Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

TIPOS poskytne prostriedky nemocniciam na nákup nebulizérov na pomoc pri liečbe ochorenia Covid-19

Foto_titulna.jpg
Foto: TIPOS a.s.
16. apríla 2020 Autor Informačný servis Tlačiť

BRATISLAVA 16. apríla (Podnikam.sk) – Slovensko sa už niekoľko týždňov nachádza v komplikovanej situácii pandémie, ktorá ovplyvňuje náš každodenný život. Národná lotériová spoločnosť TIPOS a.s. pomôže zdravotníckym zariadeniam, ktoré denne bojujú s novými prípadmi ochorenia Covid-19, nákupom prístrojov na na efektívne podávanie liekov.

Predstavenstvo spoločnosti schválilo darovacie zmluvy, ktorých predmetom sú finančné dary na nákup medicínskych prístrojov – nebulizérov. Tieto sú považované za súčasných okolností za jedny z najdôležitejších zariadení pre nemocnice. Nebulizéry sú využívané pre ventilovaných, tak aj pre spontánne dýchajúcich pacientov. Nebulizéry sú od írskeho výrobcu Aerogen.   

Nové vybavenie pomôže pacientom s ochorením Covid-19, ktorí sú v kritickom stave a prispeje k zlepšeniu starostlivosti o pacientov a ľahšiemu prekonaniu náročného ochorenia. Prístroj sa využíva  na efektívne podávanie liečiv priamo do pľúc. Liečivo je rozprášené na najjemnejší aerosól a dopravené do najmenších častí pľúc. Vďaka tomu je to najefektívnejší spôsob podávania liekov pri respiračných ochoreniach. Liek sa dostane rýchlo a efektívne tam, kde je potrebný. Ďalšou možnosťou je intravenózne podanie (do žily), kedy však dochádza k zaťaženiu pečene a obličiek pacienta, a takto aplikované liečivo nemá dostatočný účinok ako v prípade nebulizačnej terapie.

Nebulizácia Aerogen zabezpečuje liečbu pacientov s COVID-19 a aj vo svete sa ukazuje ako jedna z najdôležitejších, najefektívnejších a najbezpečnejších foriem podávania liečiv pacientom v rámci pandémie.

Vďaka spoločnosti Tipos získajú nemocnice užitočné nebulizéry v hodnote viac ako 50 000 €.

X_ckc_si.jpeg
Predstaventstvo TIPOS a.s.Foto: TIPOS a.s.

Nebulizéry dostanú tieto zdravotné zariadenia: Detská klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny BA, Klinika detskej pneumológie a ftizeológie BA, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny BA, Klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, II. klinika pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou, Klinika infektológie, UVN Ružomberok Klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny, NsP Poprad, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Trstená, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, I. klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny Košice, Detské oddelenie s JIS a JIRSN Nemocnica Poprad.

Výhody aerosólovej nebulizácie Aerogen spočívajú vo viacerých aspektoch:

  • Pri použití sa liečivo naleje do špeciálneho SOLO nebulizéru, ktorý vďaka patentovanej vibračnej membráne kmitá 128-tisickrát za sekundu. Membrána má priemer 5 mm a v nej sa nachádza tisíc navlas rovnako veľkých otvorov. Vďaka nim je garantovaná stabilita veľkosti častice, ktorá do pacienta prejde. Vibrovaním sa mení skupenstvo liečiva z kvapalného na plynné. Špeciálny nebulizér vytvára paru, ktorá je následne bez nutnosti dodatočného prietoku vzduchu odoberaná z komôrky nebulizéra do dýchacieho okruhu.
  • Použitím nebulizácie AEROGEN je použité úplne celé liečivo, čo výrazne zlepšuje ekonomický aspekt Aerogenu.
  • Najdôležitejšou výhodou je, že AEROGEN je v prípade COVID-19 v podstate jediným možným spôsobom nebulizácie, keďže pri jeho použití netreba otvárať dýchací okruh pacienta. Zamedziť jeho otváraniu je v týchto podmienkach obzvlášť dôležité kvôli eliminácii kontaminácie z dýchacieho okruhu. V ňom sú vždy všetky možné vírusy a baktérie, ktoré pacient v sebe má, pretože ventilátor a pacient sú uzavretý okruh. Spomínaný systém je do okruhu vsadený na začiatku ventilácie a je tam počas celej doby až do dĺžky 28 dní. Eliminácia možnej nákazy zdravotníckeho obsluhujúceho personálu je dnes naozaj zásadná.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AerogenCovid-19nebulizéryPRTipos

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X