Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Aj Rusko chce vlastné Silicon Valley, malo by vzniknúť na Kryme

Silicon Valley - Thinkstock
11. mája 2015 Tlačiť

Do roku 2020 by chceli v Rusku realizovať projekt Digital Valley of Crimea. Očakávajú, že počas piatich rokov zisk firiem presiahne 1 miliardu dolárov.

Ruské Digital Valley by malo zarobiť 1,2 mld USD

Súčasťou projektu je, samozrejme, vývoj oblasti špecializujúcej sa na masovú hi-tech výrobu a IT priemysel.

Do roku 2020 by mali kumulatívne výnosy firiem sídliacich v Digital Valley dosiahnuť 60 miliárd rubľov (1,2 miliardy USD) a malo by vzniknúť 17 000 vysoko kvalifikovaných pracovných miest,“ povedal pre TASS Evgeny Babayan, tajomník skupiny pracujúcej na projekte. Podľa neho to „bude mať dopad na celé Rusko, Krym sa stane centrom celého rastu“.

Hlavné výskumné a technické základne budú na Krymskej a Sevastopoľskej štátnej univerzite. Do projektu sa už zapojilo viacero federálnych agentúr, ako napríklad Rostech, Rostelcom a GLONASS.

Ako sa vyjadril Andrey Sokolov, námestník krymského premiéra, vďaka tomuto projektu by chceli spojiť špecialistov nielen z Ruska, ale aj z iných krajín vrátane Ukrajiny.

Sankcie nebudú tvoriť žiadny problém, pretože krajiny, ktoré ich uvalili, nebudú tieto produkty používať,“ ozrejmil Sokolov a dodal, že Krym uvíta akýchkoľvek investorov, aj tých z európskych krajín.

Spolupracujeme s čínskymi, kórejskými a juhoafrickými investormi. IT špecialisti z Európy a USA taktiež prejavili záujem. Nechcú zatiaľ odhaliť svoju totožnosť, ale pracujú na plánoch,“ dodal.

Európska únia i Spojené štáty uvalili v roku 2014 sankcie na Krym po pričlenení k Rusku. Svojim firmám zakázali investovať do krymskej ekonomiky, týka sa to nákupu nehnuteľností, budovania infraštruktúry či vývozu tovaru a technológií.

Krymské úrady oznámili, že už vybrali územie neďaleko mesta Simferopol s rozlohou 57 hektárov, kde by sa malo nové Silicon Valley nachádzať.

Bude to blízko letiska, pretože pohyblivosť je pre každého špecialistu nevyhnutnosťou,“ povedal krymský minister vnútra Dmitry Polonsky.

Myšlienku vytvoriť niečo ako Silicon Valley na Kryme prvýkrát navrhol Sergey Aksenov, hlava Krymskej republiky, v septembri 2014. V marci tohto roka hovorkyňa Rady Federácie Valentina Matviyenko navrhla vytvorenie platformy na vývoj vyspelých technológií na Kryme.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X