Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Tri štvrtiny založených s.r.o. sú jednoosobové spoločnosti, každá 15. má virtuálne sídlo

Tri štvrtiny založených s.r.o. sú jednoosobové spoločnosti, každá 15. má virtuálne sídlo
Fotobanka Pixmac
1. augusta 2013 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

Tri štvrtiny novozaložených s.r.o. sú jednoosobové spoločnosti.

Podľa prieskumu spoločnosti SroOnline.sk s.r.o., ktorá je jednou z vedúcich spoločností v oblasti poradenstva pri založení s.r.o., sú takmer tri štvrtiny všetkých novozaložených s.r.o. jednoosobové spoločnosti. Z prieskumu tiež vyplynulo, že každá 15. spoločnosť založená cez SroOnline.sk využíva virtuálne sídlo v Bratislave alebo Košiciach. Prieskum bol vykonaný na 700 klientoch spoločnosti.

Takmer tri štvrtiny nových eseročiek sú „jednoosobové“ spoločnosti

Podľa prieskumu SroOnline.sk je 72 % novozaložených s.r.o. spoločnosťou s jediným spoločníkom a konateľom v tej istej osobe. Toto číslo len potvrdzuje avizovaný záujem živnostníkov po nedávnych legislatívnych zmenách o prechod zo živnosti na spoločnosť s ručením obmedzeným. Podnikanie prostredníctvom s.r.o. je častokrát výhodnejšie ako klasická živnosť, a to najmä s ohľadom na menšie riziko podnikania a výhodnejšie odvodové zaťaženie.

Vďaka zavedeniu online registrovým konaniam na živnostenskom úrade a obchodnom registri sa založenie s.r.o. stalo aj cenovo dostupnejším. Bezstarostne založiť novú s.r.o., vrátane poradenstva od odborníkov SroOnline.sk a poplatkov pre štát, je možné už za 279,75 eur.

Onedlho sa bude základné imanie vkladať do banky

Onedlho príde významná zmena v oblasti zakladania obchodných spoločností. Pripravovaná novela Obchodného zákonníka, ktorej navrhovaná účinnosť sa posunula z 1. októbra na 1. december tohto roka, opäť sťaží začiatky v podnikaní. Od uvedeného dátumu bude potrebné základné imanie (pri s.r.o. vminimálnej výške 5000 eur) vkladať do banky.  Doteraz najčastejšie využívaný spôsob splácania vkladu 5000 eur v hotovosti k rukám správcu vkladu už nebude možný. Z uvedeného dôvodu sa predpokladá, že do nadobudnutia účinnosti novely Obchodného zákonníka záujem o založenie s.r.o. výrazne porastie.

Virtuálne sídlo využíva každá 15. spoločnosť

Ďalším zaujímavým zistením je, že takmer každá 15. spoločnosť založená cez SroOnline.sk využíva virtuálne sídlo v Bratislave alebo Košiciach. Virtuálne sídlo (niekedy označované aj ako virtuálna kancelária alebo registračné sídlo) slúži ako alternatíva k prenájmu kancelárie v prípade, ak spoločnosť alebozakladatelia nemajú vlastnú nehnuteľnosť, ktorú by mohli zapísať ako sídlo do obchodného registra.

Výhodami virtuálneho sídla sú okrem nižších prevádzkových nákladov aj anonymita skutočného sídla spoločnosti, lukratívna adresa zapísaná ako sídlo spoločnosti v obchodnom registri a tiež preberanie a notifikácia o prijatej pošte. Cena za virtuálne sídlo v Bratislave a Košiciach sa pohybuje od 20 eur mesačne.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X