Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pomáhame sirotám a polosirotám po dopravných nehodách

Logo ddn.jpg
Foto: AURES Holdings
6. októbra 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Na slovenských cestách za prvých osem mesiacov tohto roku prišlo o život už 165 osôb a 539 ľudí bolo ťažko zranených. Takéto fatálne nehody často ovplyvnia aj život detí. Tie si so sebou buď nesú vážne následky na zdraví, prípadne prídu o jedného alebo oboch rodičov. Preto bola na Slovensku v roku 2022 založená Detská dopravná nadácia (DDN), ktorá týmto deťom pomáha. V Českej republike táto nadácia funguje už 25 rokov a za dobu svojej existencie vyhovela 900 žiadostiam a rozdala vyše 15 miliónov korún (612 tisíc eur). Poznáte niekoho, kto potrebuje takúto pomoc?

Podľa oficiálnych štatistík riešila Polícia SR za prvých osem mesiacov tohto roku 7 491 dopravných nehôd. Pri týchto nehodách bolo 165 osôb usmrtených a 539 ťažko zranených. „Počet ľudí, ktorí prídu o život pri dopravných nehodách, bohužiaľ, neklesá. Najhoršie je, že na ne často doplácajú tí najmenší – deti, ktoré v dôsledku dopravnej nehody utrpia vážne zranenia, vyžadujúce si dlhodobú liečbu, alebo pri nehode prídu o rodičov. V oboch prípadoch potrebujú tieto deti pomoc, a to nielen psychickú, ale aj finančnú. Stretávam sa ale s tým, že rodiny často nevedia, na koho sa môžu obrátiť,“ opisuje Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva skupiny AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO a Mototechna, a už jedenásť rokov aj predsedníčka správnej rady Detskej dopravnej nadácie. „Chcela by som touto cestou vyzvať všetkých, ktorí poznajú dieťa či dospievajúceho, ktorý prišiel o jedného alebo oboch rodičov pri nehode alebo potrebuje rehabilitačnú starostlivosť, aby ich o možnosti podpory od Detskej dopravnej nadácie informovali. Radi pomôžeme!“ vyzýva Karolína Topolová.

Cieľom Detskej dopravnej nadácie je finančne pomáhať deťom, ktorých rodičia zahynuli pri dopravných nehodách a tiež tým, ktoré majú v dôsledku dopravnej nehody trvalé zdravotné následky. Od založenia Detskej dopravnej nadácie na Slovensku podporila už niekoľko detí. Pomohla napríklad chlapcom, ktorí prišli o otca pri nehode v deň narodenia jedného z nich. Nadácia pomohla aj dievčatku, ktoré o rodičov prišlo v desiatich rokoch. Podpora DDN pomohla jej starým rodičom, ktorí sa o ňu starajú, a to s výdavkami na jedlo, ubytovanie, drogériu a s pomôckami do školy.

Výška ročného príspevku od DDN je 1 200 eur pre vysokoškolákov siroty, 600 eur pre vysokoškolákov polosiroty, 1 000 eur pre ostatné siroty od materských škôl až po študujúcich vyššie odborné školy a 500 eur pre polosiroty v rovnakých vzdelávacích zariadeniach.

Poznáte dieťa, ktoré potrebuje pomoc Detskej dopravnej nadácie? Napíšte nám na info@detskadopravnanadacia.sk, alebo nás kontaktujte prostredníctvom webovej stránky www.detskadopravnanadacia.sk či cez našu facebookovú stránku www.facebook.com/detskadopravnanadacia.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AURES HoldingsDetská dopravná nadáciadopravné nehodyPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X