Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Aké nehnuteľnosti je ťažké predať?

Nehnutelnost predaj.jpg
Foto: elements.envato.com
21. marca 2024 Autor Informačný servis Tlačiť

Hľadanie vysnívanej nehnuteľnosti pripomína niekedy hľadanie vzťahu s tou správnou osobou. Niekedy je to láska na prvý pohľad, inokedy zas trvá trochu dlhšie, kým nájdete to pravé, a to sa ešte netreba báť ísť šťastiu naproti. Niektoré nehnuteľnosti to ale majú poriadne ťažké a neraz zakotvia v ponukách inzertných portálov aj na niekoľko rokov. Toto sú typy nehnuteľností, ktorých predaj je poriadnym orieškom.

Nehnuteľnosti zaťažené vecným bremenom

Na prvý pohľad vyzerá všetko dokonale, až kým sa nepozriete do listu vlastníctva a zistíte, že nehnuteľnosť je zaťažená rôznymi ťarchami. Tie môžu potenciálnych kupujúcich veľmi rýchlo odradiť a buď sa predávajúci uspokojí s nižšou cenou, alebo uprednostní výkup nehnuteľností v podaní profesionálov, ktorí sa s prípadnými ťarchami budú schopní vysporiadať.

Atypické nehnuteľnosti

Každý, kto má rád originalitu určite uprednostní architektonický návrh na mieru. Netreba ale zabúdať, že atypické riešenia môžu byť zásadnou brzdou následného predaja. Extravagantne navrhnuté domy alebo napríklad jednoizbové byty s obrovskou rozlohou sú síce zaujímavé, avšak len máloktorý záujemca sa s nimi bude vedieť stotožniť. Atypické nehnuteľnosti preto realitky príliš nechcú ponúkať a neraz sa z nich stávajú evergreeny realitných portálov.

Nehnuteľnosti, v ktorých sa stal zločin

Z času na čas sa v ponuke stretnete s nehnuteľnosťami, ktoré sa dostala do hľadáčika vyšetrovateľov a vzbudili záujem médií. Nehnuteľnosti, v ktorých sa stala vražda, dochádzalo k týraniu či rôznym iným zločinom rozhodne na atraktivite nepridávajú a neraz sa stávajú doslova nepredajné. Prakticky nepredajné sú aj nehnuteľnosti, o ktoré prebieha dedičský spor napríklad z dôvodu, že chýba určenie otcovstva.

Predaj nehnutelnosti.jpg
Foto: elements.envato.com

Nedokončené nehnuteľnosti

Nedokončená rekonštrukcia či zjavné chyby už vo fáze výstavby sú pre potenciálnych kupcov veľkým varovaním. Mnohí kupujúci chcú za svoje peniaze dostať nehnuteľnosť, ktorá aspoň určitý čas po kúpe nebude zdrojom problémov. No a keď sú problémy naplno viditeľné už pri samotnom predaji, tak takáto nehnuteľnosť lákavá určite nebude.

Keď skutočnosť predchádzajú rôzne povesti

Klebety sa šíria nielen o ľuďoch, ale aj o nehnuteľnostiach, najmä v prípade domov. Sprevádzajú ho škandalózne príbehy, sídlil v ňom nevestinec alebo v ňom nebodaj straší? S nehnuteľnosťami, na ktoré sa miestni pozerajú cez prsty to pri predaji môže byť celkom náročné.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

nehnuteľnosťPRpredaj

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X