Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

13 návykov skutočne presvedčivých ľudí. Ktoré z nich máte vy?

Stretnutie, meeting, konverzácia
thinkstockphotos.com
15. marca 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Entrepreneur.com, Podnikam.sk Tlačiť

Či sa už snažíte presvedčiť vášho šéfa o spustení nového projektu, alebo malého predškoláka o tom, že v daždi si musí obuť nepremokavé topánky, presvedčivosť ako taká je kľúčovou vlasťnosťou úspechu.

Presvedčiví ľudia majú jednu veľmi zvláštnu schopnosť stiahnuť vás na ich vlnovú dĺžku. Ich tajnou zbraňou je pritom sympatickosť a obľúbenosť. Ani neviete ako a dokážu to, že nakoniec milujete ich samých viac, ako ich myšlienky. Mnohí ľudia sú pritom presvedčení o tom, že byť obľúbeným je šťastím niektorých vyvolených, veľmi prirodzených, dobre vyzerajúcich, talentovaných a spoločenských jedincov.

V skutočnosti je to však úplne inak. To, či ste obľúbení, máte celkom vo svojich vlastných rukách, pretože je to záležitosť vašej emocionálnej inteligencie (EQ). V rámci štúdie, ktorú realizovala americká Kalifornská univerzita (UCLA), napočítali oslovení respondenti viac ako 500 prídavných mien, ktoré podľa ich vlastných skúseností vystihujú u iných ľudí ich obľúbenosť. Tie z nich, ktoré sa napokon obavili na popredných priečkach, však nemali nič spoločné so spoločenskosťou, inteligenciou či atraktivitou (vrodené vlastnosti). Miesto toho, rebríčku dominovali vlastnosti ako úprimnosť, transparentnosť či schopnosť porozumenia inému človeku.

Tieto a im podobné vlastnosti popisujú ľudí, ktorí majú vyššiu emocionálnu inteligenciu a sú skúsenými borcami práve na tomto poli. V nasledujúcich riadkoch nájdete 13 „obchodných“ trikov, ktoré sú vlastné presvedčivým ľudom a ktoré títo bežne využívajú vo svoj prospech. Akí sú títo ľudia v skutočnosti?

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

emocionálna inteligenciapresvedčivosťskillstipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

13sep8:30Možnosti zlepšenia príjmov rozpočtu obce8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

13sep8:30Možnosti zlepšenia príjmov rozpočtu obce8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva,Účtovníctvo,Verejná správa

13sep8:30Možnosti zlepšenia príjmov rozpočtu obce8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva,Účtovníctvo,Verejná správa

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X