Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dáta z internetu nesťahujeme takou rýchlosťou, za akú platíme

Dáta z internetu nesťahujeme takou rýchlosťou, za akú platíme
Ilustračné foto: Stock - photo
30. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Európski spotrebitelia využívajúci vysokorýchlostný internet nesťahujú dáta rýchlosťou, ktorú si zaplatili. Vyplýva to zo štúdie Európskej komisie, podľa ktorej majú k dispozícii v priemere len 74 % inzerovanej rýchlosti, za ktorú platia.
 
„Je to vôbec po prvý raz, kedy bol rozpor medzi inzerovanou a skutočnou rýchlosťou širokopásmového pripojenia k internetu potvrdený porovnateľnými a spoľahlivými údajmi zo všetkých členských štátov Európskej únie,“ uviedla na margo výsledkov štúdie eurokomisárka Neelie Kroesová.
 

Pri odosielaní dát v priemere dostávame to, za čo platíme

Podľa výskumu ponúka káblové pripojenie najspoľahlivejšiu rýchlosť sťahovania, medzi jednotlivými použitými technológiami je pritom výrazný rozdiel. Služby na báze xDSL dosahovali v priemere len 63,3 % inzerovanej rýchlosti sťahovania, zatiaľ čo u káblového pripojenia to bolo 91,4 % a u technológie FTTx 84,4 %.
 
V absolútnom vyjadrení bola priemerná rýchlosť sťahovania v špičke 19,47 Mbps. Najvyššie rýchlosti dosiahli služby FTTx, a to 41,02 Mbps. Na káblovom pripojení zaznamenali rýchlosti 33,10 Mbps, zatiaľ čo u služby xDSL to bolo len 7,2 Mbps.
 

 
Napriek tomu, že rýchlosť prijímania dát je v porovnaní s inzerovanou rýchlosťou slabá, u odosielania dát v priemere dostávame to, za čo platíme. Štúdia Európskej komisie má pokračovať až do roku 2014 a plánované sú ešte dve ďalšie ročné merania.
 
Testovanie je založené na základe dobrovoľníkov, ktorí majú doma malé zariadenie pripojené na internet. V čase, keď linku nevyužívajú, toto zariadenie spustí sériu automatických testov, ktoré zistia rýchlosť a výkon ich pripojenia.
 

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X