Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Poznáme mladého inovatívneho podnikateľa 2014

Poznáme mladého inovatívneho podnikateľa 2014
JCI – Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia)
11. júna 2014 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

Dňa 10.6.2014 v Bratislave sa uskutočnilo  slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „ Mladý inovatívny podnikateľ 2014“ (išlo už o 8. ročník ). Jeho úlohou bolo vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania. Zároveň môžu byť inšpirujúcim príkladom pre mladých ľudí, ktorí chcú začať alebo začínajú podnikať.

Projekt  sa organizoval  aj v iných krajinách pod názvom Creative Young Entrepreneur Award. Organizovala ho mimovládna organizácia  JCI –Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia) v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska a ekonomickým časopisom Profit . Junior Chamber International – Slovakia je oficiálnou pobočkou Junior Chamber International, ktorá má zastúpenie v 120 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov. Spoločnosť je medzinárodnou organizáciou mladých lídrov a podnikateľov. Združenie podnikateľov Slovenska je prvým záujmovým združením súkromných podnikateľov Slovenskej republiky založeným v novembri 1989. Profit je dvojtýždenník o ľuďoch, ktorí svojím prístupom k peniazom, životu a sebe vedia inšpirovať ostatných. Odborná komisia podujatia vybrala z 58 prihlásených 5 finalistov súťaže a to:

 

1.  Ing. Pavol Amena- spoločnosť Amena

Hlavnou náplňou firmy je výroba unikátnych LED navigačných tabúľ, ktoré formou prenájmu slúžia na usmerňovanie návštevníkov kultúrnych a spoločenských podujatí.Čo je veľmi cenné, vyrába si tieto zariadenia, ktoré usmerňujú ľudí konštrukčne úplne sám. Propaguje si ich, až napokon koordinuje rozmiestnenie tabúľ, ktoré následne usmerňujú davy ľudí tak, aby nikto nebol v cudzom prostredí stratený a zároveň každý bol informovaný minimálne o prebiehajúcom podujatí  v jeho bezprostredom okolí. Jednoducho sa snaží návštevníkov miest informovať o tom čo sa v uliciach Bratislavy ako aj ďalších miest  deje. Jeho panely boli nainštalované napr. na koncerte skupiny Depeche Mode, na koncerte Varga&Hammel ako aj v rámci usmerňovania návštevníkov behu Devín-Bratislava. Každým rokom prináša na trh nový typ tabule.

 

2. Ing. Adrián Csuba – spoločnosť Zelená pošta,s.r.o.

Zelená pošta poskytuje inovatívne riešenie ktoré zahŕňa službu online spracovania a odosielania klasickej papierovej pošty tým, že príjemcom papierovej pošty ponúka možnosť prechodu na elektronické doručovanie. Zahŕňa zelenú tlačiareň – klient si stiahne zelenú tlačiareň cez ktorú môže posielať zásielky hromadne ako aj Bločky – ide o mobilnú aplikáciu s ktorou sa môžu pokladničné bloky jednoducho archivovať a spravovať. Takto pokladničné bloky nevyblednú a ani ich netreba uskladňovať.

 

 

3.  Ing. Zdenko Hoschek – spoločnosť Creative Web, s.r.o.

Spoločnosť Creative Web poskytuje riešenia pre malé a stredné firmy. Poslaním firmy je pomáhať klientom spájať sa so svojimi existujúcimi a potenciálnymi zákazníkmi, riešiť ich problémy a zjednodušovať im život. Firma kladie dôraz na dlhodobé vzťahy s klientami, medzi ktoré patrí viac ako 2.000 reštaurácii, 1.500 relaxačných zariadení a salónov krásy, 700 ubytovacích zariadení, 400 športovísk a 5.000 lekárov. Do skupiny Creative Web patria tieto projekty: ZlavaDna.sk, SlevaDne.cz, Boomer.sk, Obedovat.sk, Lunchtime.cz, Bookio.cz, Relaxovat.sk, Nakupovat.sk, Ubytovatsa.sk, Kamnapivo.sk, Kam.sk, ZZZ.sk, Camarero.sk. V roku 2013 sa spoločnosť Creative Web, s.r.o. sa stala druhou najrýchlejšie rastúcou technologickou firmou v strednej Európe.

 

4. Mgr. Matúš Kováč, spoločnosť Matúš Kováč-výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických vied

Hlavnou  pracovnou  náplňou je  vypracovávanie manažmentu ochrany chránených druhov živočíchov počas rekonštrukcií bytových domov s následnými praktickými opatreniami. Zabezpečuje tiež  tvorbu  odborných posudkov pre potreby okresných úradov ŽP a Štátnej ochrany prírody a zastupovanie klientov na týchto úradoch.Cieľom je poskytovať komplexné služby  starostlivosti o životné prostredie. Vďaka neustálemu zdokonaľovaniu technického zabezpečenia (monitorovacie systémy ako  inšpekčná kamera, ultrazvukové detektory na monitoring netopierov, horolezecká výstroj a pod.),  sa firma postupne  stala  lídrom v danej oblasti služieb.

 

5. Zuzana Krnáčová – spoločnosť villo, s.r.o.

Villo.in je značka pre detský dizajnový nábytok. Okrem návrhu nábytku sa venujú aj jeho prototypovaniu, výrobe a predaju. Cieľom spoločnosti je dostať slovenský dizajn a výrobu nie len do slovenských detských izieb, ale aj do celého sveta.  Pri produktoch dbajú na bezpečnosť , kvalitu a jedinečnosť.Každý produkt je nielen kusom nábytku ale spĺňa inú funkciu v detskej izbe. Všetky produkty vyrábajú na Slovensku z najkvalitnejších materiálov.

 

Udelenie špeciálnych cien

  • „Cena PwC“ (za výnimočný podnikateľský nápad, jeho realizáciu a prístup k inováciám) – Cenu získal Zdenko Hoschek – spoločnosť Creative Web, s.r.o..
  • „Cena Prvej dámy SR“-p. Silvie Gašparovičovej – úspešný príbeh mladej podnikateľky, ktorá vyvíja, vyrába a predáva detský nábytok na slovenskom trhu z tuzemských materiálov. Cenu získava Zuzana Krnáčová – spoločnosť villo s.r.o.
  • „Cenu Ministra hospodárstva SR“ – p. Tomáša Malatinského (najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh) Cenu získal Zdenko Hoschek –spoločnosť Creative Web, s.r.o.

 

 Absolútny víťaz a laureát hlavnej ceny –  Pavol Amena so spoločnosťou Amena

 

 

 

 

                                        

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X