Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Európska komisia chce zrušiť roamingové poplatky

Euróspka komisia chce zrušiť roamingové poplatky
telekompk.net
31. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Európska komisárka pre digitálnu agendu Neelie Kroesová podporila zrušenie roamingových poplatkov v Európskej únii.
 
Vyzvala tiež na vytvorenie jednotného telekomunikačného trhu v európskej dvadsaťsedmičke.
 

Súčasťou novej legislatívy má byť aj neutralita webu

Legislatívny návrh by mohol dostať finálnu podobu na budúci rok okolo Veľkej noci, povedal Kroesová v Európskom parlamente. Jej finálne prijatie a možné uvedenie do praxe sa však zatiaľ nedá odhadnúť. Komisia už operátorom obmedzila poplatky, ktoré si účtujú za medzinárodné hovory prostredníctvom mobilných telefónov a zaviedla cenové stropy pre výšku roamingových poplatkov za dátové prenosy.
 
Účty za pripojenie k internetu prostredníctvom smartfónov alebo tabletov však pri cestovaní v rámci EÚ naďalej rýchlo rastú, informuje agentúra AP. Podľa zdrojov oboznámených s návrhmi komisie má byť súčasťou novej legislatívy okrem ukončenia roamingových poplatkov aj neutralita webu. To by v praxi znamenalo, že telekomunikační operátori by nemohli blokovať internetové služby ako Skype, alebo spomaľovať rýchlosť pripojenia internetu, uviedla agentúra Reuters.
 

 
 
Eurokomisárka Kroesová svoju iniciatívou reaguje na obavy, že pre nedostatočnú integráciu telekomunikačných trhov EÚ v tejto oblasti zaostáva za krajinami ako USA, Japonsko alebo Južná Kórea. Na presadenie zámerov však súčasnej exekutíve EÚ zostáva málo času, keďže voľby do Európskeho parlamentu sa konajú budúci rok v máji a po nich vyprší aj mandát súčasnej komisie, upozorňuje Reuters.
 

Mobilné služby v zahraničí budú lacnejšie už od tohto júla

Volania, textové správy i dátové služby budú pri roamingových službách lacnejšie už od 1. júla tohto roka. Nové európske pravidlá znížia maximálnu cenu, ktorú si môžu mobilní operátori účtovať. Napríklad cena za jeden prenesený megabajt v rámci roamingu v Európskej únii klesne o 25 centov. „Pokles maximálnych cien pri roamingových službách je dobrou správou nielen pre dovolenkárov, ale aj pre ľudí, ktorí často cestujú za prácou mimo Slovenska,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.
 
Maximálne ceny roamingových hovorov v zahraničí klesnú od júla o 5 centov za minútu, za každú SMS správu ušetria používatelia jeden cent. Nové pravidlá stanovujú len maximálne ceny, pričom operátori môžu ponúknuť svojim zákazníkom aj výhodnejšie ceny služieb. Júlové zlacnenie je ďalším krokom v postupnom zlacňovaní roamingových hovorov. „Zníženie cien sa týka všetkých krajín únie, medzi ktoré bude od júla patriť aj Chorvátsko,“ pripomenul Počiatek. Ďalšia vlna zlacňovania príde o rok, kedy ceny klesnú ešte výraznejšie.

 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X