Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Služby a výrobky pre seniorov budú stále väčší biznis

Start podnikania/skor nez zacnete podnikat/sluzby vyrobky seniorov budu stale vacsi biznis
Ilustračné foto SITA
24. apríla 2014 Zdroj Podnikam.SK, MG Tlačiť

Seniori sa už v krátkej dobe dobe stanú rozhodujúcou skupinou spotrebiteľov.

Seniori už žiadajú aj špeciálne služby či poradenstvo

Spoločnosť starne a s rastúcim počtom seniorov sa mení aj štruktúra spotreby. Podľa Viliama Pálenika zo Slovenskej akadémie vied možno hovoriť o nástupe tzv. „striebornej ekonomiky.“ Pomenovanie dostala na základe striebristej farby šedivejúcich vlasov starnúcej populácie. Viac tu.

V podstate ju možno charakterizovať ako potenciál, ktorý predstavujú inovatívne produkty a služby vyvinuté pre zvyšovanie kvality života v narastajúcom veku. Stále viac podnikateľov si už uvedomilo rastúce možnosti, ktoré sa na trhu otvárajú práve vďaka starnúcim ľuďom.

Na ústupe je dopyt po produktoch pre deti a mládež, či vybavenie bytov a domov pre mladé rodiny. Zainteresovaní odborníci sa čoraz častejšie zhodujú na tom, že seniori sa už možno v nie až tak vzdialenej dobe stanú rozhodujúcou skupinou spotrebiteľov.

Kľúčové oblasti

Asistenčné a ošetrovateľské službySeniori, ktorí si napriek zdravotným obmedzeniam želajú naďalej žiť vo svojom vlastnom domove využívajú jednorazové, alebo opakované asistenčné a opatrovateľské služby. Podľa konkrétnych požiadaviek dostanú odbornú pomoc pri každodenných situáciách.

Zdokonaľovanie výrobkov a služiebBežnými sú už- obaly na tekutiny s ľahko manipulovateľnými uzávermi- hodinky nahlas oznamujúce aktuálny čas- spotrebiče s automatickým vypínaním pre zábudlivých- úpravy áut – vyvýšené sedadlá, automatické zatváranie dverí, parkovacie kamery, hlasové obrazovky- prispôsobenie hotelov – väčšie vane, silnejšie osvetlenie, väčšie nápisy.

Kúpa cez internetDnes už ani mnohí seniori nemajú problém sadnúť za počítač a cez stránku obchodného reťazca alebo internetovej predajne kúpiť požadované výrobky a nechať si ich doručiť priamo domov.

TIP: Úspešný internetový predaj pomôcok pre seniorov rozbehla aj podnikateľka Irma Chmelová. Prečítajte si s ňou rozhovor.

Oživenie malých obchodovPre seniorov je sociálne lákavejšie nakupovať vo svojich obľúbených obchodoch v mestskej štvrti, kde bývajú, než v anonymných nákupných centrách. Môžu sa tam porozprávať so známou predavačkou alebo stretnúť so svojimi rovesníkmi.

Prehľad najžiadanejších produktov a služieb

Produkty– dávkovač liekov- pripomienkovač užívania liekov- elektrický vozík- pomôcky do kuchyne a domácnosti- pomôcky pre kúpeľňovú a osobnú hygienu- pomôcky na ležanie, sedenie a vstávanie- pomôcky na čítanie a písanie- špeciálne svietidlá- stoličkové výťahy- špeciálne nákupné vozíky- špeciálne telefóny- vychádzkové palice- spoločenské hry- pomôcky pre záľuby (záhradu, chalupu, prírodu)

Služby– opatrovateľské zariadenia- rehabilitačné zariadenia- opatrovanie a asistencia v domácnosti- špeciálne individuálne bývanie- zabezpečenie bezbariérovosti individuálneho bývania- domáce tiesňové volanie- zoznamka- špeciálne fyzické tréningy- špeciálne mentálne tréningy- kurzy rôznych zručností a vedomostí- dodatočné celoživotné vzdelávanie (tzv. univerzita tretieho veku)- cestovanie a rekreácia pre seniorov (hlavne kúpele)- spoločenské akcie (napr. tanečné zábavy, tematické podujatia)- divadelné predstavenia- filmové predstavenia- športové podujatia  

Poradenstvo

– zdravotné- psychologické- kozmetické- právne- finančné- spotrebiteľské- bezpečnostné

Stránky pre seniorov

Váš budúci biznis môže inšpirovať aj prehľad o aktuálnych aktivitách seniorov:

http://www.senior.sk/http://www.aktivny-senior.sk/sk/http://www.slovensky-senior.com/http://www.aksen.sk/

Odporúčané ebooky

Súvisiace články v seriáli "Trendy v živnostenskom podnikaní"

Zobraziť všetky články v seriáli "Trendy v živnostenskom podnikaní"

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj6:30Záložné právo a vecné bremená v katastrálnej praxi6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

31máj6:30Kataster nehnuteľností a súdna prax6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

12jún6:30NOVINKA! – Pripravte sa na zmeny - nové štandardy v IFRS 15 a IFRS 166:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X