Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Eurofondy pre podnikateľov išli do do najrozvinutejších oblastí Slovenska

Do najrozvinutejších oblastí Slovenska
Fotobanka Pixmac
25. februára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Podľa zverejnených zmlúv náklady na jedno garantované pracovné miesto sú 138,6 tis. eur a náklady na jedno pracovné miesto všeobecne 88,5 tis. eur. 

Ministerstvo hospodárstva podnikateľom rozdelilo 150 mil. eur

Cieľom premiéra Roberta Fica a ministra hospodárstva Tomáša Malatinského pri využití eurofondov na tvorbu pracovných miest nie je riešiť problém nezamestnanosti, ale na ňom zarobiť politicky a finančne. Uviedol to v pondelok na tlačovej besede nezaradený poslanec NR SR Miroslav Beblavý. Ako ďalej dodal, v súčasnosti ministerstvo hospodárstva ukončilo najväčšiu výzvu z eurofondov a podnikateľom rozdelilo na inovácie a technologické transfery 150 mil. eur. „Peniaze primárne smerujú do najrozvinutejších oblastí Slovenska, ktoré majú s nezamestnanosťou najmenší problém,“ konštatoval Beblavý. Podľa neho 20 okresov s najnižšou nezamestnanosťou dostane 55,3 mil. eur. Na druhej strane 20 okresov s najvyššou nezamestnanosťou získa 28,8 mil. eur.
 

 
Beblavý tiež upozornil na to, že rezort hospodárstva zverejnil zmluvy na viac ako dve tretiny dotácií, konkrétne 102 mil. eur. Podľa týchto zmlúv by mali firmy vytvoriť 416 garantovaných miest pre mladých ľudí a 736 ďalších pracovných miest. „Spolu je to 1 152 pracovných miest za 102 mil. eur,“ podotkol Beblavý, pričom zdôraznil, že náklady na jedno garantované pracovné miesto sú 138,6 tis. eur a náklady na jedno pracovné miesto všeobecne 88,5 tis. eur. 
 
Ako príklad z praxe uviedol Beblavý firmu Gas Familia Stará Ľubovňa, ktorá od rezortu hospodárstva dostala takmer 4 mil. eur, pričom jej záväzok bol vytvoriť jedno garantované miesto pre mladých a 39 ďalších pracovných miest. Spomínaná firma podľa neho podpísala vo februári minulého roka dohodu s úradom práce sociálnych vecí a rodiny v Starej Ľubovni, podľa, ktorej mala vytvoriť dve garantované miesta pre mladých za takmer 11 tis. eur. „Keď by som to zhrnul, tá istá firma dostane cez výzvu 100 tis. eur na jedno pracovné miesto, ale od úradu práce z rovnakých eurofondov len cez ministerstvo práce bola ochotná zobrať 5 478 eur za jedno pracovné miesto,“ uzavrel Beblavý. 
 

 
Výzva určená pre malé a stredné podniky sa zameriava na podporu zavádzania inovácií a technologických transferov v priemysle a službách. Môže ísť o investície na nákup inovatívnych a vyspelých technológií, strojov, prístrojov a zariadení, či o investície na nákup technológií na efektívne zhodnotenie prírodných zdrojov s cieľom zníženia negatívneho dopadu na životné prostredie. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Eurofondy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X