Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Najväčšia fluktuácia zamestnancov je v obchode a marketingu

Najväčšia fluktuácia zamestnancov je v obchode a marketingu
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
12. augusta 2014 Zdroj Podnikam.SK, MG Tlačiť

Medzi najžiadanejšie pozície v obchode a marketingu patria obchodný manažér, nadregionálny obchodný manažér pre Slovensko s dosahom na okolité krajiny, ako aj vedúci pobočky. 

Najdynamickejším sektorom v rámci obchodu a marketingu bude maloobchod

Najvyššia fluktuácia zamestnancov je na Slovensku v segmente obchodu a marketingu. Priemerné obdobie zamestnania u jedného zamestnávateľa v tomto sektore je jeden až dva roky, v regiónoch Žilina a Trenčín sú to 2 až 3 roky. Úroveň fluktuácie vykazuje vysoké hodnoty aj v stavebníctve, pričom ide najmä o nižšie pracovné pozície.

Vyplýva to zo sektorového prehľadu platov na Slovensku, ktorý v druhom kvartáli tohto roka spracovala personálna agentúra Grafton Recruitment. Analyzuje v ňom sedem segmentov pracovného trhu, a to IT a telekomunikácie, Priemyselná výroba a inžiniering, Stavebníctvo a nehnuteľnosti, Bankovníctvo a finančné služby, Obchod a marketing, Centrá zdieľaných služieb a Ľudské zdroje.

Spoločnosť predpokladá, že najdynamickejším sektorom v rámci obchodu a marketingu bude maloobchod, keďže sa očakáva realizácia mnohých retailových projektov v Bratislave. Mzdové podmienky v tomto segmente sa podľa prieskumu výrazne nemenia, stále viac však prevláda systém znižovania fixného platu s dôrazom na variabilnú zložku.

Medzi najžiadanejšie pozície v obchode a marketingu patria obchodný manažér, nadregionálny obchodný manažér pre Slovensko s dosahom na okolité krajiny, ako aj vedúci pobočky. Plat obchodného zástupcu vrátane bonusov z predaja sa pritom v Bratislavskom kraji pohybuje od 1 300 eur do 1 800 eur, v ostatných regiónoch Slovenska je to od 700 eur do 1 500 eur. 

Priemyselná výroba a inžiniering podľa prieskumu ponúka pracovné príležitosti pre mladých absolventov, ktorí majú príležitosť uplatniť sa na nižších pozíciách s možnosťou ďalšieho vzdelávania a kariérneho rastu. Segment výrobnej sféry v súčasnosti najviac vyhľadáva inžinierov kvality, špecialistov logistiky, konštruktérov, či manažérov nákupu a logistiky.

Strategický nákupca pritom môže v Bratislavskom kraji zarobiť od 1 800 eur do 2 300 eur, v ostatných krajoch na Slovensku od 1 300 eur do 2 100 eur. Spoločnosť Grafton Recruitment očakáva mierne oživenie v bankovníctve a finančných službách, a to najmä v bankovom poradenstve pri pozíciách biznis analytikov a konzultantov. Masívnejšie oživenie tejto oblasti pracovného trhu má podľa personálnej agentúry nastať v budúcom roku. Plat finančného analytika pritom v Bratislavskom kraji dosahuje od 1 300 eur do 1 600 eur, v iných častiach Slovenska od 800 eur do 1 400 eur. 

V sektore stavebníctva a realít je podľa prieskumu dopyt najmä po projektových manažéroch, rozpočtároch a stavbyvedúcich. Stavbyvedúci pritom môže v Bratislavskom kraji očakávať plat od 1 300 eur do 1 700 eur, v ostatných krajoch od 1 000 eur do 1 600 eur. S príchodom väčších stavebných projektov sa v nasledujúcom období očakáva v tomto sektore nárast počtu nových pracovných pozícií.

Sektor IT a telekomunikácií vykazuje najväčší dopyt po vývojárskych a programátorských pozíciách. V uplynulom roku rástli platy v tomto segmente o 4 % až 7 %. Pracovné príležitosti sektor IT a telekomunikácií ponúka mladým absolventom, ktorí sa chcú uplatniť v oblasti vývoja, testovania a analýz. Programátor s tromi až piatimi rokmi praxe môže v Bratislavskom kraji zarobiť od 1 900 eur do 2 500 eur, mimo tohto kraja môže mať plat od 1 400 eur do 1 900 eur. 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X