Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Do boja s Archery Tagom. Zabavný nápad na teambuilding

youtube.com
20. augusta 2015 Zdroj iaapa.org Tlačiť

Aj najväčší mizantropi by mali chodiť na teambuildingy. Nie je to „iba“ tvrdenie, pretože nemusíte mať radi svojich kolegov či šéfa, aby ste sa dokázali uvoľniť azbaviť sa stresu, teda produktívne stráviť čas.

Princíp tejto športovej hry je podobný ako pripaintballe

Klasiky ako chodenie na chatu či do nejakého odľahlého hotela, kde skupina zamestnancov trávi čas napríklad hraním rôznych hier (niekedy aj dosť stupídnych) alebo rozhovormi osebe, ktoré nemá nikto rád, sa dajú nahradiť aj omnoho zaujímavejšou alternatívou.

Jednou znich je napríklad Archery Tag. Princíp tejto športovej hry je podobný ako pripaintballe, iba je to celé trochu čistejšie. Rovnako proti sebe bojujú dva tímy, len namiesto pištolí sfarbou majú jednotliví participanti vrukách luky so šípmi. Keďže šípy nie sú zakončené hrotom, ale penovou násadkou, riziko zranenia je minimalizované.

Za nápadom opatriť šípy penovým zakončením stojí John Jackson, zakladateľ Instinct Archery aGlobal Archery Products. Tento „šport“ sa stal veľmi populárnym arýchlosťou blesku sa rozšíril do viac ako 35 krajín sveta na šiestich kontinentoch.

Ako sa Archery Tag vlastne hrá? Dva päťčlenné tímy hrajú proti sebe, pričom sú oddelené akousi bezpečnou zónou. Každý tím disponuje tým, čo sa nazýva 5-Spot Knockout Target – štvorec spiatimi terčíkmi/diskami, ktoré treba zasiahnuť. Hra má dve ciele: „streliť“ protihráčov avyradiť päť diskov, ktoré sa nachádzajú na strane súpera. Hráč je eliminovaný, keď ho niekto zdruhého tímu „otaguje“, teda označí, resp. keď protihráč chytí jeho šíp. Vrátiť do hry sa hráč môže vprípade, že jeho spoluhráči trafia všetkých päť diskov alebo zachytia niektorý zo šípov (tu je evidentná podobnosť zvybíjanou).

Ako pri všetkých podobných hrách, aj pri tejto sa môže človek zbaviť stresu a odreagovať sa prostredníctvom aktívnej činnosti atých na druhej strane poriadne potrápiť. Je to takisto jeden zo spôsobov, ako vyčistiť vzduch vkolektíve anaučiť sa sostatnými vychádzať vzáujme jedného spoločného cieľa – aspoň vrámci možností.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťPodnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X