Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Radosti a starosti zimy, zimná dovolenka má aj svoje riziká

Radosti a starosti zimy, zimná dovolenka má aj svoje riziká
Wüstenrot
28. novembra 2013 Tlačiť

Wellness víkend, lyžovačka na horách, predvianočné nákupy v zahraničí

Prvé snehové vločky tejto zimy sú tu. Pre niekoho radosť, pre niekoho starosť. K zime a záveru roka však patria. Aké by to boli Vianoce či zimné prázdniny bez snehu? Snehové vločky vytvárajú tú pravú zimnú atmosféru. Je to čas, keď opäť raz vykročíme z rutiny a plánujeme dovolenku na lyžiarskych svahoch alebo aspoň predĺžený víkend s wellness procedúrami, vďaka ktorým zrelaxuje telo i duša. Aj tí najvyťaženejší stihnú pred koncom roka minimálne raz navštíviť vianočné trhy s tradičnými pochúťkami. Inšpiráciu hľadajú mnohí aj za hranicami. Návštevy susedných krajín sú v tomto období často spojené aj s predvianočnými nákupmi. Možno sa to nezdá, ale všetky tieto aktivity majú niečo spoločné – je ideálne, ak vás na nich sprevádza…

Cestovné poistenieUžite si dovolenku bez starostí. Za takmer symbolické poistné (najmä v porovnaní so  skutočnými nákladmi v prípade škodovej udalosti) získate širokú poistnú ochranu s vysokými poistnými sumami. Navyše, vo Wüstenrot poisťovni platia pri cestách do krajín susediacich so Slovenskom zvýhodnené ceny poistného. Poistenie s výraznou zľavou majú tiež rodiny s deťmi, pre ktoré s počtom poistených osôb rastie aj zľava.

 

Napr. trojčlenná rodina získa zľavu 27 %; ak sa na dovolenku vyberie šesťčlenná rodina (max. dvaja dospelí) zľava dosiahne až 64 %, pričom ako dieťa môže byť poistená osoba vo veku až do 21 rokov.

„Zónovanie“ cestovného poistenia je ďalšou praktickou výhodou. Vďaka tomu sadzba poistného lepšie kopíruje skutočnú cestu či pobyt klienta. Podľa cieľovej destinácie máte na výber: poistenie pre Slovensko, susedné krajiny (Česká republika, Poľsko, Ukrajina, Maďarsko, Rakúsko), Európu (plus Turecko, Izrael, Tunisko, Kanárske ostrovy, Egypt) alebo celý svet (všetky štáty a územia).

young woman with broken leg in a wheelchairPodľa charakteru cesty je k dispozícii poistenie pre oddych, šport, pracovné cesty, aj pre rizikové povolania. Z časového hľadiska je zas možné cestovné poistenie na krátkodobé pobyty (do 90 dní), ročné poistenie pre opakované výjazdy (až do 180 dní / pobyt) a ročné poistenie s nepretržitým pobytom v zahraničí až 365 dní. Takto koncipované cestovné poistenie je cenovo výhodnejšie a ústretové individuálnym požiadavkám. Cieľom je, aby ste si ho automaticky „pribalili“ na cestu, lebo vám za dobrú cenu poskytne presne to, čo môžete potrebovať.

Cestovné poistenie si teraz môžete vyskladať naozaj na mieru sebe a potenciálnym rizikám spojených s vašou dovolenkou či cestou. Vybrať si môžete z nasledovných poistných rizík: Poistenie liečebných nákladov a asistenčných služieb, Poistenie trvalých následkov v dôsledku úrazu, Poistenie zodpovednosti za škodu, Poistenie batožiny, Poistenie právnej ochrany, Poistenie nákladov Horskej služby v SR, Poistenie meškania batožiny, Poistenie technickej pomoci (okrem iného aj organizácia a úhrada odtiahnutia MV zo zahraničia na územie SR), Poistenie storna zájazdu a nevyužitej dovolenky.

Vzhľadom na rozmanitý výber poistných rizík si zabezpečíte naozaj komplexnú ochranu na cesty. Ako už bolo spomenuté, smerovať pritom môžete do celého sveta či „len“ na slovenské hory. Tie už mnohí turisti i lyžiari podcenili a hory to vedia dať pocítiť. V rámci cestovného poistenia od Wüstenrot poisťovne však máte možnosť aj samostatne dojednateľného poistenia nákladov Horskej záchrannej služby SR, ktoré je užitočné a mimoriadne výhodné. Je to špeciálna ponuka reagujúca na dopyt klientov. Záujem o takéto poistenie má rastúcu tendenciu, keďže skutočné náklady za prípadný zásah HZS sú naozaj vysoké.

