Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

V AAA AUTO padol rekord mesačných predajov, v júli si zákazníci odviezli viac ako 8 tisíc vozidiel

Mototechna_foto.jpg
Foto: AAA AUTO
6. augusta 2019 Tlačiť

BRATISLAVA 6. augusta (Podnikam.sk) – Celkový počet ľudí, ktorí už predali alebo kúpili auto v AAA AUTO, stúpol na 2,3 milióna.

Sieť predajní jazdených vozidiel AAA AUTO, ktorá patrí pod holding AURES, v júli prvý raz prekonala hranicu 8 tisíc predaných áut za mesiac. K doteraz najvyššiemu objemu predaných vozidiel za 31 dní prispel najmä rýchly rozvoj pobočkovej siete v Poľsku, rekordné predaje v Maďarsku, ale vysoký záujem o ojazdené autá v tuzemsku. Na Slovensku sa predalo za minulý mesiac takmer 1 800 áut, čo je druhý najvyšší predajný výsledok v histórii.      

„Už koncom júna sme zaznamenali rekordný týždenný predaj v celej histórii spoločnosti. Teraz je jasné, že to bol signál k ešte významnejšiemu rastu v celom mesiaci júli. Prekonanie hranice 8 000 predaných áut za mesiac bol náš dlhodobý cieľ pre tento rok a som rada, že sa ho podarilo dosiahnuť už teraz. Je to najviac vozidiel, ktoré sa nám podarilo za mesiac predať v celej 27 ročnej histórii spoločnosti. Predaje boli vďaka enormnému dopytu silné vo všetkých krajinách. Najviac v medziročnom porovnaní, o 67 %, narástli v Poľsku, kde sa tento rok za osem mesiacov dostaneme na rovnaký objem ako za celý minulý rok,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO. Skupina konkrétne v júli predala spolu 8 057 vozidiel, z toho 4 264 v Českej republike, 1 791 na Slovensku, 1 376 v Poľsku a 626 v Maďarsku.  V prípade Slovenska ide o druhý najvyšší predajný výsledok v histórii, pričom rekord je ešte z roku 2007, kedy sa za jeden mesiac predalo 1 825 áut.

Podľa Karolíny Topolovej sú súčasné rekordné predaje výsledkom novej stratégie firmy, ktorá v súčasnej dobe rýchlo otvára skôr výkupné pobočky, aby mala kde „zdrojovať“ vozidlá pre uspokojenie zvýšeného dopytu. „V júni sme v rámci skupiny sprevádzkovali tri výkupné pobočky. V júli sme otvorili ďalšiu výkupnú pobočku v Příbrami, v auguste sa chystáme sprevádzkovať výkupné centrum v Prahe. V Poľsku sme tesne pred otvorením niekoľkých výkupných zastúpení, ale aj fullservisových autocentier. Začiatkom roka avizovaná lokálna i medzinárodná expanzia sa dostala do fázy rýchlej realizácie a vďaka tomu sa nám podarilo nielen splniť, ale aj prekonať hranicu päťdesiatich pobočiek, ktorú sme si vytýčili pre rok 2019,“  vysvetlila Topolová.

Sieť autocentier AAA AUTO, ktorá patrí do skupiny AURES Holdings, má za sebou okrem rekordného mesiaca i rekordný týždeň, kedy v termíne od 17. do 23. 6. zobchodovala až 1 900 automobilov (spolu v rámci krajín V4). Išlo o rekord v predaji ojazdených áut v priebehu jedného týždňa v rámci dvadsaťsedemročnej histórie firmy. Vďaka expanzii už AAA AUTO tento rok prekonalo hranicu 50 pobočiek, pričom pôsobí už na 52 miestach v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a Poľsku. Do konca roka plánuje v regióne strednej Európy otvoriť svoje zastúpenie v piatich ďalších mestách.

Inzercia

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AAA AUTOjazdené vozidláPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X