Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Čudné zamestnania, o ktorých existencii ste doposiaľ pravdepodobne ani netušili

družičky
pixabay.com
25. novembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Niekedy to vyzerá tak, že v súčasnosti je možné platiť iným ľuďom za čokoľvek, čo sa nám nechce robiť samým – venčenie psa, poskladanie nábytku, organizácia nášho domu… či dokonca poskytnutie objatia v stave osamotenosti.

Áno, nevidíte zle, naozaj sa dá najať aj profesionálny „objímač“, ktorý sa s vami bude túliť za približne 80 dolárov za hodinu. A týmto sa zoznam podivných profesií a špecializácií rozhodne nevyčerpáva. Platíme aj za také podivné služby ako sú družičky „v utajení“, ktoré pri nás stoja v náš veľký deň, alebo trebárs aj profesionálnym trúchliacim, ktorí plačú na pohreboch našich blízkych.

A stále je to len pomyselná špička ľadovca zoznamu najčudnejších zamestnaní. Neveríte? Čítajte ďalej:

„Dojič hadov“ extrahuje jed z niektorých z najnebezpečnejších hadov na svete, ako sú štrkáče a kobry. Extrahovaný jed sa často používa na tvorbu sér pre nemocnice alebo laboratóriá a jeden gram sa nezriedka predáva tak za 1 000 dolárov.

štrkáč, had
pixabay.com

Profesionálne družičky asistujú neveste počas jej veľkého dňa. Jen Glantz, spoluzakladateľka Bridesmaid for Hire (Družička na prenájom), spoločnosti, ktorá ponúka takéto družičky a osobné asistentky pre nevesty a na ich svadobné párty, si za svoje služby účtuje od 300 do 2 000 dolárov za svadbu.

družičky
pixabay.com

Čudesná práca „presúvač ľadovcov“ sa stala profesiou po nešťastnom stroskotaní Titaniku v roku 1912. Medzinárodná ľadová hliadka (IIP – International Ice Patrol), ktorú založili rok potom, riadi US Coast Guard. Stopuje polohu ľadovcov a stará sa o bezpečnú cestu okolo nich. Ak je to nutné, ľadovec títo ľudia odvlečú mimo konkrétnu oblasť.

ľadovec
pixabay.com

Profesionálni trúchliaci sa zúčastňujú na pohreboch a smútia za zosnulým. Spoločnosť Rent a Mourner v Anglicku prenajíma trúchliacich na dve hodiny za približne 70 dolárov.

trúchlenie,náhrobný kameň
pixabay.com

Inštruktori surfovania pre psov, teda inštruktori, ktorých môžete nájsť v niektorých rezortoch blízko oceánu, sú ľudia, ktorým môžete zaplatiť za to, aby učili vás a vášho psa surfovať. V niektorých lokalitách dokonca majú kurzy výhradne pre psov.

surfovanie
pixabay.com

„Prieskumníci tváre“, v angličtine tiež známi ako „sensory scientist“, sú trénovaní na to, aby svoje ruky používali na skúmanie ľudskej tváre a vyhodnocovanie efektívnosti produktov ako sú kozmetické vody, prípravky na čistenie tváre a žiletky. Títo „prieskumníci“ síce pracujú na čiastočný úväzok, zarábajú však celkom dobre – dostávajú až 25 dolárov na hodinu.

tvár
pixabay.com

Profesionálni objímači berú až do 80 dolárov na hodinu za to, že sa túlia s cudzincami. Táto práca je okrem iného aj o nutnosti delenia sa o emocionálnu záťaž, hovorí portlandská objímačka Samantha Hess.

pár, objímanie
pixabay.com

Odhadcovia pachu v dychu spravidla pracujú v spoločnostiach, ktoré produkujú žuvačky, cukríky, zubné pasty alebo ústne vody. Odhadujú efektivitu týchto produktov a poskytujú výrobcom spätnú väzbu.

ústa, dych
pixabay.com

Ochutnávači psieho žrádla (ľudskí) sú najímaní spoločnosťami na testovanie kvality ich výrobkov. Zhodnocujú aj nutričnú hodnotu krmiva a zvyčajné ho hneď po dôkladnom ochutnaní vypľujú.

psie žrádlo
pixabay.com

„Chicken sexer“ (preklad do slovenčiny by akiste mohol byť predmetom ďalekosiahlych diskusií) je niekto, kto rozlišuje pohlavie hydiny hneď po narodení (a často na základe intuície). Zvyčajne si ho najímajú komerčné liahne. Títo profesionáli (najviac ich je vo Veľkej Británii a v Japonsku) majú ročný príjem až do výšky 60-tisíc dolárov.

sliepky
pixabay.com

Stojaci v rade robia len jednu vec, na ktorú väčšina z nás nemá trpezlivosť – čakajú v rade. Títo profesionáli sú obzvlášť zamestnaní počas veľkých výpredajov (ako americký „čierny piatok“) a pri spúšťaní nových produktov (nové iPhony napríklad). Takýto profesionálny stojaci v rade si údajne môže zarobiť až tisíc dolárov za týždeň.

rad ľudí
pixabay.com

Písanie textov do koláčikov šťastia je skutočná práca pre skutočných ľudí. Výrobcovia koláčikov šťastia zvyčajne najímajú „nezávislých pracovníkov“ alebo domácich pisateľov, aby sa postarali o „výplň“ ich produktu. Ehow.com odhaduje, že títo profesionáli zarábajú okolo 40 000 dolárov ročne.

koláčik šťastia
pixabay.com

Po kremácii sa niektorí ľudia rozhodnú najať si umelcov, ktorí im zo spopolnených ostatkov zosnulého vytvoria unikátny upomienkový predmet ako napríklad náhrdelník alebo sklenenú skulptúru.

náhrdelník
pixabay.com

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

02máj8:30Pochopenie zmlúv 2 - seminár v anglickom jazyku (Understanding Contracts 2)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X