Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podanie daňového priznania k DPH MOSS

daňové priznanie DPH
daňové priznanie DPH Foto: Getty Images
4. októbra 2019 Zdroj podnikam.sk Tlačiť

Zdaniteľná osoba, ktorá je registrovaná pre uplatňovanie osobitnej úpravy MOSS v Slovenskej republike, má povinnosť podať za každý kalendárny štvrťrok osobitné daňové priznanie. Daňové priznanie k DPH MOSS podáva zdaniteľná osoba elektronicky vo svojej osobnej internetovej zóne v časti Autorizované služby – MOSS. Daňové priznanie sa podáva za každý kalendárny štvrťrok, aj v prípade, ak v danom kalendárnom štvrťroku zdaniteľná osoba neposkytla žiadne digitálne služby v členských štátoch spotreby. Ak zdaniteľná osoba v niektorom kalendárnom štvrťroku neposkytla digitálne služby v žiadnom členskom štáte spotreby, podá za dotknutý kalendárny štvrťrok tzv. nulové daňové priznanie. Na uvedený účel vyplní v prípade úpravy pre Úniu kolónku 1 – IČ DPH pridelené členským štátom identifikácie, kolónku 2 – zdaňovacie obdobie a kolónku 21 – celková suma splatnej DPH.

Zdaniteľná osoba, ktorá uplatňuje osobitnú úpravu MOSS odo dňa prvého poskytnutia služieb, podá daňové priznanie k DPH MOSS za kalendárny štvrťrok, počas ktorého poskytla po prvýkrát služby.

Ak dôjde k zmene členského štátu identifikácie v priebehu zdaňovacieho obdobia, zdaniteľná osoba je povinná podať daňové priznania k DPH MOSS a vykonať zodpovedajúce platby DPH predchádzajúcemu aj novému členskému štátu identifikácie za služby poskytnuté počas príslušných období, keď tieto členské štáty boli členským štátom identifikácie. Obdobne postupuje zdaniteľná osoba, ktorá v priebehu zdaňovacieho obdobia zmení úpravu pre Úniu na úpravu mimo Únie a naopak.

Daňové priznanie k DPH MOSS sa podáva do 20 dní po skončení kalendárneho štvrťroka, za ktorý sa daňové priznanie podáva. Ak koniec lehoty na podanie daňového priznania pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je tento deň. Zdaniteľná osoba do daňového priznania k DPH MOSS zahrnie všetky digitálne služby poskytnuté nezdaniteľným osobám s miestom dodania v jednotlivých členských štátoch spotreby. Údaje o dodaných digitálnych službách uvádza zdaniteľná osoba do daňového priznania k DPH MOSS za každý členský štát spotreby v členení podľa sadzieb platných v príslušnom členskom štáte spotreby. Zdaniteľná osoba uvedie do daňového priznania k DPH MOSS za príslušný kalendárny štvrťrok za každý členský štát spotreby, v ktorom vznikla daňová povinnosť, celkovú hodnotu dodaných digitálnych služieb bez dane, výšku dane pre každú sadzbu dane a sadzbu dane.

V prémiovej časti obsahu nájdete:

  • Vykázanie opráv v daňovom priznaní k DPH MOSS
  • Platba dane v osobitnej úprave MOSS
  • Príklady

Exkluzívny obsah pre členov klubu

Tu sa nachádza obsah prístupný iba členom Klubu Podnikam.sk. Ziskajte pristup k celému článku a všetky výhody členstva klubu.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

Prémiový obsah

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie DPH

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X