Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

7 dôkazov toho, že nové BMW radu 7 je doslova napakované technológiami

bmw
www.youtube.com
20. októbra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Nové vozidlo z dielne automobilky BMW zhmotňuje sny mnohých ľudí v realitu. Ide totiž o auto, ktoré dokáže samé zaparkovať, zatiaľ čo šofér stojí vonku, a takisto o auto, ktoré vďaka tabletu pasažierom sediacim vzadu umožňuje, aby mali pod kontrolou každý aspekt interiéru vrátane svetiel, zvuku a dokonca vône.

Toto auto má najnovšie technológie, ktoré pasažierom umožnia ovládať každý aspekt interiéru

1. Automatické parkovanie

To, čo je na tomto BMW bez pochýb najzaujímavejšie a najpríťažlivejšie, je, že dokáže zaparkovať samo, keď nikto nesedí v jeho vnútri. Ako to funguje? Auto zhruba nasmerujete do priestoru, kde chcete, aby stálo (parkovacie miesto, garáž), vystúpite a následne použijete tlačidlo na prívesku. O zvyšok sa vozidlo vďaka množstvu kamier a senzorov, dívajúcich sa všetkými smermi postará samo. Keď to takto pôjde ďalej, o chvíľu budú vozidlá vyzdvihovať svojich majiteľov napríklad z pubov.

bmw
www.businessinsider.com

2. Chytrý kľúč

Ten istý prívesok, ktorým kontrolujete samoparkovanie, vám na LED displeji môže zobrazovať informácie o tom, koľko má auto ešte paliva (a aká je odhadovaná vzdialenosť dojazdu), ale tiež o stave zámkov dverí a okien. 2,2-palcová dotyková obrazovka vám takisto umožňuje ovládať klimatizáciu alebo kúrenie, a teda nastaviť požadovanú teplotu, ešte predtým než do vozidla vôbec nastúpite. A upozornenia na nutnosť návštevy servisu sú samozrejmosťou.

bmw
www.businessinsider.com

3. Induktívna nabíjačka

Baterka v chytrom kľúči vydrí niekoľko mesiacov, aby ste predišli jej vybitiu, môžete počas riadenia využiť slot induktívnej nabíjačky. Nabíjačka môže tiež dobíjať telefóny/smartfóny kompatibilné s nabíjacím štandardom Qi.

4. Tablet Samsung medzi sedadlami

BMW radu 7 ponúka aj tablet Samsung Galaxy Tab S2 medzi zadnými sedadlami. Ten je odnímateľný, preto je možné ho používať ako klasické Android tablety (a pripojiť sa tak aj na v aute zabudovanú Wi-Fi sieť). Keď je nainštalovaný v aute, využíva zákazkovú BMW aplikáciu. Pasažieri vďaka tomuto môžu kontrolovať hudbu, svetlo v kabíne, pozíciu oboch zadných sedadiel i predné sedadlo spolujazdca, ktoré môže byť zložené a slúžiť ako podnožka.

Bmw 7 series tablet.jpg
www.businessinsider.com

Tablet sa dá použiť aj na ovládanie masážnej funkcie sedadiel a dokonca na to, aby reguloval vôňu v aute. Dva rozdielne parfumy môžu byť nainštalované, keď si človek auto kupuje, aby bolo z čoho vyberať podľa nálady. Tablet môžu pasažieri využiť aj ako prehrávač hudby, ale aj ako prehrávač videí, zobrazovaných na dvoch 10,3-palcových obrazovkách umiestnených na zadnej strane predných sedadiel.

bmw
www.businessinsider.com

5. Gestami kontrolovateľný 31-centimetrový dotykový displej

„Hračky“ v aute nie sú len pre pasažierov sediacich vzadu. Rovnakú zábavu si môžu dopriať aj cestujúci sediaci vpredu. Novou záležitosťou vo výbave BMW radu 7 je 3D senzor, ktorý dokáže odčítavať gestá rúk vodiča alebo jeho spolujazdca. Ak chce napríklad človek zvýšiť alebo znížiť hlasitosť hudby, stačí, aby zakrúžil prstom namiereným na prístrojovú dosku. Odmietnuť prichádzajúc hovor môže zase jednoduchým pohybom dvoch prstov. Konfigurovaných môže byť niekoľko ďalších gest, súvisiacich s infotainment systémom vozidla. Automobil využíva aj iDrive systém spoločnosti BMW. Novinkou je v súvislosti s ním dotyková obrazovka.

bmw
www.businessinsider.com

6. Bowers & Wilkins stereo s reproduktormi s diamantmi

Takéto vozidlo potrebuje patričnú stereo hudobnú aparatúru. Za 1 400-wattovým stereo systémom so 16 reproduktormi po celom interiéri auta, vytvoreným pre BMW radu 7, stojí britská firma Bowers & Wilkins. V rámci dynamického svetelného vybavenia automobilu (svetlá na streche majú napríklad pripomínať hviezdnu nočnú oblohu) je každý z reproduktorov osvetlený. Za príplatok 5-tisíc libier môžu byť reproduktory doplnené o diamanty, vďaka ktorým vyprodukujú zvuky mimo ľudské sluchové vnímanie. Nielen vďaka štyrom hliníkovým výškovým reproduktorom, dvom basovým subwooferom a 1 400-wattovému, 10-kanálovému zosilňovaču môže byť jazda v BMW radu 7 vynikajúcim zážitkom.

7. Nápaditý displej v nočným videním

A nakoniec to najlepšie. Nápaditý displej BMW radu 7 je o 75 % väčší ako jeho predchodca, ktorý bol v BMW i8. Displej využíva kameru s nočným videním, ktorá vodiča upozorní na potenciálne prekážky – chodcov a veľké zvieratá –, ktoré môžu byť skryté mimo cesty.

bmw
www.businessinsider.com

Obrazovka, ktorá je projektovaná na predné sklo a môže ju vidieť iba vodič, zobrazuje rýchlosť auta, povolenú rýchlosť na aktuálnom úseku cesty (kamera si všíma dopravné značky), obmedzenia predbiehania a takisto satelitno-navigačné inštrukcie v plnofarebnom prevedení.

Nové BMW radu 7 sa začne predávať tento mesiac. V USA začne cena na 81 300 dolároch.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

automobilbmw

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X