Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podnikáte a fakturujete v Exceli? Prejdite na fakturačný program a vyhnite sa chybám

Fakturacny program.jpg
Foto: iDoklad
21. apríla 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Začínajúci podnikatelia často využívajú voľne dostupné xls šablóny, ktoré bývajú plné chýb a nevyzerajú práve reprezentatívne. Ak v Exceli fakturujete, zvážte prechod na špecializovaný fakturačný program. V základnom variante býva dostupný aj zadarmo. Výhody programov na faktúry oproti Excelu nájdete v článku.

Faktúry vyzerajú profesionálnejšie

V iDoklade a ďalších programoch na faktúry si z prednastavených šablón vyberiete tú, ktorá sa najlepšie hodí k vášmu podnikaniu. Nastavíte si farby a podľa potreby doplníte logo, podpis alebo odtlačok pečiatky. Faktúra tak pôsobí reprezentatívne a prehľadne. Niektoré fakturačné programy umožňujú pridať aj QR kód, ktorý klientovi urýchli zaplatenie.

Doklady a prehľady na jednom mieste

Vďaka fakturačnému programu nemusíte doklady triediť v priečinkoch v počítači, ani ich sťahovať z e-mailu. Veľa fakturačných programov beží v cloude, takže máte všetky vystavené doklady dostupné na jednom mieste a odkiaľkoľvek. Fakturačné aplikácie vám vytvoria aj grafy príjmov a výdavkov, takže kvôli nim nemusíte viesť samostatné tabuľky ani nastavovať makrá.

Faktúry spĺňajú legislatívne požiadavky

Ak napríklad vediete účtovníctvo, musia vaše faktúry spĺňať prísnejšie pravidlá než u podnikateľov, ktorí dania paušálne. Fakturačný program zabezpečí, že ste uviedli všetky údaje predpísané zákonom. Poradí si aj s faktúrami platiteľov DPH – dá pozor na daňové sadzby, číselné rady aj ďalšie údaje, ktoré predpisuje zákon o DPH.

Uľahčí spoluprácu s účtovníkom

Ak máte externého účtovníka, dáte mu prístup do fakturačného programu a sám si stiahne vaše doklady na zaúčtovanie. Prípadne fakturačný program napojíte na jeho účtovný program. V oboch prípadoch sa vyhnete zbytočným stretnutiam a fyzickému odovzdávaniu dokladov.

Faktúry vystavíte rýchlejšie

V dobrej fakturačnej aplikácii vystavíte faktúru pomocou pár kliknutí. Väčšinu údajov na faktúre totiž systém vyplní za vás, napríklad údaje o odberateľovi stiahne z registra firiem alebo adresára vašich klientov. V programe si môžete vytvoriť aj cenník, vďaka ktorému nevypĺňate na faktúrach cenu ručne, ale iba vyberiete položky zo zoznamu. Jednoducho sa tak vyhnete chybám a preklepom.

Tip: Ak prechádzate zo šablóny v Exceli, vyskúšajte fakturačný program iDoklad. Je intuitívny, faktúru v ňom vystavíte do minúty, a ak nemáte viac ako 5 klientov, máte ho dostupný zadarmo a bez časového obmedzenia.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

fakturáciafakturačný programiDokladPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X