Tieto veci robia ľudia s vysokou inteligenciou úplne inak
Známy americký spisovateľ Napoleon Hill raz povedal: „Konanie je skutočným merítkom inteligencie.“
Webový portál Power of Positivity priniesol nasledujúcich päť návykov, ktorými sa vyznačujú ľudia s vysokou inteligenciou. Možno povedať, že nižšie uvedené veci robia títo obdarení ľudia úplne inak, ako väčšina ostatných.
Ponoria sa do hĺbky
Vysoko inteligentní ľudia sú veľmi opatrní v súvislosti s informáciami, ktoré sa k nim dostávajú, ako aj pri ich prijímaní a hodnotení. Často sa u nich stretnete s názormi, ktoré búrajú tradičné hodnoty a spochybňujú systém, v ktorom žijú. Aplikujú pritom kritické myslenie a ponárajú sa do hĺbky konkrétneho problému. Svoje názory sa vždy snažia opierať o relevantné a podložené fakty.
Žiadne idoly
Ľudia v vysokou inteligenciou nepovažujú nikoho za guru, majstra či idol. Veľmi dobre totiž vedia, že všetko, čo potrebujú, nájdu sami v sebe. Uvedomujú si, že všetci sa učíme životom a nikto nepozná odpovede na všetky otázky. Za guru považujú sami seba a odpovede na otázky tak hľadajú sami v sebe. Tento ich postoj im dodáva obrovskú silu popasovať sa s rôznymi životnými situáciami a úspešne ich zvládnuť.
V poznaní je sila
Vysoko inteligentní ľudi nikdy nie sú spokojní s tým, čo už vedia. Ich charakteristickým znakom je, že disponujú obrovskou túžbou neustále sa vzdelávať a naučiť sa viac. Chcú mať viac skúseností a užívajú si pritom pocit, že si rozširujú myseľ. S neuveriteľnou vervou sa púšťajú a zapájajú do rôznych inteligentných konverzácií. V ich hlavách neustále beží nejaký film. Sú až závislí a fascinovaní poznaním. Nedovolia si cítiť sa upokojení a stagnovať. Uvedomujú si, že v poznaní je sila a dychtia po tomto poznaní.
Tichá reflexia
Viac, ako čokoľvek iné, si ľudia s vysokou inteligenciou vážia možnosť len tak ticho sedieť sami so sebou. Všetci musíme pracovať, vyrábať, konať, pohybovať sa, či zarábať, pričom máme niekedy pocit, že tento kolotoč nemá konca kraja. Málo času trávime myslením, bytím, cítením, žitím, milovaním a reflexiou. Inteligentní ľudia sa preto snažia tráviť množstvo času sami so svojimi myšlienkami, a to až dovtedy, kým nepoznajú odpovede na všetky kladené otázky.
Ľudia s vysokou inteligenciou majú skvelé vzťahy sami so sebou, pretože vedia, že len tento druh vzťahu riadne formuje základy pre všetko ostatné v ich životoch.
Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V praxi sa venuje copywritingu, prekladateľskej činnosti a korporátnemu právu.