Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cestovné príkazy sa dajú vyplniť aj online

Logo eCestak.sk
18. augusta 2013 Zdroj Podnikam.SK Tlačiť

Vypĺňanie cestovného príkazu a k nemu potrebných tlačív je jedna z administratívnych činností, s ktorou sa skôr či neskôr stretne skoro každý. Často však nie je jednoduchá a nejedno vyúčtovanie spôsobí hlavybôľ pre cestujúceho aj jeho nadriadených. Zahraničný cestovný príkaz je možné ale mať ako vzor už vyplnený, prípadne cez online tlačivo pre roky 2015, 2016 a ďalej.

O zjednodušenie administratívy spojenej s pracovnými cestami (čiže aj cestovné príkazy) sa snaží elektronická služba eCestak.sk.

eCestak.sk automaticky kontroluje správnosť údajov aj súlad s legislatívou

Služba eCestak.sk poskytuje elektronické formuláre na spracovanie administratívy spojenej s pracovnými cestami. Umožňuje jednoduché spracovanie pracovných ciest v súlade s platnou legislatívou bez potreby detailnej znalosti problematiky používateľom.

Používanie služby je bezplatné. Po jednoduchej registrácií môžete začať službu okamžite využívať.

Funkcionalita

eCestak.sk poskytuje nasledovné formuláre:

  • cestovný príkaz slúžiaci na vyslanie zamestnanca na pracovnú cestu (tuzemskú alebo zahraničnú),
  • vyúčtovanie umožňujúce vyúčtovanie nákladov a náhrad pracovnej cesty,
  • formulár príloh umožňujúci priloženie súborov k pracovnej ceste,
  • profil používateľa s údajmi na predvyplnenie formulárov.

Elektronické formuláre tejto služby sú rozdelené na viacero obrazoviek formou sprievodcu. Vypĺňané údaje systém automaticky kontroluje a používateľa pri vypĺňaní sprevádza, aby zabezpečil vyplnenie v súlade s legislatívou Slovenskej republiky. Údaje používateľa sa do formulárov načítajú automaticky z profilu používateľa.

Vyplnený formulár Cestovný príkaz

Praktickou funkciou je možnosť v cestovnom príkaze naplánovať prerušenie služobnej cesty na žiadosť zamestnanca a následne toto prerušenie zohľadniť pri vyúčtovávaní. Hlavne pri zahraničných pracovných cestách je tento prípad častý a komplikuje spracovanie.

Vyplnený formulár Vyúčtovanie pracovnej cesty

Formulár zobrazuje približné náklady na stravné a vreckové už pri vypĺňaní cestovného príkazu a umožňuje aj zadanie plánovaných výdavkov, vďaka čomu vie používateľ vopred odhadnúť celkové náklady na plánovanú služobnú pracovnú cestu. Vyúčtovanie pracovnej cesty je umožnené len v eurách, pričom stravné, vreckové a iné výdavky je možné zadať v ľubovoľnej svetovej mene, prepočet na eurá je vykonaný automaticky aktuálnym kurzom Európskej centrálnej banky (v prípade, že sa jedná o zahraničnú služobnú cestu).

lač formulárov je realizovaná prostredníctvom exportu do formátu PDF, toto riešenie je vhodné aj na archiváciu a odosielanie emailom. Ku každej pracovnej ceste je možné priložiť maximálne 5 súborov potrebných pri spracovaní pracovnej cesty, napríklad účteniek.

Vzor vyúčtovania nákladov pracovnej cesty

Služba obsahuje aj sprievodcu popisujúceho jednotlivé funkcie, nápovede k jednotlivým obrazovkám ako aj rozšírené popisy jednotlivých polí zabezpečujúce jednoduchšie ovládanie.

Náhľad zoznamu pracovných ciest v eCestak.sk

Niektorým používateľom môže chýbať výpočet cestovných náhrad pri použití súkromného motorového vozidla. Služba však vznikla nedávno, a podľa jej tvorcov bude postupne dopĺňaná o nové funkcie.

Súvisiace články v seriáli "Online nástroje pre podnikateľov"

Zobraziť všetky články v seriáli "Online nástroje pre podnikateľov"

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

24apr6:30Prenos daňovej povinnosti v praxi - zmeny od 1.1.20186:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

24apr6:30Cash Flow - Prehľad peňažných tokov podľa súčasnej právnej úpravy6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow

29apr6:30Vybrané problémy DPH v praktických príkladoch - dvojdňový seminár6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X