Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

TOP zamestnávatelia sveta

TOP zamestnávatelia sveta
SITA
14. septembra 2011 Tlačiť
Viacerí z nás pociťujú túžbu pracovať pre najlepšie firmy na svete. Či už z dôvodu, že tam vládne príjemná firemná atmosféra, zamestnanci majú dobré platy, pracujú tam dobré kolektívy, alebo vyrábajú niečo, čo nás zaujíma. Ktoré firmy patria medzi TOP zamestnávateľov sveta a prečo? 
 
Niektoré agentúry neustále spracovávajú rebríčky najlepších zamestnávateľov, analyzujú ankety, dotazníky, ktoré zamestnanci vyplnia a z toho potom vznikne tento rebríček. Aj naše firmy môžu patriť medzi najlepších zamestnávateľov, možno nie vo svete, ale aspoň na Slovensku, v regióne či v meste. Poďme sa pozrieť čo musíme pre to urobiť, aby sa tak stalo.

Najlepší zamestnávatelia sveta

Medzi najlepších svetových zamestnávateľov patria už dlhé roky firmy Google, audítorske firmy KPMG a Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers, Deloitte, Procter & Gamble, Microsoft, The Coca-Cola Company, J. P. Morgan a Goldman Sachs.
 
TOP zamestnávatelia sa vyznačujú zaujímavým vybavením kancelárií, celkovou dobrou firemnou kultúrou, spokojnosťou zamestnancov, motivovanými zamestnancami a dobrým vedením firmy. Tieto firmy poskytujú svojim zamestnancom mnoho príležitostí na rozvoj ich kariéry a starajú sa o nich nielen čo sa týka profesionálneho života ale mnohokrát aj osobného života. 
 
Firma Google pripravila pre svojich zamestnancov množstvo zaujímavostí. Firma sídli v peknom zelenom areáli. Zamestnanci v tomto areáli môžu nájsť všetko čo potrebujú k životu, napríklad lekárov, knižnice, škôlky, práčovne. V  areáli sa nachádza 18 reštaurácií, ktoré ponúkajú výdatné a zdravé jedlo. Túto filozofiu firma využíva kvôli tomu, že ak majú zamestnanci uspokojené základné potreby, sú spokojní aj v práci a ich výkon je vyšší. Niektorí majú osobných asistentov, ktorí pre nich zabezpečujú činnosti, ktoré by im inak zabrali veľa času a tým by mali menej času a energie na prácu, napríklad organizovanie osláv pre najbližších a iné.
 
Spoločnosť KPMG poskytuje svojim zamestnancom možnosť pracovať v zahraničných pobočkách firmy, rozvíjať kariéru podľa ich potreby a poradiť sa s kariérnym poradcom, ako aj finančné a nefinančné motivujúce benefity. Medzi hlavné hodnoty firmy patrí záväzok voči komunitám a snaha ísť príkladom. Snažia sa o rozvoj celej spoločnosti a o zodpovedné podnikanie. Medzi ďalšie hodnoty firmy patria: vedenie dáva svojím správaním príklad ostatným zamestnancom, podporuje sa tímová práca a zároveň sa rešpektuje jednotlivec, poskytujú sa odborné informácie, je dôležitá čestná a otvorená komunikácia, firma sa spoločensky angažuje a snaží sa o spoločenskú zodpovednosť. Na základe dodržiavania týchto hodnôt sa firma vypracovala na druhého najlepšieho zamestnávateľa. 
 
Heslom firmy PricewaterhouseCoopers je rozvíjať odbornosť svojich zamestnancov a poskytovať príležitosti pre medzinárodné výmeny, budovať uspokojivú kariéru pre zamestnancov a plne využiť ich potenciál. 
 
Firma Ernst & Young sa snaží svojim zamestnancom vytvoriť podmienky, aby mohli rozvinúť svoj potenciál, pretože kvalitné poradenstvo podľa nich môžu poskytovať len kvalitní ľudia. Firma zamestnáva 144 tisíc ľudí v 140 krajinách celého sveta. Firemná kultúra je založená na vzájomnej úcte, tímovom duchu a osobnej zodpovednosti každého zamestnanca.
 
Cieľom firmy Procter & Gamble je poskytovať značkové výrobky a služby vysokej kvality, ktoré zlepšujú kvalitu života svojich súčasných aj budúcich zákazníkov po celom svete. To sa snaží dosiahnuť získavaním najlepších zamestnancov a následným motivovaním a odmeňovaním za kvalitne odvedenú prácu. Zároveň prehlasuje, že jej zamestnanci sú pre ňu najcennejším aktívom.
 
Firma Microsoft je svetovým lídrom v oblasti vývoja softvéru a služieb, čím pomáhajú ľuďom a podnikom dosahovať svoj plný potenciál. Microsoft sa snaží dosiahnuť spokojnosť svojich zamestnancov prostredníctvom rôznych zamestnaneckých výhod, zdravotnými a rodinnými výhodami, vzdelávacími projektami ako aj finančnou podporou.
 
Firma The Coca Cola Company je nielen výrobcom chutného sladkého nápoja, ktorý pozná každý na svete, ale je aj lídrom medzi firmami, ktoré sú označované ako najlepší zamestnávatelia. Byť zamestnaný vo firme Coca Cola znamená byť zamestnaný vo firme, ktorá je sponzorsky aktívna, podporuje rôzne športové podujatia, rôzne charitatívne akcie, je humánna voči životnému prostrediu, snaží sa vyrábať kvalitný produkt z kvalitných surovín. Na túto celosvetovo známu značku sú hrdí všetci jej zamestnanci. Firma sa patrične stará nielen o okolité prostredie a svojich zákazníkov, ale aj o svojich zamestnancov. 
 
Ďalšou firmou je firma SAS. Táto firma vyrába obchodný software a patrí medzi TOP zamestnávateľov nielen v USA ale aj celosvetovo. Firma poskytuje svojim zamestnancom nadštandardné služby počas pracovnej doby i mimo nej. V areáli firmy sa nachádzajú kaderníctvo, čistiareň, ambulancie, škôlku. Jim Goodnight, ktorý firmu založil tvrdí: „Ak sú šťastní moji zamestnanci, sú šťastní naši klienti. Ak sú šťastní oni, som šťastný ja.“
 
Ak sú zamestnanci v TOP firmách spokojní prináša to pre firmy dobré hospodárske výsledky, zamestnanci ostávajú firme verní a nehľadajú si tak často nové zamestnanie. Títo zamestnanci majú dostatok skúsenosti, znižujú sa náklady na zaškoľovanie nových zamestnancov. Stačí, ak zamestnanci majú pocit, že sa niekto o nich zaujíma, stačia aj malé pozornosti, cukríky, poukážky, lístky do divadla, poukážky na wellness, alebo malé finančné odmeny. Zamestnanci sa im potom odmenia vysokými výkonmi, novými myšlienkami, ktoré prinášajú nové príležitosti pre firmy a v konečnom dôsledku vyššie tržby a vyššie zisky. 
 
ph
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X