Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Poradie prvej trojky na lízingovom trhu sa vlani nezmenilo

Celkovo firmy združené v lízingovej asociácii uzatvorili v minulom roku nové zmluvy za 1,808 mld. eur pri medziročnom poklese o 2 %.
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
9. marca 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Celkovo firmy združené v lízingovej asociácii uzatvorili v minulom roku nové zmluvy za 1,808 mld. eur pri medziročnom poklese o 2 %.

Najväčší objem obchodov zaznamenal ČSOB Leasing

V rámci lízingových firiem združených v Asociácii leasingových spoločností SR zaznamenal vlani najväčší objem obchodov ČSOB Leasing, tak ako aj v roku 2012. Spoločnosť uzatvorila zmluvy za 354,7 mil. eur pri medziročnom náraste o 6,9 %. Druhý najväčší objem mala opäť firma UniCredit Leasing, a to 209,3 mil. eur, avšak pri poklese o 17,2 %. Prvú trojicu aj v roku 2013 uzatvorila firma Volkswagen Finančné služby, ktorá medziročne rástla v uzatváraní nových obchodov o 10,8 % na 195,7 mil. eur.
 

 
Zmena nastala až od štvrtého najväčšieho objemu. Poradie si vymenili firmy Tatra-Leasing a VÚB Leasing. V minulom roku mala štvrtý najväčší objem spoločnosť Tatra-Leasing, a to 137,1 mil. eur pri raste o 37,6 %. V roku 2012 bola pritom táto firma v rámci rebríčku asociácie na piatom mieste. Vlani bola na piatom mieste spoločnosť VÚB Leasing. Tá zase v medziročnom porovnaní poklesla o 17 % na 130,9 mil. eur. 
 
Celkovo firmy združené v lízingovej asociácii uzatvorili v minulom roku nové zmluvy za 1,808 mld. eur pri medziročnom poklese o 2 %. Dôvodom podľa asociácie bol výpadok obchodov vo financovaní obnoviteľných zdrojov energie. Menej sa však financovali napríklad aj nehnuteľnosti či úžitkové automobily. Najvyšší rast si počas celého vlaňajška udržalo financovanie osobných áut pre segment spotrebiteľov. 
 

 
Asociácia leasingových spoločností Slovenskej republiky vznikla v roku 1992 a združuje spoločnosti priamo sa zaoberajúce podnikaním alebo činnosťami súvisiacimi s dlhodobým prenájmom majetku. Členmi asociácie je do 40 bankových, nezávislých alebo koncernových lízingových spoločností výrobcov vozidiel. Väčšina členov má univerzálne komoditné zameranie alebo sa orientuje iba na financovanie vozidiel.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X