Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poznáme víťazov Študentskej podnikateľskej ceny 2015

Zdroj: Zuzana Havolníková
6. decembra 2015 Zdroj Junior Chamber International - Slovakia Tlačiť

Dňa 2.12.2015 sa v budove ústredia Slovenskej sporiteľne, a.s.  konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „ Študentská podnikateľská cena 2015 „ Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia. Spoluvyhlasovateľom bol dvojtýždenník Profit.

Cieľom projektu je podporovať študentov v tom aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Hlavnou úlohou projektu je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas VŠ a získavať nové vedomosti a zručnosti štúdiom na VŠ. Pridaná hodnota je taktiež v určitom návode ako zvyšovať zamestnanosť absolventov VŠ v SR. Zároveň títo absolventi resp. v súčasnosti študenti sú potenciálnymi zámestnávateľmi  ďalších obyvateľov z rôznych regiónov Slovenska.

Zaujímavé podnikateľské príbehy boli odmenené vecnými cenami. Najlepší študenti-podnikatelia boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácii ako aj  so zástupcami vyhlasovateľa projektu. Odborná porota na základe osobnej prezentácie svojej firmy vybrala reprezentanta Slovenska na svetové finále súťaže, ktoré sa uskutoční v máji  2016 v Thajsku. Projekt je súčasťou celosvetovej súťaže „ Global Student Entrepreneur Award“. Generálnym partnerom projektu bola  Slovenská sporiteľňa, a.s.

Niekoľko viet o vyhlasovateľovi: Junior Chamber International-Slovakia je mimovládna, nezisková organizácia, ktorá združuje mladých ľudí a to od  študentov VŠ až po samostatných podnikateľov vo veku 18-40 rokov. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania a to už od študentov VŠ v SR , chuť stále sa vzdelávať, pracovať na sebe, a tak byť úspešnými či už ako mladí podnikatelia alebo mladí manažéri. Organizácia je od roku 2007 oficiálnou pobočkou jednej z najväčších organizácii pre mladých lídrov a podnikateľov na svete-Junior Chamber International so sídlom v USA a európskym centrom v Berlíne  so zastúpením v 120 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov.

Spoluvyhlasovateľ: PROFIT je dvojtýždenník o ľuďoch, ktorí svojim prístupom k peniazom, životu a sebe vedia inšpirovať ostatných.

Odborná komisia vybrala z 48 prihlásených 5 finalistov súťaže a to:

  1. Gábor Boros – spoločnosť Refresher,s.r.o., Fakulta managementu, Univerzita Komenského v Bratislave
  2. Mária Demjanovičová – spoločnosť PURE JUNK, Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita
  3. Mgr. Robert Krause – spoločnosť ROPSY, Fakulta sociálnych a ekonomických vied, Univerzita Komenského v Bratislave
  4. Dušan  Matuška – spoločnosť Octago, s.r.o., Fakulta managementu , Univerzita Komenského v Bratislave
  5. Jakub Szász – spoločnosť CropTek, s.r.o., Fakulta elektrotechniky a informatiky , Technická univerzita v Košiciach

Udelenie hlavných cien:

„ Cena spoločnosti NAY“- Dušan Matuška, spoločnosť Octago, s.r.o.

„Cena MasterCard za inovácie“ – Gábor Boros, spoločnosť Refresher,s.r.o.,

„ Cena ministra školstva , vedy, výskumu a športu SR“ (najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh )- Mária Demjanovičová, spoločnosť PURE JUNK

Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž „Global Student Entrepreneur Award“ sa stal Dušan Matuška, spoločnosť Octago, s.r.o.

Niečo o spoločnosti  Octago, s.r.o

Zmyslom  podnikania spoločnosti Octago je ponúkať ľuďom možnosť aktívneho pohybu. Budujú  ihriská na cvičenie s vlastnou váhou v mestách a na súkromných pozemkoch. Tu sa ľudia môžu stretávať, zmysluplne tráviť svoj voľný čas a navzájom sa posúvať vpred. Aby  neboli firmou ktorá tieto ihriská len stavia, ponúkajú popri tom možnosť aktívnej workout dovolenky v zahraničí, pravidelných tréningov pre verejnosť, workshopy na školách pre mládež a workout vystúpenia. Projekt OCTAGO vznikol v roku 2014. Primárne bola firma zameraná len na výstavbu ihrísk no dnes už chcú oblasť cvičenia s vlastnou váhou podchytiť globálnejšie. V polovici novembra už bude stáť ich deviate ihrisko. 3 z toho sú v Chorvátsku a 1 v Rakúsku. V lete 2015 sa im podarilo zorganizovať v Chorvátsku 2 turnusy workout kempov. V roku 2016 plánujú 4 letné turnusy, 2 jarné a 2 jesenné.  V rámci výstavby je ich cieľom spolupráca s developermi a firmami budujúcimi montované domy a chcú ponúkať ihriská ako benefit k nim. Už teraz majú naplánovanú výstavbu 7 ihrísk na začiatok roku 2016. V nasledujúcom roku je tiež primárnym zámerom vstúpiť na rakúsky trh a rozvinúť svoje pôsobenie v Chorvátsku. Výstavbu rozšíria do Talianska, Francúzska, Nemecka a Spojených arabských emirátov cez ich aktuálneho biznis partnera. Chcú spolupracovať s desiatkami základných škôl na Slovensku a poskytovať mládeži alternatívne vzdelávanie v rámci pohybu a cvičenia s vlastnou váhou.

K téme

Témy

JCI Slovakiapodnikateliaštudenti

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

17jún8:30FIDIC: Contract Conditions, Technical Specifications and Claim Management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

17jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

17jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X