Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Služby a výrobky pre seniorov budú stále väčší biznis

Start podnikania/skor nez zacnete podnikat/sluzby vyrobky seniorov budu stale vacsi biznis
Ilustračné foto SITA
24. apríla 2014 Zdroj Podnikam.SK, MG Tlačiť

Seniori sa už v krátkej dobe dobe stanú rozhodujúcou skupinou spotrebiteľov.

Seniori už žiadajú aj špeciálne služby či poradenstvo

Spoločnosť starne a s rastúcim počtom seniorov sa mení aj štruktúra spotreby. Podľa Viliama Pálenika zo Slovenskej akadémie vied možno hovoriť o nástupe tzv. „striebornej ekonomiky.“ Pomenovanie dostala na základe striebristej farby šedivejúcich vlasov starnúcej populácie. Viac tu.

V podstate ju možno charakterizovať ako potenciál, ktorý predstavujú inovatívne produkty a služby vyvinuté pre zvyšovanie kvality života v narastajúcom veku. Stále viac podnikateľov si už uvedomilo rastúce možnosti, ktoré sa na trhu otvárajú práve vďaka starnúcim ľuďom.

Na ústupe je dopyt po produktoch pre deti a mládež, či vybavenie bytov a domov pre mladé rodiny. Zainteresovaní odborníci sa čoraz častejšie zhodujú na tom, že seniori sa už možno v nie až tak vzdialenej dobe stanú rozhodujúcou skupinou spotrebiteľov.

Kľúčové oblasti

Asistenčné a ošetrovateľské službySeniori, ktorí si napriek zdravotným obmedzeniam želajú naďalej žiť vo svojom vlastnom domove využívajú jednorazové, alebo opakované asistenčné a opatrovateľské služby. Podľa konkrétnych požiadaviek dostanú odbornú pomoc pri každodenných situáciách.

Zdokonaľovanie výrobkov a služiebBežnými sú už- obaly na tekutiny s ľahko manipulovateľnými uzávermi- hodinky nahlas oznamujúce aktuálny čas- spotrebiče s automatickým vypínaním pre zábudlivých- úpravy áut – vyvýšené sedadlá, automatické zatváranie dverí, parkovacie kamery, hlasové obrazovky- prispôsobenie hotelov – väčšie vane, silnejšie osvetlenie, väčšie nápisy.

Kúpa cez internetDnes už ani mnohí seniori nemajú problém sadnúť za počítač a cez stránku obchodného reťazca alebo internetovej predajne kúpiť požadované výrobky a nechať si ich doručiť priamo domov.

TIP: Úspešný internetový predaj pomôcok pre seniorov rozbehla aj podnikateľka Irma Chmelová. Prečítajte si s ňou rozhovor.

Oživenie malých obchodovPre seniorov je sociálne lákavejšie nakupovať vo svojich obľúbených obchodoch v mestskej štvrti, kde bývajú, než v anonymných nákupných centrách. Môžu sa tam porozprávať so známou predavačkou alebo stretnúť so svojimi rovesníkmi.

Prehľad najžiadanejších produktov a služieb

Produkty– dávkovač liekov- pripomienkovač užívania liekov- elektrický vozík- pomôcky do kuchyne a domácnosti- pomôcky pre kúpeľňovú a osobnú hygienu- pomôcky na ležanie, sedenie a vstávanie- pomôcky na čítanie a písanie- špeciálne svietidlá- stoličkové výťahy- špeciálne nákupné vozíky- špeciálne telefóny- vychádzkové palice- spoločenské hry- pomôcky pre záľuby (záhradu, chalupu, prírodu)

Služby– opatrovateľské zariadenia- rehabilitačné zariadenia- opatrovanie a asistencia v domácnosti- špeciálne individuálne bývanie- zabezpečenie bezbariérovosti individuálneho bývania- domáce tiesňové volanie- zoznamka- špeciálne fyzické tréningy- špeciálne mentálne tréningy- kurzy rôznych zručností a vedomostí- dodatočné celoživotné vzdelávanie (tzv. univerzita tretieho veku)- cestovanie a rekreácia pre seniorov (hlavne kúpele)- spoločenské akcie (napr. tanečné zábavy, tematické podujatia)- divadelné predstavenia- filmové predstavenia- športové podujatia

Poradenstvo

– zdravotné- psychologické- kozmetické- právne- finančné- spotrebiteľské- bezpečnostné

Stránky pre seniorov

Váš budúci biznis môže inšpirovať aj prehľad o aktuálnych aktivitách seniorov:

http://www.senior.sk/

http://www.slovensky-senior.com/

http://www.aksen.sk/

Odporúčané ebooky

Súvisiace články v seriáli "Trendy v živnostenskom podnikaní"

Zobraziť všetky články v seriáli "Trendy v živnostenskom podnikaní"
FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

06feb8:30Tvorba výkresovej dokumentácie podľa ISO noriem – Technické kreslenie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Výroba

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X