Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Čo „zaperlili“ známi ľudia pred smrťou? Pozrite si deväť zaujímavých predsmrtných výrokov

Winston CHurchill
SITA/AP
25. novembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Posledné slová ľudí sú fascinujúce. Sú predsa posledné, trvajú teda akosi navždy. A zachytávajú predsa esenciu človeka, ktorý ich vyslovil. Keď je navyše daný človek aj všeobecne známy, miera fascinácie jeho poslednými slovami sa zvyšuje možno aj geometrickým radom.

Kým niektoré známe osobnosti sa podelili o posledné „zrnko múdrosti“, iné chceli ešte raz a naposledy zažartovať a vysloviť nejaký ten pamätný vtip.

Tu je deväť zaujímavých výrokov, ktoré na smrteľnej posteli povedalo deväť veľmi známych ľudí.

Bob Marley (1945 – 1981)

„Money can´t buy life“ alebo za peniaze si život nekúpiš. Marley zomrel pomerne mladý a za ten krátky čas si život užíval plnými dúškami. Viac ho však – keďže to nejde, a to ani za všetky peniaze sveta – nedostal. A tento výrok sa dá ešte rozvíjať aj ďalej: Človek si môže kúpiť lieky, ale nie zdravie, rovnako ako si môže kúpiť trebárs najdrahšiu kozmetiku, ale nie krásu.

Bob Marley
SITA/AP

Charles Darwin (1809 – 1882)

„I am not least afraid to die“ alebo ani prinajmenšom sa nebojím zomrieť. Kto by sa po takom plodnom živote aj bál, že? Navyše, ak sa „odpichneme“ od Darwinovej najznámejšej teórie, aj ľudský život je len evolúciou v malom – ako organizmus sa vyvíjame, aby sme jedného dňa zanikli.

CHarels Darwin
pixabay.com

Kráľ Ľudovít XIV (1638 – 1715)

„Why do you weep? Did you think I was immortal?“ alebo Prečo plačete? Mysleli ste si, že som nesmrteľný? Veru odvážne a možno aj tak trochu prekvapujúco realistické slová od Kráľa Slnko. Prežil si toho naozaj dosť, možno práve preto, lebo vedel, že nesmrteľný nie je.

Kráľ Slnko
pixabay.com

Groucho Marx (1890 – 1977)

„This is no way to live!“ alebo Toto nie je cesta ako žiť. Žeby nám populárny americký komik a filmová a televízna hviezda naznačovala, že komédia je len pozlátka? Napokon vraví sa, že komici sú najnešťastnejšími ľuďmi vôbec.

Groucho Marx
SITA/AP

Sir Winston Churchill (1874 – 1965)

„I´m bored with it all“ alebo Som z toho všetkého znudený. Churchill zaži dve svetové vojny a priamo sa ich aj zúčastnil, zachraňovať neustále svet by však asi skôr či neskôr omrzelo každého…

Winston CHurchill
SITA/AP

Michel de Nostradamus (1503 – 1566)

„You will not find me alive at sunrise“ alebo Pri východe slnka ma už nenájdete živého. Posledná predpoveď od jedného z najznámejších astrológov a veštcov. Niektoré jeho predpovede sa splnili, veď ako by aj nie, keď ich napísal tak, že takmer každá odpoveď je v podstate správna?

Nostradamus
wiki

Steve Jobs (1955 – 2011)

„Oh wow, oh wow, oh wow.“ Čo videl ako posledné spoluzakladateľ Apple a jedna z vedúcich osobností počítačového priemyslu, to sa už síce nikdy nedozvieme, bude nám to však dozaista vŕtať hlavou ešte dlho. Podobne ako je tomu v prípade odpovede na večnú otázku: Čo nás čaká po smrti?

Steve Jobs
SITA/AP

Coco Chanel (1883 – 1971)

„You see, this is how you die“ alebo Vidíte, takto zomriete. Francúzsku módnu tvorkyňu a zakladateľku značky Chanel si určite budú všetci pamätať vďaka tomu, že zaviedla do módy progresívne prvky jednoduchého kostýmu so sukňou aj nohavicami. Keďže nás všetkých jej posledné slová len utvrdzujú v nezvratnosti nevyhnutného, je asi lepšie si ju zachovať v pamäti ako výnimočnú módnu návrhárku.

Coco Chanel
SITA/AP

Karl Marx (1818 – 1883)

„Last words are for fools who haven´t said enough“ alebo Posledné slová sú pre bláznov, ktorí nepovedali dosť. Naozaj podnetná myšlienka od niekoho, kto toho za svoj život povedal veľa, z pohľadu niektorých aj viac ako bolo treba.

Karl Marx
wiki

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X