Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Znížte firemné náklady využitím homeworkingu alebo teleworkingu

Znížte firemné náklady využitím homeworkingu alebo teleworkingu
Fotobanka Pixmac
9. októbra 2012 Tlačiť

Začnite vo vašej organizácii podporovať prácu na diaľku. Získate konkurenčnú výhodu, znížite náklady, zvýšite efektivitu a produktivitu práce. Voveľkých medzinárodných spoločnostiach bežná realita. Prácu na diaľku, resp. prácu z domova podporujú nielen softwarové firmy ako Google, IBM, Microsoft. V súčasnosti je takáto forma zamestnania každodennou praxou desiatok tisíc ľudí „na voľnej nohe“. Týmto organizáciám a jednotlivcom prináša množstvo výhod. Pridajtesa k nim. Pracujte mimo kancelárie – priamo u zákazníka, na letisku, v hoteli alebo vo vlaku. Jednoducho povedané – z hocikadiaľ na svete.

 

Práca na diaľku

alebo teleworking alebo inak povedané telecommuning sú synonymá vyjadrujúce spôsob činnosti, kedy jednotliví spolupracovníci nie sú fyzicky prítomní na jednom mieste. Na vzdialenú komunikáciu a spoluprácu v reálnom čase používajú informačné technológie.

 

Práca z domova, homeworking alebo inak povedané home office sa radí tiež medzi prácu na diaľku. Vyjadruje dočasné alebo trvalé plnenie úloh zamestnanca pre zamestnávateľa z prostredia domova, ktorý komunikuje s nadriadenými, podriadenými a kolegami v reálnom čase prostredníctvom informačných technológií.

 

Aké výhody prinesie práca na diaľku vášmu podnikaniu?

  • Zníženie cestovných výdavkov.
  • Zníženie nákladov na prenájom a správu kancelárií.
  • Zvýšenie produktivity práce vďaka eliminácii času, ktorý zamestnanci strácajú cestovaním za klientami alebo pobočkami.
  • Obmedzenie fluktuácie a práceneschopnosti.
  • Zníženie personálnych výdavkov. Pri práci v kancelárii sa množstvo ľudí tvári, že pracuje a popri tom si v služobnom čase vybavujú súkromné záležitosti. Pri práci na diaľku platíte zamestnancov len za nimi odvedený výkon. Dôkladnejšou analýzou pracovné ho vyťaženia jednotlivých pracovných miest by ste možno dospeli k záveru, že naurčité pracovné pozície si vystačíte s ľudmi na skrátený pracovný úväzok za predpokladu využitia stanoveného pracovného času z domu.  
  • Kvalifikovanejšie pracovné sily z iných miest. Práca na diaľku vám umožní zamestnať„kvalitných ľudí“, ktorí pre vás doteraz nemohli pracovať vzhľadom na každodenné dochádzanie do vašej firmy.

 

Ako si zriadíte on-line kanceláriu?

  • Obstarajte si notebook, tablet alebo aspoň„multifunkčný“ mobilný telefón s operačným systémom.
  • Podmienkou je vysokorýchlostný internet s rýchlosťou minimálne 1MB/s cezWifi, 3G mobilnú sieť alebo s pevným pripojením.
  • Spomínané zariadenia zabezpečte proti neoprávnenému prístupu. Svoje osobné, ako aj firemné dáta pravidelne, avšak najlepšie automaticky zálohujte na bezpečnom mieste.
  • Firemné dáta sprístupnite kolegom online zavedením tzv. online kancelárie.

 

Najznámejšie online kancelárie ponúkajú konkurenti Google a Microsoft. Ide o Google Apps pre firmy a MicrosoftOffice 365. Obidva balíčky umožňujú prevádzkovanie e-mailu pod vlastnou doménou, online kanceláriu či bežnékancelárske aplikácie pre prácu s textami, tabuľkami, prezentáciami. Umožňuj úvytvoriť si webové stránky alebo chat.

 

Google Apps alebo Office 365?

Ktorý by bol vhodnješí pre vás? To záleží na potrebách a očakávaniach vašej spoločnosti. Google vás zaujme cenou – ponúka zdarm a prevádzku do 10 užívateľských účtov za podmienky obmedzeniai stých funkcií. Výhodou Office 365 je úplná kompatibilita s najpoužívanejšími kancelárskymi programami Microsoft Office, ako aj detailne prepracované aplikácie pre videokonferencie alebo online prezentácie.

 

Komunikujte na diaľku

Inšpirovali sme vás?Komunikujte na diaľku aj vy. Možností,ako na to, je v dnešnej informačnej dobe nepreberné množstvo.  S kolegami ostanete v nepretržitom spojení prostredníctvom vnútrofiremnej sociálnej siete, chatu, krátkych textových správ, telekonferencií, videokonferencií. Cez internet môžete dokonca viesť porady s viacerými kolegami naraz. dj

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Znižovanie nákladov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X