Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Apple berie projekt auta budúcnosti vážne. Priberá inžiniera z Tesly

Wikipedia CC
27. augusta 2015 Zdroj macrumors.com Tlačiť

Spoločnosť Apple nedávno najala senior inžiniera z Tesla Motors. Pravdepodobne preto, aby pracoval na tajnom projekte ich nového auta budúcnosti.

Klebety sa rozchádzajú v tom, či tajný projekt Apple zahŕňa aj samoriadiacu technológiu

Ako uvádza Reuters, bývalý firmware manažér Tesla Motors Jamie Carlson na svojom LinkedInovom profile zverejnil informáciu, že teraz pracuje v Apple na „špeciálnych projektoch“.

V jeho profile sa síce neuvádzajú presnejšie detaily o tom, na čom robil pre Teslu, ale pracoval na projekte spoločnosti, ktorý sa týkal autonómnych vozidiel. Na podobnej záležitosti – na automobilovom firmware – by mohol robiť aj v Apple.

Reuters tiež poukazuje na niekoľko iných – predtým neznámych – angažovaní osôb s podobnými skúsenosťami a odbornosťou v oblasti autonómneho riadenia vrátane Megan McClainovej, bývalej inžinierky Volkswagenu, Vinay Palakkode, promovaného výskumníka na Carnegie Mellon University, a Xianqiao Tong, ktorý vyvíjal asistenčné systémy riadenia pre NVIDIA.

Na ich LinkedIn stránkach je McClainová vedená ako konštrukčná inžinierka, Palakkode ako inžinier pracujúci v skupine špeciálnych projektov Apple a Tong ako R&D inžinier, teda inžinier pre výskum a vývoj.

Minulú jeseň Apple tiež najal Sanjaia Masseyho, inžiniera vo Forde, ktorý pracoval na pripojených a automatizovaných vozidlách, Stefana Webera, inžiniera v spoločnosti Bosch, ktorý pracoval na asistenčných systémoch riadenia, a Lecha Szumilasa, vedeckého výskumníka v Delphi s predchádzajúcim odbornými aktivitami v oblasti na autonómnych vozidiel.

Klebety sa rozchádzajú v tom, či tajný projekt Apple zahŕňa aj samoriadiacu technológiu, ale je možné, že spoločnosť skúma viaceré cesty napredovania, keďže projekt je stále v počiatočných štádiách.

Predchádzajúca správa z Reuters cituje zdroj z automobilového priemyslu, podľa ktorého Apple pracuje na samoriadiacom elektrickom aute, ale správa z Wall Street Journal uvádza, že samoriadiace auto nie je časťou snáh spoločnosti Apple, týkajúcich sa elektrických áut.

Viac ako 200 zamestnancov spoločnosti Apple údajne pracuje na projekte elektrického auta s krycím menom Project Titan. Apple v posledných mesiacoch výrazne regrutuje nových expertov na automobily, pričom jednotliví ľudia prichádzajú zo spoločnosti ako Tesla Ford, GM, MIT, Motorsport, Ogin, Autoliv, A123 Systems či General Dynamics.

K vysoko dôležitým patria tiež angažovania strojno-inžinierskeho manažéra Tesly Davida Nelsona, senior inžiniera testovania hnacích jednotiek z Tesly Johna Irelanda, senior viceprezidenta z Chrysler Group Douga Bettsa, šéfa technologickej výroby z A123 Mujeeba Ijaza a Paula Furgala, výskumníka so špecializáciou na autonómne vozidlá.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X