Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako si vytvoriť dobrý profil na sieti LinkedIn?

linkedin
linkedin Foto: Getty Images
13. novembra 2023 Autor Ing. Lenka PajtinkováZdroj Podnikam.sk Tlačiť

Pri hľadaní nových zamestnancov už mnohé firmy nevyužívajú len bežné portály na inzerovanie voľných pracovných miest ale aj sociálne siete, ktoré spájajú profesionálov. Najznámejšou takouto profesijnou sieťou je LinkedIn, ktorý spája zamestnávateľov a potenciálnych zamestnancov na celom svete. Registrovať na LinkedIne sa môžete nielen vtedy, keď aktívne hľadáte prácu, ale kedykoľvek, keď sa chcete spojiť s profesionálmi vo vašom obore. Mnoho personalistov hľadá nových zamestnancov práve prostredníctvom LinkedInu a preto je vhodné mať čo najdôslednejšie vyplnený profil, aby vám mohli ponúknuť nové pracovné príležitosti a rozšírili tak vaše možnosti uplatnenia.

Čo zaujíma personalistu?

Ak zaujmete správneho personalistu, môže vám dobre vyplnený profil priniesť vašu vysnívanú prácu. Čo však personalisti na LinkedIne hľadajú? Väčšina personalistov sa zameriava na špecifické zručnosti, či skúsenosti zamestnancov, prípadne na skúsenosti v konkrétnej spoločnosti. Vzhľadom na to, že ponúkané pozície sú často aj medzinárodné zaujímajú personalistov aj vaše jazykové znalosti. Mnohí personalisti sa zameriavajú tiež na vaše skúsenosti v oblasti projektov na ktorých ste pracovali. Do svojho profilu na LinkedIn si môžete pridať aj konkrétny projekt, či publikáciu, ktorej ste autorom.

Správna profilová fotografia

Pri registrácii si nezabudnite na svojom profile nastaviť vhodnú fotografiu. Tak ako v reálnom svete, aj na LinkedIne robí dobrá profilová fotografia na personalistu prvý dojem. Mali by ste si vyprať reprezentatívnu fotografiu v dobrej kvalite. Nemalo by ísť o selfie. Fotografia by tiež mala byť vašim portrétom bez iných osôb. Taktiež nie je vhodné zvoliť si ako profilovú fotografiu príliš starú fotku. Vhodné je tiež doplniť aj fotografiu pozadia, ktorá môže nielen zaujať, ale tiež povedať niečo o vás vašich záujmoch, či profesii. Zvýši tiež zapamätateľnosť vášho profilu.

Headline nemusí byť len pracovná pozícia

Použite headline pod vaším menom na sebaprezentáciu. Nemusí to byť len vaša pracovná pozícia. Headlinom môžete okamžite zaujať a ukázať svoju kreativitu.Povedzte v skratke viac o sebe a o tom, ako vidíte samých seba v práci.

Zhrňte to najdôležitejšie

Sekcia zhrnutie, alebo Summary dokáže v skratke personalistom odprezentovať tie najdôležitejšie informácie o vás. Môžu rýchlo a jednoducho zistiť, ako ste získali svoje skúsenosti, aké máte špecifické zručnosti, či vedomosti, či aká pozícia vás zaujíma. Môžete napísať aj viac o sebe a svojich obľúbených aktivitách. Ide o vaše stručné, ale výstižné a presvedčivé predstavenie. Malo by zhrnúť niečo o vás, ako aj vaše kariérne preferencie. Text píšte štrukturovane a nepoužívajte prázdne frázy.

Zamerajte sa na svoje špecifické skúsenosti

Keď vypĺňate svoj profil, okrem pozícií na ktorých ste pracovali, alebo pracujete sa dôsledne venujte aj skúsenostiam, ktoré ste na týchto pozíciách získali. Každá pracovná pozícia je špecifická, preto je dôležité personalistom ozrejmiť, čo všetko daná pozícia zahŕňala, s akými problémami ste sa stretávali a čo všetko ste riešili. Opíšte všetko, s čím máte reálnu skúsenosť.

Budujte sieť kontaktov

V sieti LinkedIn, podobne ako na sociálnych sieťach môžete vybudovať sieť svojich kontaktov. Môže ísť o vašich spolužiakov, priateľov, či bývalých kolegov. Medzi kontakty si však môžete pridať aj užívateľov s podobnými záujmami alebo z rovnakého odvetvia. Na LinkedIne si tak môžete postupne vybudovať zaujímavú profesijnú sieť z kontaktov z vášho odvetvia. Môžete tiež zdieľať zaujímavý obsah, ktorý by mohol ľudí z vášho oboru zaujímať. Napríklad rôzne články, konferencie, či iné udalosti. Môžete tiež získavať pozitívne referencie a budovať si tak atraktívnu online reputáciu.  Mnohí zamestnávatelia sa nechajú pozitívnymi referenciami ovplyvniť.

Spomeňte aj svoje mimopracovné aktivity

Spomenúť môžete aj svoje záujmy či hobby vo voľnom čase, ale personalisti ocenia tiež vaše dobrovoľnícke aktivity. Vaše súkromné aktivity by však nemali dostať viac priestoru ako tie pracovné.

Pozor na gramatiku

Možno vám to príde ako banalita, ale aj správne spisovné vyjadrovanie môže ovplyvniť vašu šancu na dobrú pracovnú pozíciu. Ak máte s pravopisom problém, môžete požiadať známeho, aby vám profil skontroloval.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

know-howknowhowLinkedInrok 2024

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

09máj8:30Compliance management system (CMS)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

09máj8:30Rast cien stavebných materiálov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

09máj8:30Compliance management system (CMS)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X