Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Top trendy v digitálnom marketingu, ktoré sa oplatí sledovať v roku 2016

ThinkstockPhotos 185475124
Thinkstock
29. februára 2016 Tlačiť

Úspešné firmy, ktoré využívajú on-line marketingový predajný kanál chcú zostať v kurze poznajú nasledovné:

Mobily vytláčajú klasické desktopy

Miera používania mobilných telefónov vzrástla už v minulom roku. Aj vďaka tomu, že sa spol. Google rozhodla na popredných miestach vo vyhľadávaní ponúkať stránky s jednoduchým prehliadaním cez mobilný telefón.

Aplikácie

Aplikácie sa stávajú veľkým hitom. Čoraz viac sa využívajú ako obchodný nástroj pretože promtne reagujú na individuálne potreby zákazníka. Sú prehľadné, jednoduché a spoľahlivé.

Viac videoreklamy

Facebook a Bing začali ponúkať možnosti inzercie prostredníctvom videoreklamy. Najnovšie sa cez Google vyhľadávač dostaneme už aj na odkazy – vedeá. Pomocou tejto inzertnej taktiky vedia obchodníci rýchlo zistiť ako efektívne funguje ich predajný kanál.

Nová optimalizačná stratégia

Donedávna sme sa spoliehali na reklamu cez SEO (Search Engine Optimization) a PPC (Pay-per-click). Prichádza k nám trend osobného virtuálneho asistenta. Ochotne a rýchlo nám pomôže pri dopytovaní. Táto služba je efektívnejšia ako zdĺhavé hľadanie informácií na webe.

Nositeľná (wearable) elektronika

Do roku 2019 sa očakáva v predaji wearable elektroniky medziročný nárast o 35 % , čo bude mať veľký vplyv na tvorbu marketingových taktík. Marketéri majú za úlohu premýšľať nad pútavou formou a obsahom tejto elektroniky. Čoraz viac sa bude využívať ľudský hlas ako spúšťač týchto zariadení.

Virtuálna realita

Stotožnime sa s novým trendom on-line reklamy, ktorá spája populárne platformy sociálnych médií, video kanály a dokonca chatovanie v reálnom čase.

Investícia do reklamy sa zvyšuje

V porovnaní s minulým rokom, sa celosvetovo očakáva nárast investícií do reklamy v digitálnom marketingu v objeme 10 miliónov dolárov.

Firmy by mali tieto trendy integrovať do stratégií už teraz a neodkladať ich na neskôr.

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Mobilný marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

27jan7:30Základné ekonomické minimum7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie,Manažérske zručnosti,Manažment

28jan7:30Kolektívne zmluvy – obsah, kolektívne vyjednávanie – postup a spôsob v roku 20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

28jan7:30Kolektívne zmluvy - obsah, kolektívne vyjednávanie, postup a spôsob v roku 20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X