Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Asociácia chce distribuovať brožúry proti šmejdom

Asociácia chce distribuovať brožúry proti šmejdom
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
26. júla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Firmy, ktoré šmejdi zastupujú, nemajú za sebou žiadnu históriu, ich vlastnícka štruktúra je často neprehľadná, často nemajú kamenné sídlo, funkčný telefonický alebo e-mailový kontakt. 

Poctiví predajcovia neklopú na dvere, hovorí Asociácia osobného predaja

Brožúru, ktorá má ľuďom pomôcť rozlíšiť poctivých obchodníkov od šmejdov, pripravuje Asociácia osobného predaja (AOP). „Na trhu sa pohybuje množstvo tzv. šmejdov, ktorých cieľom je zisk na úkor zákazníka. Ľudia musia byť ostražití,“ povedal prezident asociácie Peter Vanka. Dokument jednoduchou formou približuje pravidlá poctivého a nepoctivého predaja.

Na rozdiel od podvodníkov poctivé spoločnosti majú dlhoročnú tradíciu, stále sídlo spoločnosti, ich tovar sa dá porovnať na webe s výrobkami iných spoločností, zákazníci podľa zákonov dostanú od predajcu doklad z registračnej pokladne. „Poctiví predajcovia neklopú na dvere, prezentáciu v domácnosti si vopred dohodnú. Neťažia z momentu prekvapenia zákazníka. Ten má naopak možnosť vopred si preveriť meno firmy, referencie spoločnosti a jej výrobkov,“ vysvetlil Vanka. Rovnako zvyčajne títo obchodníci dodávajú výrobok až po prezentácii. 

Nepoctiví predajcovia podľa brožúry ponúkajú nekvalitný tovar pochybných značiek, na ktorý sa nedajú nájsť relevantné informácie. Firmy, ktoré šmejdi zastupujú, nemajú za sebou žiadnu históriu, ich vlastnícka štruktúra je často neprehľadná, často nemajú kamenné sídlo, funkčný telefonický alebo e-mailový kontakt. Do bytov sa podvodníci zvyčajne dostávajú pod rôznymi zámienkami, napríklad výhra v žrebovaní a podobne. Šmejdi apelujú na okamžitý nákup, neraz stupňujú psychický nátlak do neprijateľných foriem. Výrobky ponúkajú za „akciovú“ cenu, ktorá je však podmienená kúpou ďalšieho, predraženého tovaru. 

„Lož má krátke nohy. Nepoctivé podnikanie sa musí na Slovensku skončiť, treba mu povedať rázne nie. Snažíme sa o to, aby ľudia už na prvý pohľad dokázali rozlíšiť, s kým majú tú česť. Taktika šmejdov je totiž v jadre rovnaká. Ľudia musia vedieť, kto je poctivý obchodník s kvalitnými predajnými a popredajnými službami a kto sa ich snaží iba jednorazovo oklamať a využiť ich,“ konštatoval prezident AOP. Letáky chce AOP vytlačiť v náklade niekoľko desiatok tisíc kusov a distribuovať ich medzi ľudí. 

Asociáciu osobného predaja založili etablované spoločnosti v oblasti osobného predaja s dlhoročnou tradíciou s cieľom vytlačiť šmejdov z trhu. Organizácia sa podieľala na príprave zákona proti šmejdom a na protiúžerníckej novele. Všetky firmy združené v asociácii musia bezvýhradne dodržiavať etický kódex. 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

02oct8:30Zákon o slobode informácií v praxi stavebných úradov – najčastejšie problémy a odporúčané riešenia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

02oct8:30Zákon o slobode informácií v praxi stavebných úradov – najčastejšie problémy a odporúčané riešenia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

02oct8:30Zákon o slobode informácií v praxi stavebných úradov – najčastejšie problémy a odporúčané riešenia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X