Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto veci robia ľudia s vysokou inteligenciou úplne inak

Inteligencia, plán, biznis
Inteligencia, plán, biznis ilustračné: thinkstockphotos.com
6. decembra 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Power of Positivity Tlačiť

Známy americký spisovateľ Napoleon Hill raz povedal: „Konanie je skutočným merítkom inteligencie.“

Webový portál Power of Positivity priniesol nasledujúcich päť návykov, ktorými sa vyznačujú ľudia s vysokou inteligenciou. Možno povedať, že nižšie uvedené veci robia títo obdarení ľudia úplne inak, ako väčšina ostatných.

Ponoria sa do hĺbky

Vysoko inteligentní ľudia sú veľmi opatrní v súvislosti s informáciami, ktoré sa k nim dostávajú, ako aj pri ich prijímaní a hodnotení. Často sa u nich stretnete s názormi, ktoré búrajú tradičné hodnoty a spochybňujú systém, v ktorom žijú. Aplikujú pritom kritické myslenie a ponárajú sa do hĺbky konkrétneho problému. Svoje názory sa vždy snažia opierať o relevantné a podložené fakty. 

Žiadne idoly

Ľudia v vysokou inteligenciou nepovažujú nikoho za guru, majstra či idol. Veľmi dobre totiž vedia, že všetko, čo potrebujú, nájdu sami v sebe. Uvedomujú si, že všetci sa učíme životom a nikto nepozná odpovede na všetky otázky. Za guru považujú sami seba a odpovede na otázky tak hľadajú sami v sebe. Tento ich postoj im dodáva obrovskú silu popasovať sa s rôznymi životnými situáciami a úspešne ich zvládnuť.

Richard Branson
SITA/AP

V poznaní je sila

Vysoko inteligentní ľudi nikdy nie sú spokojní s tým, čo už vedia. Ich charakteristickým znakom je, že disponujú obrovskou túžbou neustále sa vzdelávať a naučiť sa viac. Chcú mať viac skúseností a užívajú si pritom pocit, že si rozširujú myseľ. S neuveriteľnou vervou sa púšťajú a zapájajú do rôznych inteligentných konverzácií. V ich hlavách neustále beží nejaký film. Sú až závislí a fascinovaní poznaním. Nedovolia si cítiť sa upokojení a stagnovať. Uvedomujú si, že v poznaní je sila a dychtia po tomto poznaní.

Tichá reflexia

Viac, ako čokoľvek iné, si ľudia s vysokou inteligenciou vážia možnosť len tak ticho sedieť sami so sebou. Všetci musíme pracovať, vyrábať, konať, pohybovať sa, či zarábať, pričom máme niekedy pocit, že tento kolotoč nemá konca kraja. Málo času trávime myslením, bytím, cítením, žitím, milovaním a reflexiou. Inteligentní ľudia sa preto snažia tráviť množstvo času sami so svojimi myšlienkami, a to až dovtedy, kým nepoznajú odpovede na všetky kladené otázky.

Ľudia s vysokou inteligenciou majú skvelé vzťahy sami so sebou, pretože vedia, že len tento druh vzťahu riadne formuje základy pre všetko ostatné v ich životoch.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

inteligencia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X