Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Terminál v mobile nájdete už aj v kostole, majú ho aj policajti

B2b mobily do pr 1.png
Foto: SLSP
24. septembra 2021 Autor Informačný servis Tlačiť

Aplikácia začala na Slovensku na jar a dnes ju využívajú stovky obchodníkov či inštitúcií.

Ak si položíme otázku, ako ovplyvnila pandémia naše platobné zvyky, tak odpoveď je jasná – častejšie používame karty a menej hotovosť. Tento trend sme videli už predtým, ale koronakríza ho ešte zrýchlila. Boli však na to pripravení obchodníci a inštitúcie?

Platobný terminál zvyšuje tržby

Evidentne nie všetci, keďže napríklad počet terminálov u klientov Slovenskej sporiteľne narástol medziročne o 20 percent. Terminálov je pritom na Slovensku stále málo, v prepočte 16 na tisíc obyvateľov, kým európsky priemer je 32. Naučili sme sa platiť kartou, ale nie všade sa dá. Častým argumentom obchodníkov je, že terminál je drahý, mnohí zákazníci ho nevyžadujú a náklady sa im teda nevrátia. Dáta Slovenskej sporiteľne však ukazujú, že ak obchodník umožní ľuďom platiť bezhotovostne, zvýšia sa mu tržby až o 30 percent.

Terminál v mobile je pre všetkých

Ak si aj tak myslíte, že terminál by ste nevyužívali často, môžete vyskúšať digitálnu inováciu Terminál v mobile, ktorá premení váš smartfón na platobný terminál. Prinášajú ju Slovenská sporiteľňa spolu so spoločnosťou Global Payments. „Nie každý obchodník potrebuje klasický platobný terminál. Niektorí by prijali jednoduchšie riešenie, bez nutnosti mať ďalšie zariadenie, hlavne, keď ho nepoužívajú nepretržite. Preto prinášame inováciu, ktorá poslúži najmä podnikateľom s menším objemom platieb. Navyše, táto digitálna inovácia je súčasťou nášho Digitálneho balíčka a s nami ju môžete mať na jeden rok zadarmo,“ vysvetľuje Martina Zrníková, expertka pre firemné bankovníctvo Slovenskej sporiteľne.

Terminál v mobile používa v štyroch európskych krajinách už takmer 7 tisíc obchodníkov. Využívajú ho najmä taxikári, reštaurácie, donáškové služby, kvetinárstva, veterinári a kuriérske spoločnosti. Digitalizuje sa aj verejná správa – obce využívajú aplikáciu na výber samosprávnych poplatkov a obecné polície na výber pokút. A najnovšie sa s terminálom v mobile môžete stretnúť aj v prvom kostole, v kostole Najsvätejšej trojice v Bratislave. V praxi ho však vedia využiť všetci obchodníci či inštitúcie. Či už ako svoj hlavný alebo doplnkový platobný nástroj.

Slsp_mobile_terminal.png
Foto: SLSP

Tlač účteniek už túto jeseň

Služba Terminál v mobile funguje na všetkých telefónoch s operačným systémom Android 8 a vyšším a s NFC čipom. Platby kartami môžu obchodníci prijímať kdekoľvek, kde je dátový signál. Ak zákazník potrebuje o platbe doklad, môže si ho nechať odoslať cez SMS, emailom alebo cez QR kód.

Ďalšími výhodami sú rýchlosť a jednoduchosť. Obchodník môže začať prijímať karty len niekoľko hodín od podpisu zmluvy. Aplikáciu je možné doplniť aj o pokladničné systémy, čo ocenia najmä sezónni podnikatelia, ktorí si už nebudú musieť kupovať žiadne ďalšie zariadenia. Obchodník tiež priamo vo svojom telefóne uvidí prehľad a históriu všetkých transakcií.

„Tlač účtenky by mala byť dostupná už túto jeseň. Zároveň by sme radi aplikáciu sprístupnili aj pre zariadenia s operačným systémom iOS, momentálne nám to však Apple neumožňuje. Pozorne sledujeme vývoj v tejto oblasti a určite máme záujem toto riešenie priniesť našim zákazníkom na platforme iOS, keď bude dostupné,“ dodáva Martina Zrníková.

Informačný servis

K téme

Témy

aplikáciaplatobný terminálPRSLSPterminálTerminál v mobile

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X