Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Slováci sú s pracovnou aj finančnou situáciou skôr spokojní

Viac než polovica Slovákov je spokojná s pracovnou aj finančnou situáciou
22. septembra 2014 Tlačiť

Traja zo štyroch Slovákov nie sú spokojní s kvalitou života na Slovensku

Nespokojných našincov je tak oveľa viac ako nespokojných Európanov, spomedzi ktorých sa takto vyjadrili len zhruba dve pätiny. Jednoduchá matematika nám stačí na to, aby sme zistili, že spokojnosť so životom na Slovensku vyjadrila len približne štvrtina našich obyvateľov. So životom v EÚ je v priemere spokojných 56 % jej obyvateľov.

Viac než polovica Slovákov je spokojná so svojou pracovnou aj finančnou situáciou. Negatívne ale vníma finančnú stránku svojho života až 43 % našincov. V hodnotení situácie na našom pracovisku sme zhovievavejší. V práci je totiž nespokojná len štvrtina z nás a zvyšná štvrtina sa nevedela vyjadriť.

Prieskum Eurobarometer však išiel ešte viac do hĺbky a skúmal aj to, ako sú ľudia spokojní so svojim mestom či vlastnou strechou nad hlavou. Napriek tomu, že s kvalitou života na Slovensku je spokojná len štvrtina našincov, s kvalitou života vo svojom meste či obci je spokojných až 80 % z nás. Pri hodnotení života na Slovensku totiž našinci zrejme viac prihliadali na tie najpálčivejšie problémy ako sú nezamestnanosť, úroveň zdravotníctva, vzdelávacieho systému či výška miezd a dôchodkov.

Pri hodnotení „miesta, kde žijeme“ [mesto, obec či mestská časť] zrejme väčšiu rolu zohrávala občianska vybavenosť, doprava, prítomnosť parkov a zelene alebo napríklad aj susedské vzťahy. S miestom, kde žijeme, úzko súvisí aj naša spokojnosť s vlastnou strechou nad hlavou, ktorú vyjadrilo až 85 % našich obyvateľov. Nespokojný so svojím domom či bytom tak je len približne každý siedmy Slovák. 

So svojím voľným časom sú spokojné dve tretiny našincov

 Jedna tretina z nás ale teda vyjadrila nespokojnosť s časom, počas ktorého sa môže venovať sebe a svojim záľubám. Významnú úlohu v tomto prípade pravdepodobne zohráva veľká pracovná vyťaženosť. Dobré vzdelanie je základným pilierom pre kariérny rast podľa 36 % našincov. Rovnaký podiel Slovákov si myslí, že preto, aby sme sa stali v živote úspešnými, je potrebné tvrdo pracovať či spoznať správnych ľudí, ktorí dokážu dať človeku príležitosť.

A tretina našich obyvateľov sa domnieva, že treba mať jednoducho šťastie. Kariéru v práci dokáže urobiť ten, kto je pohotový, múdry a dokáže ponúkanú príležitosť takpovediac „chytiť za pačesy“. Tak toto je spôsob, ako byť v práci úspešný, podľa viac než pätiny Slovákov. Približne každý ôsmy našinec si myslí, že pri budovaní kariéry je výhodné pochádzať z vplyvnej rodiny.

Naši obyvatelia si však nemyslia, že pri budovaní kariéry zohráva významnú úlohu pohlavie. „Byť zástupcom silnejšieho pohlavia“ je totiž predpokladom pre dosiahnutie úspechu len podľa 2 % Slovákov.

Zdroj: Poštová banka

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X