Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako vybrať účtovníka

Ako vybrat uctovnika.jpg
12. februára 2016 Tlačiť

BRATISLAVA 12. februára 2016 (P/PR) – Hľadajte účtovnú kanceláriu, ktorá reaguje rýchlo, má zodpovedajúce kvalifikačné predpoklady, primerané ceny a používa online účtovný program.

Flexibilita

Už pri prvej komunikácii s potenciálnym účtovníkom sa dá zistiť, či vám dokáže spracovať účtovníctvo a daňové priznanie včas.

Ak je to samostatný účtovník, riskujete že v prípade jeho nemoci, dovolenky a pod. nebudete mať účtovníctvo, DPH, daňové priznanie alebo čokoľvek iné spracované včas. Každý si predsa potrebuje oddýchnuť a načerpať nové sily a nie je možné aby jediný človek vládal pracovať bez oddychu. Ak zveríte spracovanie účtovníctva jedinému účtovníkovi, tak skôr – či neskôr budete za neho hľadať náhradu. Hľadajte preto účtovnú kanceláriu, ktorá má viac účtovníkov.

Pri prvej komunikácii s účtovnou kanceláriou sledujte rýchlosť jej reakcie. Je ťažké predpokladať, že ak na začiatku komunikácia viazne, tak sa to zázračne neskôr zmení a pôjde všetko hladko.

Zásadne si vyberajte účtovné kancelárie, ktoré reagujú okamžite a odpovedia obratom v ten istý deň. Na svojom webe by mali mať jasne uvedené svoje sídlo, telefonický kontakt, email, online chat a pod.

Kvalifikácia

Zákony, účtovné predpisy a pravidlá sa neustále menia. Účtovná kancelária musí zabezpečiť pravidelné zaškolenie, vzdelávanie a najlepšie aj preskúšanie svojich účtovníkov. Zdarma si môže ktorýkoľvek účtovník overiť svoje vedomosti napríklad na stránke http://www.testuctovnika.sk, kde môže získať certifikát potvrdzujúci jeho znalosti z konkrétnej oblasti.

Pýtajte si certifikáty a potvrdenia, ktoré dokladujú kvalifikačné predpoklady účtovníka.

Pracovným nástrojom účtovníka je účtovný program. Účtovný program musí byť pravidelne aktualizovaný, aby v ňom bolo možné správne účtovať. Dáta spracované v účtovnom programe je potrebné zálohovať, aby v prípade poruchy počítača nedošlo k strate už spracovaných údajov.

V prípade účtovnej kancelárie je to oveľa komplikovanejšie, keďže má viacero účtovníkov a teda aj viac počítačov. Na každom počítači je program pre podvojné účtovníctvo, jednoduché účtovníctvo, daňové priznania a spracovanie miezd. Ak účtovná kancelária používa online účtovný program, potom sa zbavila nutnosti aktualizácie a zálohovania. Je to znak toho, že účtovná kancelária sa zaoberá efektivitou svojej práce a znižovaním prevádzkových nákladov. Online účtovný program navyše poskytuje flexibilitu v zastupovaní účtovníkov a zároveň možnosť online komunikácie medzi podnikateľom a účtovnou kanceláriou, vďaka čomu je spolupráca ešte rýchlejšia a efektívnejšia.

Cena

Najnižšia cena v spracovaní účtovníctva je vždy podozrivá. Najnižšia cena sa dá dosiahnuť iba hromadnou výrobou alebo znížením kvality. U spracovania účtovníctva nemôžeme v žiadnom prípade hovoriť o hromadnej výrobe, preto sa vyhnite účtovníkom, ktorí sa vás snažia získať najnižšou cenou, pretože to bude na úkor kvality.

Vysoká cena zasa svedčí o nízkej efektivite alebo neodôvodnenom predražení. V každom prípade zaplatíte viac ako by ste mali.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťPodnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako účtovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X