dopredu, a to predovšetkým v súvislosti s bezpečnosťou (v 60. rokoch mala napríklad výrazný podiel na vytvorení prvej odnímateľnej „obrátenej“ detskej sedačky). Automobilka sa, odkedy sa jej vlastníkom stal čínsky Geely, pokúša o svoju vlastnú renesanciu. Dôležitými bodmi v marketingu spojeným s novým modelom XC90 tak sú luxus a práve bezpečnosť.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X