Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Presvedčte ostatných, že ste chytrý, vyskúšajte tento trik

žena na gauči, inteligencia, biznisman
thinkstockphotos.com
5. marca 2021 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Pokiaľ ste už pocítili nervozitu cestou na pohovor alebo na rande, niektorý z priateľov vám určite dal dobre mienenú radu, aby ste boli sám sebou a všetko pôjde hladko.  A vy, spotený od nervozity, hlboko dýchajúc, ste sa mu za túto radu poďakovali.

Držte sa len jedného: nepočúvajte svojho priateľa. Vy nechcete byť samým sebou – aspoň nie teraz, keď sa zúfalo snažíte zapôsobiť na osobu sediacu na druhom konci stola. To, čo chcete, je byť lepšou verziou samého seba. Veda tvrdí nasledujúce:

Štúdia z roku 2007 skúmala 82 vysokoškolákov, ktorí vo dvojiciach diskutovali o zadanej téme po dobu piatich minút. Polovica účastníkov konala podľa inštrukcií inteligentne a kompetentne, druhá polovica takéto inštrukcie nedostala. Všetky interakcie natočili.

Partneri sa potom hodnotili navzájom. Hodnotilo aj 20 mužov a žien, ktorí sledovali záznamy. Účastníci neboli schopní posúdiť inteligenciu svojich partnerov. Na druhej strane ľudia, ktorí sledovali nahrávky, s posúdením inteligencie účastníkov problém nemali, ale len pokiaľ hodnotili tých, ktorým bolo prikázané konať chytro.

Ak ste chytrý a chcete, aby sa to o vás vedelo, zámerne sa snažte konať inteligentne, aby ste ľuďom rozhodovanie uľahčili.

Štúdia z roku 2012 tieto zistenia ešte rozširuje. 24 vysokoškolákov v nej dostalo niekoľko zoznamovacích otázok a mali odpovedať do webkamery. Niektorým účastníkom bolo povedané, že vedci nemajú záujem o odpovede samé osebe, ale skôr chcú vedieť, ako na ne dokážu odpovedať do kamery. Iným povedali, aby sa snažili urobiť dobrý prvý dojem, aby sa pokúsili ukázať svoju lepšiu stránku.

Ďalšia skupina 66 neinformovaných študentov potom skúmala záznamy a posudzovala osobnosti, inteligenciu a príťažlivosť účastníkov. Výsledky ukázali, že skupina dokázala lepšie zhodnotiť študentov, ktorí mali vyvolať dobrý prvý dojem.

Tieto zistenia tiež naznačujú, že ak ste šikovný, milý, pekný a snažíte sa zapôsobiť, môžete to dopadnúť dobre. Otázne je len to, čo sa stane, keď sa o to bude snažiť menej inteligentný človek.

K téme

Témy

skills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

02feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

02feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

02feb8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X