Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Tesla na každom modeli S prerába tisíce dolárov

SITA/AP
11. augusta 2015 Zdroj businessinsider.com Tlačiť

Tesla Motors prežíva ťažké časy. Výrobca áut zo Silicon Valley prerába viac ako 4-tisíc dolárov na každom elektrickom sedane Model S, ktorý sa predá. Spoločnosť preto „orezala“ svoje produkčné ciele na tento i budúci rok.

Cieľom je do roku 2020 dosiahnuť celkový predaj 500 000 vozidiel za rok

Výkonný riaditeľ Elon Musk povedal, že zvažuje možnosti zvýšenia kapitálu, pričom nevylúčil ani predaj ďalších akcií.

Investori sa vďaka Muskovi od roku 2010, kedy spoločnosť pristúpila k verejnej ponuke akcií, ocitli na vzrušujúcej jazde plnej napätia. Teraz Musk sám sebe určil konečný termín a prisľúbil, že do prvého štvrťroka 2016 bude Tesla zarábať dostatok peňazí, aby mohla financovať skok od výroby jedného drahého, malosériového automobilu k masovej produkcii viacerých modelov a expandovanie v oblasti výroby systémov skladovania elektrickej energie.

Možno aj preto, že investori zvážili riziká Muskových ambicióznych plánov mala Tesla k 30. júnu v rukách 1,15 miliardy dolárov, čo je oproti roku predtým výrazný pokles, pretože v tom čase spoločnosť disponovala sumou 2,67 miliardy dolárov.

Výrobcovia automobilov míňajú hotovosť na pokrytie nákladov spojených s vybavením montážnych liniek, rovnako ako s testovaním, aby dodržali bezpečnostné a emisné štandardy. Nové auto – jeho vytvorenie/vyrobenie a uvedenie na trh – tak môže stáť miliardu dolárov alebo viac.

Zavedení výrobcovia áut ako General Motors a Ford Motor nahromadili omnoho väčšie finančné zásoby, ktoré im pomohli udržať spoločnosť nad vodou počas recesie v rokoch 2008 – 2009.

Pravda, GM predáva viac ako 9 milión vozidiel ročne, zatiaľ čo Tesla má v tomto roku v pláne vyrobiť 50 000 až 55 000 áut. Spoločnosť Tesla, ktorá väčšinu zo svojich áut stavia na objednávku, dodala 11 532 áut v druhej časti roka a hovorí, že prevádzková strata je okolo 47 miliónov dolárov, za jedno auto je to teda okolo 4 000 dolárov.

Užšia tolerancia chýb spoločnosti Tesla je len ďalšou vecou z radu tých, v ktorých sa odlišuje od svojich „starších“ rivalov.

Spoločnosť oznámila, že tento rok plánuje kapitálové výdavky vo výške 1,5 miliardy, chce totiž spustiť Model X, športový elektromobil s nápadnými, vertikálne sa otvárajúcimi dverami. Tesla ohlásila kapitálové výdavky vo výške 831 miliónov počas prvého polroka, čo naznačuje, že minie zhruba ďalších 700 miliónov.

Počas druhého štvrťroka Tesla povedala, že prevádzkové náklady a výdavky spojené s výskumom a vývojom vzrástli, zatiaľ čo priemerná predajná cena Modelu S, ktorého produkciu spoločnosť začala v roku 2012, klesla. Model S je dostupný vo viacerých verziách, pričom cena automobilu sa v závislosti od voľby vybavenia pohybuje od 70 000 do 106 000 dolárov i viac.

Spoločnosť Tesla naznačila, že kapitálové výdavky v ďalšom roku klesnú, keďže neplánuje „spustenie“ výroby nového vozidla. V roku 2017 potom Tesla plánuje uviesť svoj Model 3, ktorého cena bude podľa slov predstaviteľov spoločnosti začínať na sume 35-tisíc dolárov. Cieľom je do roku 2020 dosiahnuť celkový predaj 500 000 vozidiel za rok.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X