Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

6 dôvodov, prečo mať virtuálne sídlo firmy v roku 2023

Virtualne sidlo bb sroonline ilustracny obrazok.jpeg
Foto: Pexels
12. septembra 2022 Autor Informačný servis Tlačiť

Prečo sa stále viac podnikateľov rozhodne pre virtuálne sídlo? V tomto článku si povieme o výhodách virtuálneho (registračného) sídla a službách, ktoré poskytuje. Rozoberieme si rôzne možnosti lokalít, či je vhodnejšie pre sídlo hlavné mesto, alebo východ krajiny, prípadne ísť zlatou strednou cestou do Banskej Bystrice alebo iného mesta.

Ak si zakladáte s.r.o., živnosť alebo občianske združenie musíte povinne uviesť adresu sídla. Táto adresa sa zapisuje ako oficiálna adresa sídla v obchodnom registri, živnostenskom registri, alebo inom príslušnom registri.

K zápisu do obchodného registra je vždy potrebný úradne overený písomný súhlas od aktuálnych vlastníkov nehnuteľnosti. Vlastníkov si viete vyhľadať cez nový portál katastra.

V súčasnosti narastá počet firiem s virtuálnou adresou. Ako virtuálne sídla sa používajú adresy v hlavnom meste, metropole východu, ale obľúbené je aj registračné sídlo v B. Bystrici. Ide o legálnu službu, ktorá má oporu v zákone. Pre takéto flexibilné riešenie prenájmu virtuálnej kancelárie sa rozhodne stále viac podnikateľov a tu sú dôvody prečo:

Reprezentatívna adresa

V priebehu pár sekúnd si na stránke obchodného registra vie každý pozrieť, kde sídli Vaša firma. Adresu sídla musíte tiež povinne uvádzať vo všetkých dôležitých dokumentoch firmy.

Ak potrebujete dodať svojej firme potrebnú prestíž, vyberte si lukratívnu adresu v Bratislave v mestskej časti Staré mesto. Pre iných môže byť výhodou virtuálne sídlo Banská Bystrica, ak ste zo stredného Slovenska a chcete mať kvalitné sídlo v krajskom meste vo svojom okolí. Naopak, sídlo v Košiciach je vhodné, ak cielite na zákazníkov z východného Slovenska a chcete pôsobiť ako lokálna firma.

Lacnejšie ako prenájom fyzickej kancelárie

Sú formy podnikania, ktoré vlastný priestor nepotrebujú. Za zlomok ceny prenájmu dostanete registračnú adresu, kde Vám chodí len pošta. Virtuálne sídlo nie je prenájmom kancelárie, ale len poskytnutie adresy na zápis sídla spolu so súvisiacimi službami na správu Vašej pošty.

Riešenie problému súhlasu od vlastníkov

K zápisu sídla do obchodného registra je potrebný úradne overený súhlas vlastníka nehnuteľnosti. Aj keď ste spoluvlastníkom nehnuteľností, môže byť problém so získaním tohto dokumentu. Ako je to možné? Veľmi často je spoluvlastníkov viac. Na zápis do OR SR je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov. V mnohých prípadoch je problémom napr. neposkytnutie súhlasu manžela alebo iného spoluvlastníka. Túto situáciu tiež riešia registračné sídla.

Ochrana súkromia a domácnosti

Stále viac ľudí v dnešnej dobe pracuje z domu a tak sídlom firmy je ich domácnosť. V prípade kontrol z úradov ide o veľký diskomfort a narušenie súkromia. Týmto nepríjemnostiam sa takisto vyhnete, ak si zriadite virtuálne sídlo. Prevádzkovateľ virtuálneho sídla v prípade kontrol vždy príslušné osoby informuje, že klient má zriadené registračné sídlo, čo je plne v súlade s platnou legislatívou. Výhoda je, že Vás kontrola neprekvapí neohlásene.

O vašu poštu bude postarané

Kto má dnes čas denne preberať poštu? Ak nemáte vlastnú sekretárku, ste stále na cestách, prípadne dlhodobo sa zdržiavate v zahraničí sú pre Vás veľkým plusom asistenčné služby, ktoré virtuálne sídlo ponúka. Schránka je označená Vašim obchodným menom a administratívu v súvislosti s poštou prevádzkovateľ za Vás vybaví. Preberie poštu, notifikuje Vás o prijatej pošte, prípadne poštu oskenuje alebo prepošle podľa Vašich požiadavok.

Stabilita adresy

Mnoho podnikateľov sa často sťahuje a mení kancelárie. Každá zmena sídla sa musí za nemalý poplatok zapisovať do obchodného registra. Preto ak máte kanceláriu len v prenájme, neodporučame takú adresu uvádzať ako vaše sídlo. Ak nájdete dôveryhodného poskytovateľa s dlhou tradíciou na trhu je výhodné nahlásiť si sídlo k nemu. Overte si, či poskytovateľ predmetnú nehnuteľnosť vlastní.

Aká adresa je vhodná pre to Vaše podnikanie?

V súčasnosti nájdete firmy poskytujúce virtuálne sídlo takmer v každom meste. Dobre zvážte výhody/nevýhody tej ktorej lokality. Ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, môžete staviť na istotu a zriadiť sí sídlo v hlavnom meste alebo inom krajskom meste. Napríklad sídlo v Banskej Bystrici alebo v metropole východu môže byť tiež dobrou alternatívou.

Má vaša firma splnenú povinnosť doplniť identifikačné údaje do OR? Lehota sa kráti

Záverom by sme chceli podnikateľom pripomenúť nedávno zavedenú novú povinnosť. Všetky obchodné spoločnosti (s.r.o., a.s. a iné), ktoré vznikli pred 1. októbrom 2020 musia najneskôr do konca septembra 2022 zapísať identifikačné údaje do obchodného registra. Ide o doplnenie údajov na spoločníkov firmy (rodné číslo a dátum narodenia). Tieto údaje sa do 1.10.2020 nezapisovali, avšak novelou Obchodného zákonníka sa zaviedla podnikateľom dodatočná povinnosť tieto údaje doplniť, inak hrozia firme pokuty.

Logo sroonline modre velke.png
Foto: sroonline.sk

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

PRvirtuálne sídlo

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X