Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Denne sa na internet pripája 60 % Slovákov

Denne sa na internet pripája 60 % Slovákov
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
3. augusta 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Minimálne raz týždenne sa na internet pripoja tri štvrtiny Slovákov a až 60 % celkovej populácie využíva innternet každý deň.
 
Ako ďalej vyplýva z analýzy Poštovej banky založenej na údajoch Štatistického úradu EÚ (Eurostat), Slováci tak mierne prekonali aj priemer únie. „V únii totiž aspoň raz do týždňa použije internet 70 % obyvateľov, denne 59 %,“ spresnila analytička Poštovej banky Eva Sadovská.
 

Na web chodíme najmä pre poštu a nákupy

Hlavným dôvodom prečo sú Slováci online je posielanie a prijímanie emailov. „Až 70 % Slovákov si totiž zapína Internet práve z tohto dôvodu,“ dodala Sadovská. Ďalším dôvodom je získavanie informácií o tovaroch a službách, ktoré zaujímajú 58 % obyvateľstva. 
 
Obľúbenou činnosťou Slovákov je aj čítanie správ a článkov, komunikácia na sociálnych sieťach, telefonovanie či videohovory. „Vo všetkých troch spomenutých oblastiach sa nám navyše priemerní Európania pozerajú na chrbát. Neprehliadnuteľný rozdiel je najmä v prípade telefonovania a video hovorov, nakoľko internet na ne využíva iba štvrtina obyvateľov EÚ,“ uviedla Sadovská. 
 

 
Na rovnakej úrovni s ostatnými Európanmi sú Slováci v online nakupovaní. Zákazníkmi internetových obchodov bolo vlani 45 % obyvateľov. Podobne sú na tom aj vo využívaní internetového bankovníctva, keď túto službu využívalo približne 40 % populácie v SR a EÚ.
 
 
Zábavu na internete pravidelne vyhľadáva necelá tretina Slovákov. „Hranie a sťahovanie hier, obrázkov, filmov či hudby alebo počúvanie rádia a pozeranie televíznych programov ale realizujeme prostredníctvom Internetu v o niečo menšej miere ako obyvatelia ostatných krajín EÚ,“ uviedla Sadovská. Obyvatelia únie majú aj dvojnásobný náskok v rezerváciách dovoleniek. Túto možnosť vlani využilo iba 12 % dovolenkárov.
 
Omnoho menší záujem Slováci prejavujú o hranie sieťových hier (9 %) či tvorbu webstránok a blogov (5 %). Na Slovensku je takpovediac v plienkach i online dohadovanie si termínu u lekára (3 %). „V únii pritom takúto možnosť objednania sa preferuje 8 % obyvateľov,“ uzavrela Sadovská.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X