Samotnú výšku poistného ľahko a rýchlo zistíte a cestovné poistenie uzavriete jednoducho a kedykoľvek priamo z pohodlia vášho domova, on-line na stránke www.wuestenrot.sk.

 

Ak nemáte k dispozícii internet, môžete poslať prázdnu SMS na 0907 777 675, pracovníci poisťovne vám zavolajú na číslo, z ktorého bola správa zaslaná, a poistenie uzavriete behom niekoľkých minút. Cestovné poistenie si pritom vyskladáte presne podľa svojich potrieb. Samozrejme, cestovné poistenie je možné uzavrieť aj na obchodných miestach a zastúpeniach Wüstenrot poisťovne, ako aj prostredníctvom iných spoločností – sprostredkovateľov poistenia.

 

Poistná zmluva však musí byť uzavretá pred začatím cesty poistených osôb. Klient pri uzavretí poistenia dostane asistenčnú kartičku s telefónnym číslom. V prípade poistnej udalosti má na konzultáciu k dispozícii nonstop asistenčnú službu, ktorá mu poradí ako postupovať. (Ak ste v zahraničí, platíte za hovor štandardnú roamingovú cenu, môžete ale požiadať operátora asistenčnej spoločnosti o spätné zavolanie.)

 

Čo možno neviete: Okamžitá asistenčná pomoc vám bude v prípade potreby poskytnutá už aj pred cestou.

Na celkovú cenu poistenia dovolenky vplýva kombinácia viacerých faktorov: poistené riziká, dĺžka pobytu, či ide rodina alebo jednotlivec, či budú okrem štandardne krytých športov vykonávané nejaké iné rizikové činnosti, atď.

 

Príklad: Poistenie 7-dňovej dovolenky v rakúskych AlpáchZákladná cena cestovného poistenia pre dospelého: Vo Wüstenrot poisťovni zaplatí klient 0,63 € / deň za poistenie liečebných nákladov a asistenčných služieb s limitom krytia až 140 000 €, t.j. týždenný pobyt v rakúskych Alpách má krytý za 4,41 €.Pritom, náklady na zásah záchrannej a/alebo horskej služby sú už súčasťou základného krytia v poistení liečebných nákladov a asistenčných služieb. Lyžovanie alebo jazdu na snowboarde má klient taktiež kryté v základnom poistení. Znamená to, že za športovanie na riadne vyznačených trasách na to vyhradených si klient pri poistení nemusí nič priplácať. Batožinu si môže poistiť pre riziká poškodenia, alebo zničenia živelnou udalosťou, alebo jej odcudzenie.

 

 

Vo Wüstenrot poisťovni si môže klient v rámci cestovného poistenia za veľmi priaznivú cenu dojednať aj krytie zodpovednosti za škodu na zdraví alebo majetku, ktoré spôsobí iným osobám, ako aj poistenie právnej ochrany, ktoré je v prípade poistnej udalosti veľkou pomocou pre klienta. „Zimné“ úrazy na svahoch totiž vôbec nie sú zriedkavosťou. Nemusíte pritom zraniť seba, ale nechtiac niekoho iného. V posledných rokoch má uplatňovanie si škôd zo strany poškodených stúpajúci trend. A zvlášť v zahraničí to môže byť „drahý špás“. Odporúčame preto nezabúdať pri poistení ani na takéto riziká. Prispôsobte si svoje cestovné poistenie adekvátne charakteru cesty, k cieľovej destinácii, dĺžke pobytu, ale aj pravdepodobnosti výskytu rizík.

 

Zima má pre nás plné priehrštie radostí, ale neraz aj starostí. Aby ste ich dosah dokázali čo najskôr minimalizovať, nezabudnite pri plánovaní dovolenky a výletov aj na cestovné poistenie. Môže vám prísť vhod nielen na cestách, ale aj na horách, pri športe, v mestách a kdekoľvek sa rozhodnete tohtoročnú zimu si poriadne užiť. Tak príjemný mrázik na lícach a horúcu krv v žilách.

 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X