Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Video: Tesla zostrojila robo-hada, ktorý úplne sám nabije vaše auto

youtube.com
10. augusta 2015 Zdroj mashable.com Tlačiť

Každým dňom sme bližšie knadvláde robotov, akú tematizuje napríklad filmové séria Terminátor. Aj najnovšie aktivity spoločnosti Tesla možno vtejto súvislosti vnímať ako signál. Tesla totiž tweetla video, na ktorom prototyp podivného robotického ramena nabíja auto zdielne firmy Model S.

Toto je prvýkrát, čo sa dá prototyp aj vidieť

Video, o ktoré sa Tesla podelila aj na svojej YouTube stránke, má za cieľ ukázať alternatívne ainteligentnejšie koncepty, týkajúce sa nabíjania ich elektrických automobilov.

Šéf Tesla Motors Elon Musk sa na Twitteri už vdecembri 2014 postaral ozáujem oaktivity spoločnosti. Hovoril, že spoločnosť aktuálne pracuje na automaticky sa pohybujúcej kovovej nabíjačke áut pripomínajúcej hada. Toto je ale prvýkrát, čo sa dá prototyp aj vidieť. Atreba asi dodať, že pôsobí čudnejšie ako sme si kedy predstavovali.

Video je dosť ironické s ohľadom na to, že Musk je okrem iného známy vďaka svojim obavám omožnej vzbure umelej inteligencie. Vminulom roku sa vyjadril tak, že roboty sa vhorizonte piatich až desiatich rokov môžu stať veľmi nebezpečnými.

Aminulý mesiac Musk, spolu so Stevenom Wozniakom aStephenom Hawkingom, podpísal otvorený list, volajúci po ukončení pretekov vo výrobe zbraní sumelou inteligenciou.

Za zmienku stojí, že nabíjačka zostáva zatiaľ iba prototypom anie je určené, kedy sa dostane na trh.

Tesla čoskoro „vypustí“ aj verejnú betaverziu funkcie autopilota. Autopilot sľubuje hands-free riadenie vozidla na autostrádach azmenu pruhu. Je zvláštne mať kdispozícii betaverziu čohosi takéhoto, či nie?

Keď nás táto nabíjačka vpodobe mechanickej kobry všetkých zničí, budeme môcť obviňovať Muska. Nateraz je však dôležité, že nemusieť napájať svoje auto na kábel je viac ako príjemná predstava.

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

26oct8:30Ako postupovať pri vrátenom tovare (dobropis/ťarchopis) z pohľadu colných povinností8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

28oct8:30Ako písať a štrukturovať texty8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

28oct8:30Ako písať a štrukturovať texty8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X