Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dobrodruhovia s dobrými nápadmi

01.jpg
Foto: Lepšia.TV
20. mája 2020 Autor Informačný servis Tlačiť

BRATISLAVA 20. mája (Podnikam.sk) – V našich končinách nie je veľa podnikateľských príbehov v ktorých vystupujú súrodenci. Jedným z tých úspešných je príbeh bratov Petra a Pavla Góreckich, ktorí stoja za úspešným projektom Lepšia.TV.

Ich príbeh začal takmer pred 25 rokmi kedy bratia študovali vysokú školu v Karvinej. Písal sa rok 1996 a internet v Čechách ako aj na Slovensku bol ešte v plienkach. Internetové pripojenie bolo drahé a tak ho mali len knižnice, veľké firmy alebo internetové kaviarne. Jedným z týchto miest bola mestská knižnica v Karvinej, s ktorou sa Peter a Pavel dohodli na spolupráci. Mali totiž podnikateľský nápad a knižnica s internetom im vedela s tým pomôcť.

Foto: Lepšia.TV

Ako to začalo

Biznis model bol veľmi jednoduchý. Rozhodli sa, že budú hľadať klientov, ktorí by chceli využívať internet. Ich prvou kanceláriou sa stal internát v Karvinej. Keďže internet bol ešte len v plienkach, bolo potrebné všetkým potencionálnym klientom vysvetľovať čo vlastne internet je a na čo sa dá využiť. Ich hlavým cieľom bolo získať minimálne stovku klientov.  Za krátky čas sa im tento cieľ aj podarilo naplniť. S prým úspechom prišla aj prvá veľká skúška. Poskytovateľ internetu zaviedol nový menej výhodnejší spôsob tarifikácie internetu. Táto zmena výrazne narušila biznis model začínajúcej firmy. Petr a Pavel sa však nedali odradiť. V hlave totiž mali nový biznis nápad v inej oblasti.

Foto: Lepšia.TV

Televízny program

Rozhodli sa prevádzkovať internetový televízny program. Doma totiž nemali žiadny tlačený a na internete nemohli v tej dobe nájsť žiadnu stránku, ktorá by takéto informácie poskytovala. Rozhodli sa tak túto dieru na trhu vyplniť. Začiatky tohto podnikania boli veľmi náročné. Bratia museli kupovať tlačené verzie televíznych programov a asistentka ich pracne prepisovať. Tento spôsob bol však pomalý a neefektívny. Rozhodli sa to robiť inak.

Kamarát z detstva im naprogramoval webovú stránku, dohodli sa s TV stanicami a začali prevádzkovať portál tvprogram.cz. Dnes je podobných webových stránok veľmi veľa. Portál tvprogram.cz sa však naďalej drží na prvých priečkach. Je to aj tým že v súčasnosti disponuje najväčšou databázou filmových ukážok a spracováva viac ako 700 programov televíznych staníc. O ich kvalite napovedá aj to, že dnes TV program poskytujú tlačeným médiám a v elektronickej podobe káblovým spoločnostiam.

Foto: Lepšia.TV

Prichádza Lepšia.TV

Od roku 2016 sa rozhodli rozšíriť podnikanie aj na poskytovanie televízie cez internet. Tú nájdete pod označením Lepšia.TV. Ich cieľom bolo ponúknuť zákazníkom kvalitný televízny program za dobrú cenu a skvelými službami.

V súčasnosti v sebe Lepšia.TV zahŕňa 97 televíznych staníc vrátane tých prémiových. Svoju klasickú telku si zákazníci môžu zapnúť na mobile, tablete či notebooku a to kedykoľvek a nech sú kdekoľvek. K dispozícií majú 30 dňový archív vďaka, ktorému nikdy nič nezmeškajú. Služba je absolútne bez záväzkov, ponúka neobmedzené nahrávanie relácií a funguje aj v zahraničí. Ak ich sledovanie TV omrzí, môžu si zapnúť niektoré z 20 000 rádií celého sveta. Za zmienku stojí aj to, že prvý mesiac môžu využívať túto službu iba za 0,10 € za mesiac. Akcia je vrátane HBO.

Foto: Lepšia.TV

Dnes patrí Lepšia.TV medzi vyhľadávaných poskytovateľov televízie cez internet v Čechách ako aj na Slovensku. Podarilo sa im priniesť na trh niečo nové. Základom úspechu sú lepšie a kvalitnejšie služby za menej financií. Príbeh bratov Góreckich ale nekončí. V hlave majú nové nápady ako rozvíjať svoje podnikanie ďalej. Určite budeme ešte o nich počuť.

Článok bol vytvorený v spolupráci s Lepšia.TV

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

Lepšia.TVPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

26oct8:30Ako postupovať pri vrátenom tovare (dobropis/ťarchopis) z pohľadu colných povinností8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

28oct8:30Ako písať a štrukturovať texty8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

28oct8:30E-Commerce z pohľadu colných povinností (Nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X