Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

9 znamení, že vás spolupracovníci nerešpektujú

Spolupracovníci, kancelária, kolegovia
ilustračné: thinkstockphotos.com
12. marca 2021 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Nerešpektovanie sa môže v pracovnom prostredí prejavovať rôznymi spôsobmi. Môže to byť zrejmé, ale aj nebezpečne zákerné. Bez ohľadu na to, o ktorý prípad ide, je dôležité rozpoznať tieto náznaky neúcty.

Ak vás spolupracovníci nerešpektujú, musíte to najprv rozoznať, aby ste to mohli zastaviť.

Ste predmetom klebiet

Dobre, klebety sú súčasťou skoro každej kancelárie. Patrí to k životu. Ak ste však neustále ich predmetom, je to problém. Či už kolegovia rozprávajú o vašom osobnom alebo profesionálnom živote, je to známka toho, že vás nerešpektujú.

Ignorujú vás

Toto je zákerná forma neúcty. Veci sa zdajú byť v poriadku, ale máte pocit, že vás nepočúvajú. Na poradách sa tvária, že vás nepočujú, vaše maily zostávajú neprečítané. Je dôležité to začať riešiť, pretože ľudia, ktorí vás nepočúvajú, vás neberú vážne.

Kradnú vám nápady

Nie je nič frustrujúcejšie, ako keď kolegu ocenia za vašu prácu alebo vám ukradne skvelý nápad. Možno to nebol zámer, aspoň na začiatku. Ak proti tomu nebudete bojovať rozvinie sa to do nezvratnej neúcty.

Zbytočne vás karhajú

Ak ste niečo pokazili, musíte sa pripraviť na to, že si vás zavolá šéf. Pokiaľ máte dočinenia s kolegami, ktorí nie sú v pracovnej hierarchii vyššie ako vy, značí to zlú krv na pracovisku. Deštruktívna kritika za akúkoľvek maličkosť je jasným znamením, že ste terčom neúcty.

Vaša autorita je neustále spochybňovaná

Počas budovania kariéry sa určite stretnete s tým, že budete musieť bojovať o moc s kolegami. Ak však stále spochybňujú vašu autoritu a kritizujú vás, nemali by ste to prehliadať. Je to známkou toho, že vás vôbec neberú vážne.

Neoceňujú váš čas

Keď niekoho rešpektujete, nemrháte jeho časom. Platí to aj naopak, pokiaľ niekoho človek nerešpektuje, nerobí mu problém otravovať ho s každou maličkosťou a neoceňovať jeho nad tým strávený čas. Spolupracovníci, ktorí vaším časom mrhajú a pokúšajú sa na vás hodiť svoju prácu, sú neúctiví.

Nezahŕňajú vás do konverzácie

Pokiaľ vás vynechali z jedného či dvoch emailov, nemusíte šalieť, pravdepodobne išlo o nehodu. Ak ale máte pocit, že vás neustále vylučujú z dôležitých diskusií, máte problém. Je pravdepodobné, že kolegovia si necenia vaše príspevky k téme.

Klamú vám

Toto je celkom zrejmé. Ak vaši spolupracovníci nie sú ochotní povedať vám pravdu, bez ohľadu na ich motívy, nerešpektujú vás.

Máte zlý pocit

Ak máte pocit, že vás nerešpektujú, najprv zvážte, či nejde z vašej strany o precitlivenosť alebo nedošlo k nedorozumeniu. Nie je to váš prípad? Potom je zlý pocit, ktorý máte, príznakom toho, že kolegovia naozaj nekonajú náležite – čo je neprijateľné.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

práca a kariéraskills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X