Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Chcete podnikať online? Týchto osem úspešných ľudí vám dodá inšpiráciu

flickr CC
11. júna 2015 Zdroj entrepreneur.com, foto: twitter.com, flickr CC - Pictures of money Tlačiť

Nejaké extra vnuknutie alebo motivácia nie sú nikdy na škodu. Od iných úspešných individualít sa človek môže niekedy naučiť viac ako samovzdelávaním či dokonca v škole. Ich zážitky zo skutočného biznisu môžu bez pochýb pomôcť každému začínajúcemu podnikateľovi.

Títo ôsmi online podnikatelia môžu slúžiť ako inšpiratívne predobrazy stelesneného úspechu a vzor v súvislosti s odštartovaním a rastom biznisu

1. Jeff Taylor

Generálny riaditeľ DEVISE Jeff Taylor má aj s ohľadom na svoju pozíciu rozsiahle skúsenosti s budovaním profitujúcich online biznisov. Čo začalo ako webdizajnová a marketingová firma, to sa pretransformovalo na „entitu“, ktorá tvorí, ale aj nakupuje a potom predáva webové stránky. Taylor a jeho partner Evan Lisabeth majú, zdá sa, nadštandardné nadanie, pretože ich firma rastie neuveriteľným tempom. Taylorov tím dokonca vytvoril webovú stránku, ktorú potom predal za sedemcifernú čiastku. Taylor zdôrazňuje dôležitosť okamžitého konania: „Mal som tisícky ideí, ale pokiaľ človek nezačne idey zhmotňovať a nezačne konať, z idey nič nebude. Nie je žiaden dôvod čakať na správne načasovanie so začatím projektu. Začnite na ňom pracovať dnes.“

2. Tim Seidler

Ako manžel a otec dvoch detí využil Tim Seidler online podnikanie na to, aby som život zmenil o stoosemdesiat stupňov. Raz sa ocitol v bode, v ktorom sa ocitá mnoho iných – podpora žiadna a šeky nie je z čoho zaplatiť. Musel preto urobiť niečo, na čo nemá mnoho z nás odvahu – odišiel z práce a venoval 100 % svojho času a úsilia vytvoreniu online výnosovej platformy. Podarilo sa mu to, keďže nedávno predal portfólio webstránok za šesťcifernú sumu. Prostredníctvom svojej webstránky Get Niche Quisk Seidler bloguje o vzostupoch a pádoch svojej podnikateľskej cesty. Každý podnikateľ si totiž musí uvedomiť, že budú dobré, ale aj zlé dni. Seidler sa okrem toho s inými delí aj o svoje súčasné i budúce projekty a píše o svojich ziskoch (mesačných a dokonca aj denných).

3. Dom Wells

Affiliate marketing, spôsob predaja výrobkov a služieb s využitím sprostredkovateľa, je obrovským, ale aj ťažkým biznis. Mnoho ľudí skončí predčasne, keď nevidí okamžité výsledky. Chce to čas a dobrú stratégiu, aby sa človek presadil. Dom Wells je veľmi úspešný online predajca, poskytujúci poradenstvo podnikateľom, ktorí sa chcú naučiť, ako zarábať peniaze online. Jeho webstránka Human Proof Designs ponúka prostredníctvom blogu výcvik tým, čo chcú vedieť, ako odštartovať svoju predajnú webstránku tým správnym spôsobom.

4. Steve Rendell

Steve Rendell je muž, ktorý stojí za Texfly, online útočisko pre podnikateľov, ktorí sa zaujímajú o tvorbu výnosných predajných stránok a o to, ako ich dostať vysoko vo výsledkoch vyhľadávania, využívajúc pritom silu sietí súkromných blogov. Rendellova stránka stojí v centre pozornosti, pretože sa nebojí hovoriť o tom, čo skutočne funguje. Materiály, ktoré Rendell s touto jasnou motiváciou pripravil, sú dostupné na Texfly, kde si ich môže každý prečítať a nechať sa viesť.

5. Stuart Walker

Ako podnikateľ, ktorý sa špecializuje na online predajný marketing, sa Stuart Walker o svoje znalosti a pohľad na vec delí na svojej stránke Niche Hacks. Je to biznismen, ktorý nemá ešte ani 30 a už precestoval svet a pritom zarába peniaze vďaka širokej škále online aktív. Vzhľadom na to, že naozaj mnoho ľudí utrpí fiasko a vzdá sa predtým, ako dosiahne svoj cieľ a naplní potenciál, Walker sa rozhodol začať písať blog, zameriavajúci sa na výskum predaja. Jeho „najlepšie“ informácie sú voľné šíriteľné a online podnikatelia si tak môžu nájsť všetko, čo potrebujú, resp. čo im môže výrazne pomôcť.

6. Tung Tran

Byť úspešný online si vyžaduje silné porozumenie tomu, ako sa organicky zaradiť do výsledkov vyhľadávania. Je to rovnako výhodné pre podnikateľov, ktorí chcú rozbehnúť biznis na webe, ako aj pre tých, ktorí chcú podnikať na webe paralelne k podnikaniu v kamenných obchodoch v tradičnom zmysle slova. Tung Tran je online podnikateľ, ktorý dokumentuje svoj úspech a stratégiu na Cloud Living. Tran vstupuje do diskusií aj o tom, ako rozbehnúť online biznis a ako využívať viaceré stratégie.

Tung tran.jpeg

7. Alistair Gill

Ďalší podnikateľ, ktorý si uvedomuje význam blogovania. Na svojom osobnom blogu Alistair Gill ponúka najnovšie SEO trendy, užitočné informácie a dáva dokopy kúsky obsahu – zberu dát a výskumných postrehov, ktoré vždy zbiera niekoľko mesiacov. Dôležité podľa neho sú okrem iného optimalizácia hľadania, web analýza a metrika. Špecifickým pozitívom týchto Gillových aktivít sú konkrétne prípadové štúdie.

8. Melanie Duncanová

Melanie Duncan predstavuje skutočnú inšpiráciu pre podnikateľov na celom svete. Kľúčový problém mnohých z podnikateľov pomenúva takto: „Ak sa nenaučíte efektívne pracovať ,naʻ svojom biznise, namiesto toho budete pracovať iba ,voʻ svojom biznise, nikdy nebudete strategicky rásť a obetuje kvalitu života, ktorý si zaslúžite.“ Nasledujte Duncanovú dôsledne a naučíte sa, ako rásť s vlastným biznisom. S týždenným informačným bulletinom a pravidelným blogovaním ponúka dostatok obsahu, ktorý by mladým podnikateľom mohol výborne poslúžiť.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťPodnikamPodnikám na internete

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X