Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Takto to už ďalej nejde, samosprávy a firmy bijú na poplach! Slovensko potrebuje zmobilizovať kapitál a využiť potenciál v prístupe k peniazom. Minister Vlčan i predstavitelia rezortov financií a hospodárstva predstavia nové možnosti financovania na konferencii ECOFIN 2022

Ecofin2022_jun27.png
Foto: Ecofin
19. mája 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Získať zdroje na fungovanie samospráv a firiem na Slovensku je veľký problém. Mestá a obce, ako aj podnikatelia sa trápia s byrokraciou a zložitými projektmi. Pritom na európskom trhu je veľké množstvo možností, ako nájsť zdroje na financovanie pomerne ľahko a dostupne pre všetkých. Účinný návod na riešenie financovania prinesie Účinný návod na riešenie financovania prinesie unikátna 1-dňová biznis konferencia ECOFIN 2022 už 27. júna, 2022 v Bratislave, na ktorej konkrétne príležitosti ponúkne aj minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan. v Bratislave, na ktorej konkrétne príležitosti ponúkne aj minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan.

Minister Vlčan je presvedčený, že Slovensko by mohlo využiť svoj potenciál v agropotravinárskom priemysle a vytvoriť vrstvu úspešných domácich agropodnikateľov. Na to však podľa neho potrebujeme zmobilizovať slovenský kapitál aj s pomocou finančných nástrojov, ktoré sú aplikovateľné aj v iných odvetviach. O možnostiach financovania malých a stredných podnikov bude hovoriť aj na nadchádzajúcej konferencii ECOFIN 2022. Ako dodal, jeho rezort by chcel odprezentovať pomoc slovenskému agropotravinárskemu sektoru. „Aktuálne máme vypísané výzvy v objeme 314 miliónov eur. Vieme, že veľkú časť zdrojov si poľnohospodári a potravinári nevedia zabezpečiť vlastnými silami, ale musia sa obrátiť na banky. Preto vláda prichádza s pomocou finančných nástrojov, ktoré chceme v tomto roku nastaviť. Chceme využiť 250 miliónov eur zo štátnych finančných aktív. Tieto peniaze budeme poskytovať prostredníctvom Slovenského investičného holdingu.“ uviedol minister Vlčan.

Fb_ecofin_vlcan.png
Foto: Ecofin

Podujatie ECOFIN 2022 – Smerovanie k efektívnejšiemu finančnému ekosystému sa uskutočňuje pod záštitou Európskej komisie i rezortov financií, pôdohospodárstva a hospodárstva a jeho prvoradým cieľom je predstaviť možnosti financovania firiem a samospráv. Kríza, ktorú spustila pandémia koronavírusu, ako aj vojenský konflikt na Ukrajine je priestorom, ktorý vyžaduje hľadanie nových finančných nástrojov pre znovu naštartovanie ekonomiky.

Štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ján Oravec je presvedčený, že systém podpory malých a stredných podnikov sa musí zmeniť. „Na konferencii ECOFIN 2022 predstavím myšlienku zásadnej inventúry vo finančných zásahoch na podporu podnikania, ktoré mnohí podnikatelia nevyužívajú, lebo o nich ani nevedia. Zároveň by sme si chceli vypočuť pripomienky podnikateľov, aby sme tieto finančné mechanizmy vedeli zefektívniť,“ uviedol Oravec.

Ekonóm Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Zdeněk Čech predstaví finančné inštrumenty, ktorými EU podporuje post-pandemickú obnovu ekonomiky. Ukáže nám, v ktorých oblastiach financuje Plán obnovy a odolnosti investície najmä v zelenej a digitálnej ekonomike. Zoznámi nás s posledným vývojom Únie kapitálových trhov.

„Medzi najčastejšie problémy, s ktorými sa na Slovensku stretávame, patria nedostatočne pripravené projekty na strane žiadateľov o získanie financovania, neschopnosť splniť požadované kritériá bankového financovania a namiesto toho, aby sa aktívne uchádzali aj o alternatívne zdroje financovania, strácajú svoj drahocenný čas,“ povedal organizátor podujatia Peter Falis, predseda OZ FinancMajstri (web). Podľa neho samosprávy a firmy u nás nemajú dostatok znalostí a skúseností o možnostiach získavania návratných finančných zdrojov štandardne dostupných na európskom trhu.

Podľa ústredného riaditeľa kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska Michala Kaliňáka spoliehať sa len na eurofondy nemá význam. Je to beh na krátke trate a aj hazard s nádejou. „Mestá a obce musia riešiť dve zásadné veci: obslužnosť územia a dostupnosť služieb. A to všetko dokážeme len vďaka financiám. Preto by sa samosprávy mali vedieť orientovať aj v systéme bankového financovania a ďalších návratných zdrojov,“ prízvukuje predstaviteľ ZMOS, ktorý na konferencii bude hovoriť o potrebe naštartovania alternatívneho financovania municipálneho rozvoja, združených investíciách a možnostiach v oblasti PPP projektov v samospráve.

Fb_ecofin_kalinak.png
Foto: Ecofin

Na unikátnej 1-dňovej biznis konferencii ECOFIN 2022 už 27. júna 2022 okrem vládnych predstaviteľov vystúpia aj zástupcovia komôr a asociácií, riaditelia najväčších slovenských bánk, predstavitelia rozvojových bánk – Európska investičná banka z Luxemburgu, Európska banka pre obnovu a rozvoj z Londýna, ako aj riaditeľ  Svetovej banky – IFC z Nemecka pre región strednej Európy, najväčšie české a poľské dlhové a equity fondy, riaditeľ viedenskej burzy, ktorí poskytnú cenné informácie o dostupných možnostiach financovania.

Záujemcovia sa môžu priamo tu PRIHLÁSIŤ alebo prostredníctvom events@dlhopis.com do 24. júna 2022. Viac podrobností nájdete na webe k podujatiu ECOFIN2022 a Pozvánka ECOFIN2022.

Unikátna 1-dňová biznis konferencia ECOFIN 2022 sa uskutoční 27.júna 2022 v čase od 9.00 do 18.00 v Bratislave (Ponton, Tyršovo nábrežie, 851 01 Bratislava).

Peter FALIS
prezident konferencie a predseda OZ FinancMajstri 

Financmajstri cire scaled 1 676x190 1.jpg
Foto: FinancMajstri

FinancMajstri je občianske združenie zamerané na zvýšenie finančnej gramotnosti, pomoc podnikateľom a samosprávam v oblasti prístupu k financovaniu, pri mobilizácii kapitálu a rozvoji regiónov. Prevádzkujeme komplexný informačno – vzdelávací portál, fintech platformu Dlhopis.com, zameranú na zvýšenie povedomia o finančnom trhu a možnostiach prístupu ku kapitálu, komplexný prehľad o dostupných finančných inštrumentoch, s dôrazom na transparentnosť a na ochranu investora.

Tento článok vznikol v spolupráci s klientom FinancMajstri

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

EcofinkonferenciaPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X