Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Bojíte sa rizika pri kúpe jazdeného vozidla? Ochráni vás AutoCheck

Bojíte sa rizika pri kúpe jazdeného vozidla? Ochráni vás AutoCheck
AutoCheck
20. mája 2014 Tlačiť

Pokiaľ chcete kľudne spať, najlepším spôsobom je poistiť sa.

Chcete si kúpiť staršie vozidlo, ale obávate sa možných rizík? Niet divu, pre laika býva často problém odhaliť pri vybranom vozidle v rámci kontroly jeho technického stavu pred kúpou možné poruchy. Tie sa môžu prejaviť až v priebehu prevádzky a spôsobiť poriadny prievan v rodinnom rozpočte. Jazdeným vozidlám naviac už väčšinou skončila fabrická záruka a na dobre vedené servisné knižky pri nich narazíte iba zriedka. Ako z toho von?

 

Pokiaľ chcete kľudne spať, najlepším spôsobom je poistiť sa. Seriózni predajcovia jazdených vozidiel dnes klientom ponúkajú poistenie pred prípadnými poruchami na ponúkaných vozidlách. Jedným z takých produktov je aj poistenie AutoCheck, ktoré slovenským vodičom ponúka poisťovňa QBE. AutoCheck kryje náhle a nepredvídateľné vnútorné mechanické alebo elektrické poruchy jazdeného vozidla, kvôli ktorým by muselo vozidlo ostať v garáži alebo by vás opravy stáli veľa peňazí.

 

Poistiť je pritom možné nielen zánovné vozidlá, ale napríklad až pätnásť rokov staré vozidlá. V rámci poistenia AutoCheck pre jazdené vozidlá existujú tri rôzne stupne záruk – od programu Bronze s nižším rozsahom krytých súčiastok cez vyšší program Silver až po záruku Gold, ktorá ponúka maximálny rozsah krytia.

 

Tieto programy sú obmedzené vekom vozidla a počtom najazdených kilometrov. Program Bronze je určený pre majiteľov až pätnásťročných vozidiel s najviac 200 tisíc kilometrami na tachometri. Program Silver je určený pre najviac sedemročné vozidlá s maximálne 160 tisíc kilometrami na tachometri, program Gold je pripravený pre vozidlá do veku päť rokov s maximálne 120 tisíc najazdenými kilometrami.

 

Poistenie AutoCheck je možné uzatvoriť na obdobie od 3 do 36 mesiacov. Taktiež ďalšie parametre sú nastavené tak, aby si každý vodič mohol poistiť jazdené vozidlo presne podľa svojich predstáv – pri uzatváraní poistenia je možné zvoliť limit najazdených kilometrov, limity poistného plnenia či výšku spoluúčasti.

 

Stále platí nutnosť pri kúpe jazdeného vozidla pamätať na všetky poučky, ako sa vyvarovať nekvalitnému, havarovanému alebo kradnutému vozidlu. Alebo ako sa vyhnúť papierovo omladeným vozidlám. Aj keď však všetky tieto kroky podniknete, stále je dobré svoju investíciu do vozidla ochrániť. Potom už kúpa jazdeného vozidla nemusí byť rizikom a za volantom si môžete užiť skutočne pohodovú jazdu bez starostí.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Znižovanie nákladov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

03jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X